identitate. Intră în cont Pro
21 ANI PE PIAȚĂ

ARHIMAGE SRL

CAEN 7111 — Activități de arhitectură
CUI 17863421J2005014021403Plătitor TVA din 2006TVA la încasareVerificat ANAF 03.11.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
119mii lei
▼ 63,3% vs. 2024
Profit net · 2025
−74mii lei
▼ 183,2% vs. 2024
Salariați
2
▼ 33,3% vs. 2024
Contracte publice
18
SEAP · activ 2024
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

ARHIMAGE SRL (CUI 17863421, nr. J2005014021403) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2005. Activitatea principală: activități de arhitectură (CAEN 7111). Este plătitoare de TVA din 2006. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 119 mii lei și 2 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 03.11.2026.

În anul 2025, ARHIMAGE SRL a raportat o cifră de afaceri de 119.252 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 63,3%. Rezultatul net a fost o pierdere de 74.132 lei. Datoriile totale au scăzut cu 53,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (152.274 lei) depășesc activele totale (19.326 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-132.713 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-74.132 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
17863421
Nr. Reg. Comerțului
J2005014021403 · EUID ROONRC.J2005014021403
Cod CAEN
7111 — Activități de arhitectură
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2005-08-12 (21 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. TEMIŞANA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
10793
Contact declarat
14 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 mN12345678
  1. TEODRAG COMEXIM SRL · 23 m · CAEN 4778 · +2 firme la aceeași adresă
  2. CHARTARIUM EDUCATION S.R.L. · 27 m · CAEN 6311
  3. MIKADI SPOT S.R.L. · 27 m · CAEN 6820
  4. M. ASSOCIATES LOGISTIC AND TRADING SRL · 29 m · CAEN 4690 · +3 firme la aceeași adresă
  5. ALDEPA COMPANY SRL · 39 m · CAEN 7111 · +1 firme la aceeași adresă
  6. ALTISSIMO SRL · 41 m · CAEN 8552
  7. RE.AL. CRI S.R.L. · 47 m · CAEN 4782
  8. SERVO PREST S.R.L. · 52 m · CAEN 4711 · +3 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025119 mii lei▼ 63,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
81 mii163 mii244 mii325 mii2023 · cifră de afaceri: 109.331 lei2023 · profit net: -83.678 lei20232024 · cifră de afaceri: 325.173 lei2024 · profit net: 89.134 lei20242025 · cifră de afaceri: 119.252 lei119 mii2025 · profit net: -74.132 lei2025
Salariați
2▼ 33,3%
20232025
Datorii totale
152 mii lei▼ 53,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 7111 · 6.050 firme · mai sus decât 38% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Municipiul București · mai sus decât 31% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-62,2% marjă · mai sus decât 9% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-62,2%
Creștere CA an/an
-63,3%
CA / salariat
59.626 lei
Datorii / active
788%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+2,9%/an
Grad de îndatorare
788%
Angajați, în timp
5 → 2 (2021–2025, -60%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025119.252−63,3%-74.132−183%-62,2%152.27419.326-132.7132
2024325.173+197%89.13427,4%327.161268.351-58.5813
2023109.331-83.678-76,5%186.16838.286-147.7143
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-03.

Contracte publice (SEAP)

18

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
88.635 lei
Ultimul an
2024

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
17
Valoare totală
776.916 lei
Ultimul an
2022

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
MOBILE MARKETING SRL15647588în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 2 active, cifră de afaceri cumulată 4,27 mil lei, 3 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de arhitectură · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-04-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre ARHIMAGE SRL

Este ARHIMAGE SRL o firmă activă?

Da. ARHIMAGE SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 03.11.2026).

Este ARHIMAGE SRL plătitoare de TVA?

Da, ARHIMAGE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.03.2006 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 03.11.2026). Codul de TVA este RO17863421.

Ce cifră de afaceri are ARHIMAGE SRL?

În 2025, ARHIMAGE SRL a avut o cifră de afaceri de 119.252 lei, în scădere cu 63,3% față de 2024, și o pierdere netă de 74.132 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are ARHIMAGE SRL?

În 2025, ARHIMAGE SRL a raportat un număr mediu de 2 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este ARHIMAGE SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care ARHIMAGE SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 30.09.2026.

Are ARHIMAGE SRL datorii la ANAF?

ARHIMAGE SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul ARHIMAGE SRL?

Sediul social declarat al ARHIMAGE SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. TEMIŞANA.

Ce activitate are ARHIMAGE SRL?

Activitatea principală declarată a ARHIMAGE SRL este „Activități de arhitectură” (cod CAEN 7111).

Când a fost înființată ARHIMAGE SRL?

ARHIMAGE SRL a fost înregistrată pe 12.08.2005, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2005014021403.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ARHIMAGE SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala