identitate. Intră în cont Pro
20 ANI PE PIAȚĂ

CROWN CONSTRUCTIONS SRL

CAEN 4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 17940176J23/1692/2005Neplătitor TVAInactiv fiscalRadiată
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162019 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2019
13mii lei
▼ 99,4% vs. 2018
Profit net · 2019
514mii lei
▲ 7,1% vs. 2018
Salariați
0
▼ 100,0% vs. 2018
Vechime
20ani
din 2005
În anul 2019, CROWN CONSTRUCTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 13.030 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 99,4%. Rezultatul net a fost un profit de 513.871 lei. Datoriile totale au scăzut cu 26,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 0.
Semnale de risc ridicat
  • Firmă radiată — Societatea nu mai figurează activă în registru.
  • Inactivă fiscal — Declarată inactivă fiscal de ANAF — atenție la tranzacții (fără drept de deducere TVA).
  • Datorii peste active — Datoriile (30.456.371 lei) depășesc activele totale (3.032.728 lei) în 2019.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-27.423.643 lei) în bilanțul depus pe 2019.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
17940176
Nr. Reg. Comerțului
J23/1692/2005 · EUID ROONRC.J23/1692/2005
Cod CAEN
4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuie actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4100, 4399, 9130. Detalii
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2005-09-08 (20 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-09-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

6 ani
Cifra de afaceri (2019)
13.030 lei
▼ 99,4%
Profit net
513.871 lei
▲ 7,1%
Datorii
30.456.371 lei
▼ 26,9%
Salariați
0
▼ -1
Evoluția cifrei de afaceri
2017: 32.712 lei2018: 2.138.161 lei2019: 13.030 lei13 mii20172019
Evoluția profitului net
2017: -1.539.046 lei2018: 480.016 lei2019: 513.871 lei514 mii20172019
Evoluția numărului de salariați
2017: 22018: 12019: 0020172019

Indicatori derivați (2019)

Marjă netă
3.943,8%
Creștere CA an/an
-99,4%
Datorii / active
1.004%
Creștere medie anuală (2016–2019)
-66,0%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
201913.030 lei513.871 lei30.456.371 lei3.032.728 lei-27.423.643 lei0
20182.138.161 lei480.016 lei41.667.569 lei13.730.055 lei-27.937.514 lei1
201732.712 lei-1.539.046 lei41.609.696 lei13.192.166 lei-28.417.530 lei2
🔒 Încă 3 ani de istoric (2014–2016) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2017–2019). Ultima actualizare: 2026-09-04.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Ilfov

NF
NORMAN FOSTER S.R.L.
CUI 50907074 · Orş. Voluntari
TI
TUDOR INDUSTRIAL CONSTRUCT S.R.L.
CUI 50487418 · Orş. Voluntari
SC
SINUO CONSTRUCTION S.R.L.
CUI 50253115 · Orş. Voluntari
CA
CST AUTOPRO S.R.L.
CUI 50045971 · Orş. Voluntari
TB
TERRAFORM BUILDERS S.R.L.
CUI 49977327 · Orş. Voluntari
MC
MATEO COOLCONSTRUCTII S.R.L.
CUI 49795228 · Orş. Voluntari

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2025-10-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CROWN CONSTRUCTIONS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →