identitate. Intră în cont Pro
20 ANI PE PIAȚĂ

NIST-TEI SRL

CAEN 4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 18048206J20/1604/2005Neplătitor TVAInactiv fiscal
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152022 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2022
139mii lei
▲ 13,1% vs. 2021
Profit net · 2022
126mii lei
▲ 9,6% vs. 2021
Salariați
1
Contracte publice
2
SEAP · activ 2021
În anul 2022, NIST-TEI SRL a raportat o cifră de afaceri de 138.960 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 13,1%. Rezultatul net a fost un profit de 125.762 lei. Datoriile totale au scăzut cu 12,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Semnale de risc ridicat
  • Inactivă fiscal — Declarată inactivă fiscal de ANAF — atenție la tranzacții (fără drept de deducere TVA).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
18048206
Nr. Reg. Comerțului
J20/1604/2005 · EUID ROONRC.J20/1604/2005
Cod CAEN
4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuie actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4100, 4399, 9130. Detalii
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2005-10-18 (20 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Haţeg
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
HUNEDOARA
Localitate
Sat Ohaba-Sibişel Com. Râu de Mori
Adresă
JUD. HUNEDOARA, SAT OHABA-SIBIŞEL COM. RÂU DE MORI, , NR.33
Cod poștal
337383

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-31 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

6 ani
Cifra de afaceri (2022)
138.960 lei
▲ 13,1%
Profit net
125.762 lei
▲ 9,6%
Datorii
2.286 lei
▼ 12,0%
Salariați
1
Evoluția cifrei de afaceri
2020: 26.560 lei2021: 122.862 lei2022: 138.960 lei139 mii20202022
Evoluția profitului net
2020: 15.334 lei2021: 114.769 lei2022: 125.762 lei126 mii20202022

Indicatori derivați (2022)

Marjă netă
90,5%
Creștere CA an/an
+13,1%
CA / salariat
138.960 lei
Datorii / active
0%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
22,2%
Creștere medie anuală (2016–2022)
+33,3%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2022138.960 lei125.762 lei2.286 lei568.336 lei566.050 lei1
2021122.862 lei114.769 lei2.599 lei442.887 lei440.288 lei
202026.560 lei15.334 lei2.090 lei327.609 lei325.519 lei
🔒 Încă 3 ani de istoric (2014–2016) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2020–2022). Ultima actualizare: 2026-08-31.

Contracte publice (SEAP)

2

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
2
Valoare totală
28.238 lei
Ultimul an
2021

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Hunedoara

RT
REPARĂ TOT CONSTRUCT S.R.L.
CUI 46153428 · Sat Ohaba-Sibişel Com. Râu de Mori
VC
VALER CONSTRUCT PROFESIONAL S.R.L.
CUI 51000609 · Mun. Vulcan
TC
THOMAS COMPLEX S.R.L.
CUI 50979372 · Sat Bălata Com. Şoimuş
ST
SYA TEAM CONSTRUCT S.R.L.
CUI 50941963 · Loc. Streisângiorgiu Orş. Călan
AC
ALIN CONSTRUCT GENERAL S.R.L.
CUI 50935104 · Mun. Brad
TS
TRIF STRUCT AVG S.R.L.
CUI 50852785 · Mun. Orăştie

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
NIST-TEI SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →