identitate. Intră în cont Pro
20 ANI PE PIAȚĂ

DUQUEINE COMPOSITES SRL

CAEN 2221 — Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
CUI 18087760J2007001724355Plătitor TVA din 2005Verificat ANAF 12.10.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
114,97mil lei
▼ 15,0% vs. 2024
Profit net · 2025
3,07mil lei
▲ 37,0% vs. 2024
Salariați
220
▼ 40,4% vs. 2024
Vechime
20ani
din 2005
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, DUQUEINE COMPOSITES SRL a raportat o cifră de afaceri de 114.966.660 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 15,0%. Rezultatul net a fost un profit de 3.065.545 lei. Datoriile totale au scăzut cu 28,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 220.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
18087760
Nr. Reg. Comerțului
J2007001724355 · EUID ROONRC.J2007001724355
Cod CAEN
2221 — Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2005-11-01 (20 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Timiş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
TIMIŞ
Localitate
Mun. Timişoara
Adresă
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, CAL. BUZIAŞULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
300699
Contact declarat
13 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 23 firme.

100 m250 mN12345678
  1. COMEVO TIM S.R.L. · 68 m · CAEN 2511 · +1 firme la aceeași adresă
  2. GARDENSIS SRL · 116 m · CAEN 4791
  3. BI MOTORS TEHNICAL SERVICE S.R.L. · 144 m · CAEN 4520 · +1 firme la aceeași adresă
  4. D.D. TRIFU SRL · 177 m · CAEN 4619 · +1 firme la aceeași adresă
  5. ROMDIVAS SRL · 228 m · CAEN 4782
  6. BOXSPRINGFACTORY SRL · 245 m · CAEN 3109 · +1 firme la aceeași adresă
  7. DUAL DOBRA S.R.L. · 246 m · CAEN 6820 · +2 firme la aceeași adresă
  8. YANIS SI DAVID CONSTRUCT S.R.L. · 247 m · CAEN 4331 · +17 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025114,97 mil lei▼ 15,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
33,83 mil67,65 mil101,48 mil135,31 mil2023 · cifră de afaceri: 85.401.244 lei2023 · profit net: -3.119.850 lei20232024 · cifră de afaceri: 135.309.968 lei2024 · profit net: 2.237.118 lei20242025 · cifră de afaceri: 114.966.660 lei114,97 mil2025 · profit net: 3.065.545 lei2025
Salariați
220▼ 40,4%
20232025
Datorii totale
48,76 mil lei▼ 28,3%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 2221 · 245 firme · mai sus decât 94% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Timiș · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
2,7% marjă · mai sus decât 47% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
2,7%
Creștere CA an/an
-15,0%
CA / salariat
522.576 lei
Datorii / active
75%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
20,1%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+15,3%/an
Grad de îndatorare
75%
Angajați, în timp
231 → 220 (2021–2025, -5%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025114.966.660−15,0%3.065.545+37,0%2,7%48.758.27264.881.97015.268.078220
2024135.309.968+58,4%2.237.1181,7%67.957.31473.182.1594.596.701369
202385.401.244-3.119.850-3,7%74.898.82777.843.8092.359.583331
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

3

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2024-10-2439576/325/2024Judecătoria Timisoaraconfirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)FondIntimat

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic · Timiș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

19

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 19 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2024-12-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
DUQUEINE COMPOSITES SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →