identitate. Intră în cont Pro
20 ANI PE PIAȚĂ

RAFO AUTO SERVICE SRL

CAEN 9531 — Repararea și întreținerea autovehiculelor
CUI 18151928J2005019639403Plătitor TVA din 2024Verificat ANAF 05.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
428mii lei
▲ 20,3% vs. 2024
Profit net · 2025
60mii lei
▲ 194,1% vs. 2024
Salariați
5
▼ 28,6% vs. 2024
Vechime
20ani
din 2005
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

RAFO AUTO SERVICE SRL (CUI 18151928, nr. J2005019639403) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2005. Activitatea principală: repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531). Este plătitoare de TVA din 2024. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 428 mii lei și 5 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 05.11.2026.

În anul 2025, RAFO AUTO SERVICE SRL a raportat o cifră de afaceri de 427.541 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 20,3%. Rezultatul net a fost un profit de 59.612 lei. Datoriile totale au scăzut cu 92,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 5.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
18151928
Nr. Reg. Comerțului
J2005019639403 · EUID ROONRC.J2005019639403
Cod CAEN
9531 — Repararea și întreținerea autovehiculelor
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2005-11-22 (20 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 3 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR POSTĂVARUL
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-05 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. AUTOLOC S.R.L. · 32 m · CAEN 9531
  2. CLINICA SANTE SRL · 49 m · CAEN 8621
  3. TRAFIX PAN GROUP IMPEX SRL · 50 m · CAEN 5540 · +1 firme la aceeași adresă
  4. VGS GAS S.R.L. · 60 m · CAEN 4711
  5. BOTTICELLI ROMANIA SRL · 64 m · CAEN 5116 · +2 firme la aceeași adresă
  6. TASTY VIBE S.R.L. · 66 m · CAEN 5610 · +1 firme la aceeași adresă
  7. ALEXA NICOL SRL · 91 m · CAEN 6831 · +4 firme la aceeași adresă
  8. BAMSWIZ S.R.L. · 95 m · CAEN 5829

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025428 mii lei▲ 20,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
107 mii214 mii321 mii428 mii2023 · cifră de afaceri: 321.332 lei2023 · profit net: -14.853 lei20232024 · cifră de afaceri: 355.508 lei2024 · profit net: -63.381 lei20242025 · cifră de afaceri: 427.541 lei428 mii2025 · profit net: 59.612 lei2025
Salariați
5▼ 28,6%
20232025
Datorii totale
60 mii lei▼ 92,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 9531 · 10.706 firme · mai sus decât 66% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Municipiul București · mai sus decât 63% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
13,9% marjă · mai sus decât 73% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
13,9%
Creștere CA an/an
+20,3%
CA / salariat
85.508 lei
Datorii / active
98%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
5.210,8%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+11,5%/an
Grad de îndatorare
98%
Angajați, în timp
8 → 5 (2021–2025, -38%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025427.541+20,3%59.61213,9%60.02561.1691.1445
2024355.508+10,6%-63.381-17,8%800.46320.713-779.7507
2023321.332-14.853-4,6%757.00540.636-716.3696
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-05.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

6
Dosare în care firma apare ca parte
6
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-03-2610088/301/2026Judecătoria Sectorul3bucurestivalidare poprire 87/2026FondTerţ poprit
2025-12-2941005/4/2025Judecătoria Sectorul4bucurestivalidare poprire dosar executare nr. 2672/2023FondTerţ poprit
2024-11-079652/202/2024Judecătoria Calarasivalidare poprireFondTerţ poprit
2024-04-3012867/300/2024Judecătoria Sectorul2bucurestivalidare poprire 650/2021FondTerţ poprit
2023-05-253883/269/2023Judecătoria Oltenitavalidare poprireFondTerţ poprit
2023-05-153563/269/2023Judecătoria Oltenitavalidare poprireFondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
FADI TEC-COM SRL15005391radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 428 mii lei, 5 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Repararea și întreținerea autovehiculelor · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre RAFO AUTO SERVICE SRL

Este RAFO AUTO SERVICE SRL o firmă activă?

Da. RAFO AUTO SERVICE SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 05.11.2026).

Este RAFO AUTO SERVICE SRL plătitoare de TVA?

Da, RAFO AUTO SERVICE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.02.2024 (verificare ANAF din 05.11.2026). Codul de TVA este RO18151928.

Ce cifră de afaceri are RAFO AUTO SERVICE SRL?

În 2025, RAFO AUTO SERVICE SRL a avut o cifră de afaceri de 427.541 lei, în creștere cu 20,3% față de 2024, și un profit net de 59.612 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are RAFO AUTO SERVICE SRL?

În 2025, RAFO AUTO SERVICE SRL a raportat un număr mediu de 5 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este RAFO AUTO SERVICE SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care RAFO AUTO SERVICE SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 27.09.2026.

Are RAFO AUTO SERVICE SRL procese în instanță?

Da, RAFO AUTO SERVICE SRL apare în 6 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are RAFO AUTO SERVICE SRL datorii la ANAF?

RAFO AUTO SERVICE SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul RAFO AUTO SERVICE SRL?

Sediul social declarat al RAFO AUTO SERVICE SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR POSTĂVARUL.

Ce activitate are RAFO AUTO SERVICE SRL?

Activitatea principală declarată a RAFO AUTO SERVICE SRL este „Repararea și întreținerea autovehiculelor” (cod CAEN 9531).

Când a fost înființată RAFO AUTO SERVICE SRL?

RAFO AUTO SERVICE SRL a fost înregistrată pe 22.11.2005, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2005019639403.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
RAFO AUTO SERVICE SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala