identitate. Intră în cont Pro
20 ANI PE PIAȚĂ

TOP MOTOR SRL

CAEN 4781 — Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
CUI 18189698J05/2452/2005Plătitor TVA din 2005Verificat ANAF 01.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,67mil €
▲ 25,1% vs. 2024
Profit net · 2025
17mii €
▲ 75,9% vs. 2024
Salariați
14
▲ 16,7% vs. 2024
Contracte publice
17
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

TOP MOTOR SRL (CUI 18189698, nr. J05/2452/2005) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Oradea, județul Bihor, înființată în 2005. Activitatea principală: comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN 4781). Este plătitoare de TVA din 2005. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 13,49 mil lei și 14 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2025, TOP MOTOR SRL a raportat o cifră de afaceri de 13.488.917 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 26,9%. Rezultatul net a fost un profit de 87.430 lei. Datoriile totale au crescut cu 29,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 14.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
18189698
Nr. Reg. Comerțului
J05/2452/2005 · EUID ROONRC.J05/2452/2005
Cod CAEN
4781 — Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2005-12-06 (20 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BIHOR
Localitate
Mun. Oradea
Adresă
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, CAL. CLUJULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Contact declarat
4 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 52 firme.

100 m250 m500 mN12345678
  1. BANFAM DAEL S.R.L. · 385 m · CAEN 7311
  2. SURUBEX TRADE SRL · 404 m · CAEN 4683
  3. RODIRAL SRL · 412 m · CAEN 4941
  4. ALY TRUCK EXPEDITII S.R.L. · 424 m · CAEN 4941
  5. MOMENTUM IMAGE & ESTATES S.R.L. · 434 m · CAEN 6831
  6. ARDELEAN ŞTEFAN BROKER S.R.L. · 458 m · CAEN 6619
  7. ELITE REAL TEAM S.R.L. · 459 m · CAEN 4619
  8. NLP ACADEMY S.R.L. · 467 m · CAEN 8559

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20252,67 mil €▲ 25,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
669 mii1,34 mil2,01 mil2,67 mil2023 · cifră de afaceri: 1.420.262 €2023 · profit net: 97.107 €20232024 · cifră de afaceri: 2.137.434 €2024 · profit net: 9.858 €20242025 · cifră de afaceri: 2.674.727 €2,67 mil2025 · profit net: 17.337 €2025
Salariați
14▲ 16,7%
20232025
Datorii totale
1,90 mil €▲ 27,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4781 · 3.561 firme · mai sus decât 92% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Bihor · mai sus decât 97% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
0,7% marjă · mai sus decât 43% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
0,6%
Creștere CA an/an
+25,1%
CA / salariat
191.052 €
Datorii / active
79%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6,1%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-2,9%/an
Grad de îndatorare
79%
Angajați, în timp
14 → 14 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în euro

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.674.727+25,1%17.337+75,9%0,6%1.902.6212.413.212285.10714
20242.137.434+50,5%9.858−89,8%0,5%1.487.5541.850.437285.52912
20231.420.26297.1076,8%963.1241.319.941275.58211
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume convertite în euro la cursul mediu anual BNR al fiecărui an (de exemplu 2025: 1 € = 5,0431 lei); original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

17

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
5
Valoare totală
291.537 lei
Ultimul an
2024

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
12
Valoare totală
249.266 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Ca pârât
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-06-0217192/211/2026Judecătoria Clujnapocacerere de valoare redusăFondPârât
2025-01-221026/211/2025Judecătoria Clujnapocacerere de valoare redusăFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate

FirmăCUIStare
AGROWIND SRL33490065în funcțiune
COOPERATIVA AGRICOLĂ EAG CONCEPT COOPERATIVĂ AGRICOLĂ47371587în funcțiune
ECOPARTS SRL32921232în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 14 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 12 active, cifră de afaceri cumulată 60,92 mil lei, 86 salariați, 3 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · Bihor

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre TOP MOTOR SRL

Este TOP MOTOR SRL o firmă activă?

Da. TOP MOTOR SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 01.11.2026).

Este TOP MOTOR SRL plătitoare de TVA?

Da, TOP MOTOR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 07.12.2005 (verificare ANAF din 01.11.2026). Codul de TVA este RO18189698.

Ce cifră de afaceri are TOP MOTOR SRL?

În 2025, TOP MOTOR SRL a avut o cifră de afaceri de 13.488.917 lei, în creștere cu 26,9% față de 2024, și un profit net de 87.430 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are TOP MOTOR SRL?

În 2025, TOP MOTOR SRL a raportat un număr mediu de 14 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este TOP MOTOR SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care TOP MOTOR SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 08.10.2026.

Are TOP MOTOR SRL procese în instanță?

Da, TOP MOTOR SRL apare în 2 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are TOP MOTOR SRL datorii la ANAF?

TOP MOTOR SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul TOP MOTOR SRL?

Sediul social declarat al TOP MOTOR SRL este în JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, CAL. CLUJULUI.

Ce activitate are TOP MOTOR SRL?

Activitatea principală declarată a TOP MOTOR SRL este „Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe” (cod CAEN 4781).

Când a fost înființată TOP MOTOR SRL?

TOP MOTOR SRL a fost înregistrată pe 06.12.2005, cu numărul de ordine în registrul comerțului J05/2452/2005.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
TOP MOTOR SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala