identitate. Intră în cont Pro
20 ANI PE PIAȚĂ

OVIDIU MAVRO SRL

CAEN 5611 — Restaurante
CUI 18290829J2006000540405Plătitor TVA din 2018Verificat ANAF 01.11.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,12mil lei
▲ 6,0% vs. 2024
Profit net · 2025
385mii lei
▲ 12,5% vs. 2024
Salariați
6
▲ 50,0% vs. 2024
Vechime
20ani
din 2006
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

OVIDIU MAVRO SRL (CUI 18290829, nr. J2006000540405) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2006. Activitatea principală: restaurante (CAEN 5611). Este plătitoare de TVA din 2018. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,12 mil lei și 6 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2025, OVIDIU MAVRO SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.120.424 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 6,0%. Rezultatul net a fost un profit de 385.472 lei. Datoriile totale au crescut cu 22,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 6.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
18290829
Nr. Reg. Comerțului
J2006000540405 · EUID ROONRC.J2006000540405
Cod CAEN
5611 — Restaurante
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2006-01-18 (20 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR POEZIEI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
23015

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 4 firme.

100 mN12345678
  1. INSTAL SOF-DAM S.R.L. · 34 m · CAEN 4322
  2. DORYMAR UNIVERSAL SRL · 36 m · CAEN 4711
  3. DLG EXPERT AUDIT SRL · 40 m · CAEN 6920 · +2 firme la aceeași adresă
  4. HERBA FLORIS S.R.L. · 49 m · CAEN 4729
  5. COLUMNA SERVCOM S.R.L. · 52 m · CAEN 4520
  6. AMER BEST ACTIV SRL · 53 m · CAEN 5630
  7. UMAMI GLOBAL S.R.L. · 57 m · CAEN 8230
  8. BODYPOP S.R.L. · 59 m · CAEN 4712

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20252,12 mil lei▲ 6,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
530 mii1,06 mil1,59 mil2,12 mil2023 · cifră de afaceri: 1.098.447 lei2023 · profit net: 178.471 lei20232024 · cifră de afaceri: 2.000.835 lei2024 · profit net: 342.707 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.120.424 lei2,12 mil2025 · profit net: 385.472 lei2025
Salariați
6▲ 50,0%
20232025
Datorii totale
5,86 mil lei▲ 22,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 5611 · 10.397 firme · mai sus decât 76% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Municipiul București · mai sus decât 85% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
18,2% marjă · mai sus decât 86% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
18,2%
Creștere CA an/an
+6,0%
CA / salariat
353.404 lei
Datorii / active
82%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
30,2%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+46,9%/an
Grad de îndatorare
82%
Angajați, în timp
9 → 6 (2021–2025, -33%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.120.424+6,0%385.472+12,5%18,2%5.864.1947.122.0671.276.8226
20242.000.835+82,2%342.707+92,0%17,1%4.770.3165.661.665891.3494
20231.098.447178.47116,2%376.947925.589548.6422
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

8
Dosare în care firma apare ca parte
8
Ca pârât
2
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-06-1029556/299/2026Judecătoria Sectorul1bucurestivalidare poprire DOSAR DE EXECUTARE NR. 755/2025FondTerţ poprit
2025-11-1245567/299/2025Judecătoria Sectorul1bucurestivalidare poprire dosar de executare nr. 4157/2025FondTerţ poprit
2025-01-1626930/3/2023Curtea De Apel Bucurestidrept de autor şi drepturi conexeApelApelant Pârât
2024-12-1134845/4/2023Tribunalul Bucurestianulare proces verbal de contravenţie PV seria C nr. 0039793ApelIntimat
2023-12-1230808/94/2023Judecătoria Bufteaordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor
2023-12-0834845/4/2023Judecătoria Sectorul4bucurestianulare proces verbal de contravenţie PV seria C nr. 0039793FondContestator
2023-12-0532102/302/2023Judecătoria Sectorul5bucuresticontestaţie la executareFondContestator
2023-09-1126930/3/2023Tribunalul Bucurestidrept de autor şi drepturi conexeFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Restaurante · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-04-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre OVIDIU MAVRO SRL

Este OVIDIU MAVRO SRL o firmă activă?

Da. OVIDIU MAVRO SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 01.11.2026).

Este OVIDIU MAVRO SRL plătitoare de TVA?

Da, OVIDIU MAVRO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 26.11.2018 (verificare ANAF din 01.11.2026). Codul de TVA este RO18290829.

Ce cifră de afaceri are OVIDIU MAVRO SRL?

În 2025, OVIDIU MAVRO SRL a avut o cifră de afaceri de 2.120.424 lei, în creștere cu 6,0% față de 2024, și un profit net de 385.472 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are OVIDIU MAVRO SRL?

În 2025, OVIDIU MAVRO SRL a raportat un număr mediu de 6 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este OVIDIU MAVRO SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care OVIDIU MAVRO SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 21.09.2026.

Are OVIDIU MAVRO SRL procese în instanță?

Da, OVIDIU MAVRO SRL apare în 8 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are OVIDIU MAVRO SRL datorii la ANAF?

OVIDIU MAVRO SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul OVIDIU MAVRO SRL?

Sediul social declarat al OVIDIU MAVRO SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR POEZIEI.

Ce activitate are OVIDIU MAVRO SRL?

Activitatea principală declarată a OVIDIU MAVRO SRL este „Restaurante” (cod CAEN 5611).

Când a fost înființată OVIDIU MAVRO SRL?

OVIDIU MAVRO SRL a fost înregistrată pe 18.01.2006, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2006000540405.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
OVIDIU MAVRO SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala