identitate. Intră în cont Pro
20 ANI PE PIAȚĂ

FERMA GHIDEL SRL

CAEN 146 — Creșterea porcinelor
CUI 18293302J2006000031253Plătitor TVA din 2006Verificat ANAF 10.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,04mil lei
▲ 74,9% vs. 2024
Profit net · 2025
72mii lei
▼ 74,2% vs. 2024
Salariați
5
— constant
Vechime
20ani
din 2006
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, FERMA GHIDEL SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.035.650 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 74,9%. Rezultatul net a fost un profit de 72.004 lei. Datoriile totale au crescut cu 82,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 5.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
18293302
Nr. Reg. Comerțului
J2006000031253 · EUID ROONRC.J2006000031253
Cod CAEN
146 — Creșterea porcinelor
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2006-01-19 (20 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mehedinţi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MEHEDINŢI
Localitate
Mun. Drobeta-Turnu Severin
Adresă
JUD. MEHEDINŢI, MUN. DROBETA-TURNU SEVERIN, CAL. TÎRGU JIULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
220226

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 14 firme.

100 m250 m500 mN12345678
  1. FLADAV COMPANY S.R.L. · 27 m · CAEN 4933
  2. GO SEVERIN S.R.L. · 74 m · CAEN 5320 · +4 firme la aceeași adresă
  3. T.D. & M.V. CONSTRUCT S.R.L. · 101 m · CAEN 4120 · +20 firme la aceeași adresă
  4. ELECOMP S.R.L. · 308 m · CAEN 4741 · +1 firme la aceeași adresă
  5. SMC PREFABRICATE PENTRU CONSTRUCTII S.A. BUCURESTI-SUCURSALA DROBETA TURNU SEVERIN · 333 m · CAEN 2332 · +4 firme la aceeași adresă
  6. AUTO MOTORS SRL · 800 m · CAEN 4672
  7. CLAU DIESEL LAV SRL · 819 m · CAEN 4933 · +3 firme la aceeași adresă
  8. BAT CONSTRUCT S.R.L. · 867 m · CAEN 4221

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20252,04 mil lei▲ 74,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
509 mii1,02 mil1,53 mil2,04 mil2023 · cifră de afaceri: 1.021.777 lei2023 · profit net: 266.849 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.163.944 lei2024 · profit net: 279.245 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.035.650 lei2,04 mil2025 · profit net: 72.004 lei2025
Salariați
5
20232025
Datorii totale
3,10 mil lei▲ 82,6%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 146 · 314 firme · mai sus decât 42% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Mehedinți · mai sus decât 89% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
3,5% marjă · mai sus decât 60% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
3,5%
Creștere CA an/an
+74,9%
CA / salariat
407.130 lei
Datorii / active
68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7,9%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-11,1%/an
Grad de îndatorare
68%
Angajați, în timp
4 → 5 (2021–2025, +25%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.035.650+74,9%72.004−74,2%3,5%3.101.2244.560.148916.2005
20241.163.944+13,9%279.245+4,6%24,0%1.698.4853.127.333844.1965
20231.021.777266.84926,1%2.141.0394.118.2541.361.1174
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-10-2212252/225/2025Judecătoria Drobetaturnuseverincerere de valoare redusăFondPârât
2024-02-222041/225/2024Judecătoria Drobetaturnuseverinvalidare poprire dosar executare nr. CDP2521/2023FondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate

FirmăCUIStare
COM PRODALIMENT SRL6234698în funcțiune
DANLI FERMA SRL24900298în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 3 active, cifră de afaceri cumulată 8,47 mil lei, 18 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Creșterea porcinelor · Mehedinți

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-11-13.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
FERMA GHIDEL SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →