identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

BLACK LIGHT S.R.L.

CAEN 7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
CUI 1829687J35/1850/1992Plătitor TVA din 1998Verificat ANAF 11.10.2026RO e-FacturaActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
30,59mil lei
▲ 293,9% vs. 2024
Profit net · 2025
5,80mil lei
▲ 1.799,7% vs. 2024
Salariați
18
▲ 5,9% vs. 2024
Contracte publice
110
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, BLACK LIGHT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 30.585.318 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 293,9%. Rezultatul net a fost un profit de 5.796.478 lei. Datoriile totale au crescut cu 53,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 18.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
1829687
Nr. Reg. Comerțului
J35/1850/1992 · EUID ROONRC.J35/1850/1992
Cod CAEN
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1992-11-30 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
TIMIŞ
Localitate
Mun. Timişoara
Adresă
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. VIRTUŢII
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
300126
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

7 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 27 firme.

100 mN1234567
  1. HOME DENTAL SRL · 112 m · CAEN 4646 · +5 firme la aceeași adresă
  2. STELARATOR SRL · 114 m · CAEN 9511 · +8 firme la aceeași adresă
  3. GENERAL ELECTRIC CONSTRUCT S.R.L. · 115 m · CAEN 4531 · +2 firme la aceeași adresă
  4. COMPANY MER SRL · 125 m · CAEN 220 · +1 firme la aceeași adresă
  5. DAV-LIRIOPE SRL · 144 m · CAEN 6330 · +11 firme la aceeași adresă
  6. CIMPEAN CONSTRUCTII S.R.L. · 146 m · CAEN 5510 · +6 firme la aceeași adresă
  7. BAN - IMPORT S.R.L. · 165 m · CAEN 6820

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202530,59 mil lei▲ 293,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
7,65 mil15,29 mil22,94 mil30,59 mil2023 · cifră de afaceri: 13.349.279 lei2023 · profit net: 316.070 lei20232024 · cifră de afaceri: 7.763.993 lei2024 · profit net: 305.119 lei20242025 · cifră de afaceri: 30.585.318 lei30,59 mil2025 · profit net: 5.796.478 lei2025
Salariați
18▲ 5,9%
20232025
Datorii totale
8,48 mil lei▲ 53,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 7112 · 16.232 firme · mai sus decât 99% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Timiș · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
19,0% marjă · mai sus decât 42% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
19,0%
Creștere CA an/an
+293,9%
CA / salariat
1.699.184 lei
Datorii / active
45%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
55,6%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+29,3%/an
Lichiditate curentă
1,53
Grad de îndatorare
45%
Scor Z-Altman
4,58 (zonă sigură)
Angajați, în timp
16 → 18 (2021–2025, +13%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202530.585.318+294%5.796.478+999%19,0%8.479.22618.908.08010.416.10418
20247.763.993−41,8%305.119−3,5%3,9%5.508.45810.769.8355.239.62717
202313.349.279316.0702,4%8.203.01513.168.2734.934.50819
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-11.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

110

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
17
Valoare totală
248.586 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
93
Valoare totală
2.438.325 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

26
Dosare în care firma apare ca parte
26
Ca creditor
11
Ca pârât
10
Ca reclamant
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-1328627/3/2026Tribunalul Bucurestilitigiu privind achiziţiile publice 9.815.48 LEIFondPârât
2026-05-132473/252/2026Judecătoria Lugojrectificare carte funciarăFondPârât
2026-03-06595/242/2026Judecătoria Huedinplângere împotriva încheierii de carte funciară (Art.52 alin.2 Legea nr.7/1996) FondIntimat
2026-03-06596/242/2026Judecătoria Huedinplângere împotriva încheierii de carte funciară (Art.52 alin.2 Legea nr.7/1996) FondIntimat
2026-02-26486/242/2026Judecătoria Huedinrectificare carte funciarăFondPârât
2026-02-23465/242/2026Judecătoria Huedinplângere împotriva încheierii de carte funciară (Art.52 alin.2 Legea nr.7/1996)FondPârât
2026-02-23466/242/2026Judecătoria Huedinplângere împotriva încheierii de carte funciară (Art.52 alin.2 Legea nr.7/1996)FondPârât
2026-02-23469/242/2026Judecătoria Huedinplângere împotriva încheierii de carte funciară (Art.52 alin.2 Legea nr.7/1996)FondPârât
2025-12-233594/242/2025Judecătoria Huedinplângere împotriva încheierii de carte funciară (Art.52 alin.2 Legea nr.7/1996)FondPârât
2025-08-2929873/325/2025Judecătoria Timisoaraobligaţie de a faceFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
UNATRAC SRL15084832în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 31,68 mil lei, 23 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · Timiș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
BLACK LIGHT S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →