identitate. Intră în cont Pro
20 ANI PE PIAȚĂ

RAGAS CONSULTING SRL

CAEN 3521 — Producția gazelor
CUI 18384923J2006002430405Plătitor TVA din 2008Verificat ANAF 13.10.2026RO e-FacturaActivăAutorizat accizeAutorizat ISCIR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
20,79mil lei
▲ 4,6% vs. 2024
Profit net · 2025
3,11mil lei
▲ 274,9% vs. 2024
Salariați
24
— constant
Vechime
20ani
din 2006
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, RAGAS CONSULTING SRL a raportat o cifră de afaceri de 20.791.141 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 4,6%. Rezultatul net a fost un profit de 3.112.043 lei. Datoriile totale au crescut cu 30,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 24.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
18384923
Nr. Reg. Comerțului
J2006002430405 · EUID ROONRC.J2006002430405
Cod CAEN
3521 — Producția gazelor
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2006-02-15 (20 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 6 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, BLD IULIU MANIU
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
61123

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-13 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202520,79 mil lei▲ 4,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
5,20 mil10,40 mil15,59 mil20,79 mil2023 · cifră de afaceri: 18.137.235 lei2023 · profit net: 687.165 lei20232024 · cifră de afaceri: 19.877.054 lei2024 · profit net: 830.051 lei20242025 · cifră de afaceri: 20.791.141 lei20,79 mil2025 · profit net: 3.112.043 lei2025
Salariați
24
20232025
Datorii totale
5,71 mil lei▲ 30,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 97% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
15,0%
Creștere CA an/an
+4,6%
CA / salariat
866.298 lei
Datorii / active
46%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
46,7%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+7,3%/an
Grad de îndatorare
46%
Angajați, în timp
24 → 24 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202520.791.141+4,6%3.112.043+275%15,0%5.713.36412.376.7146.663.35024
202419.877.054+9,6%830.051+20,8%4,2%4.370.3417.921.6483.551.30724
202318.137.235687.1653,8%1.157.2873.878.5442.721.25722
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-13.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

3

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Antrepozit fiscal autorizat (MF/ANAF)
autorizat din 01/03/2026; produse: E500
RO0127903PP01valabil01.03.2031Ministerul Finanțelor
lista din 04.10.2026
Antrepozitar autorizat produse accizabile (MF/ANAF)
autorizat din 01/05/2020
RO0127900XX00valabil—Ministerul Finanțelor
lista din 04.10.2026
Autorizație ISCIR: butelii GPL de 26 l
lucrări: tip I, tip J; autorizat din 16.10.2019
2879/1valabil—ISCIR
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

6
Dosare în care firma apare ca parte
6
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-03-262384/205/2026Judecătoria Campulungvalidare poprire amendare terţ poprit - dosar de executare nr. 1324/2024 - BEJ FondTerţ poprit
2026-02-16913/205/2026Judecătoria Campulungvalidare poprire amendare terţ poprit - dosar de executare nr. 2130/2025 - SCPEJFondTerţ poprit
2025-03-312221/205/2025Judecătoria Campulungvalidare poprire amendare terţ poprit - dosar de executare nr. 2431/2024 - BEJ EFondTerţ poprit
2024-07-0312998/280/2024Judecătoria Pitestivalidare poprireFondTerţ poprit
2023-07-274751/205/2023Judecătoria Campulungvalidare poprireFondTerţ poprit
2023-07-274752/205/2023Judecătoria Campulungvalidare poprireFondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

9 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
ALPIN GAS SRL30178140în funcțiune
CORSAR GAS SRL10005803în funcțiune
FABY GAZ SRL26555579în funcțiune
MOISESCU & ALEXE SRL25704605în funcțiune
NEOGAS LPG SRL28879075în funcțiune
SPEED MINERAL AGREGAT S.R.L.43851116în funcțiune
SPEED TRANS ALPIN SRL35973490în funcțiune
STEEL & IRON SRL24844600radiată
TRADE SPEED ALPIN S.R.L.44465148în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 14 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 5 județe: 8 active, cifră de afaceri cumulată 122,17 mil lei, 335 salariați, 4 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Producția gazelor · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
RAGAS CONSULTING SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →