identitate. Intră în cont Pro
20 ANI PE PIAȚĂ

N & A FERMA TRANS SRL

CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
CUI 18530794J2006001026359Plătitor TVA din 2006Verificat ANAF 28.10.2026RO e-FacturaActivăLicență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,08mil lei
▼ 2,6% vs. 2024
Profit net · 2025
28mii lei
▲ 114,9% vs. 2024
Salariați
10
— constant
Contracte publice
84
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

N & A FERMA TRANS SRL (CUI 18530794, nr. J2006001026359) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Șag, județul Timiș, înființată în 2006. Activitatea principală: transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941). Este plătitoare de TVA din 2006. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,08 mil lei și 10 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 28.10.2026.

În anul 2025, N & A FERMA TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.075.831 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 2,6%. Rezultatul net a fost un profit de 27.736 lei. Datoriile totale au crescut cu 12,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 10.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (1.733.862 lei) depășesc activele totale (1.186.108 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-547.754 lei) în bilanțul depus pe 2025.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
18530794
Nr. Reg. Comerțului
J2006001026359 · EUID ROONRC.J2006001026359
Cod CAEN
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2006-03-29 (20 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
TIMIŞ
Localitate
Sat Şag Com. Şag
Adresă
JUD. TIMIŞ, SAT ŞAG COM. ŞAG, STR. XLIX
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
307395
Contact declarat
61 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-28 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

5 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 m250 m500 mN12345
  1. ZZ DORCAD SRL-D · 675 m · CAEN 7112 · +18 firme la aceeași adresă
  2. BOBO MEGA FRUIT S.R.L. · 689 m · CAEN 9630 · +1 firme la aceeași adresă
  3. TEAMASIG 24 D.M.C. S.R.L. · 696 m · CAEN 6622
  4. VGR TELE CONSTRUCT S.R.L. · 698 m · CAEN 4222 · +2 firme la aceeași adresă
  5. MIKY ICE CREAM S.R.L. · 797 m · CAEN 5612

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20252,08 mil lei▼ 2,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
555 mii1,11 mil1,66 mil2,22 mil2023 · cifră de afaceri: 2.219.073 lei2023 · profit net: 40.864 lei20232024 · cifră de afaceri: 2.131.086 lei2024 · profit net: -186.091 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.075.831 lei2,08 mil2025 · profit net: 27.736 lei2025
Salariați
10
20232025
Datorii totale
1,73 mil lei▲ 12,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4941 · 34.824 firme · mai sus decât 83% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Timiș · mai sus decât 88% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
1,3% marjă · mai sus decât 40% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
1,3%
Creștere CA an/an
-2,6%
CA / salariat
207.583 lei
Datorii / active
146%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+8,6%/an
Grad de îndatorare
146%
Angajați, în timp
8 → 10 (2021–2025, +25%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.075.831−2,6%27.7361,3%1.733.8621.186.108-547.75410
20242.131.086−4,0%-186.091−555%-8,7%1.537.446961.956-575.49010
20232.219.07340.8641,8%1.369.414980.015-389.39911
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-28.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Transport rutier de marfă/persoane
N&A FERMA TRANS SRL, SAG
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

84

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
84
Valoare totală
1.867.612 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-08-10433/30/2026/a7Tribunalul Timiscontestaţie creanţeFondIntimat Creditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 3 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
AGRO SEBASTIAN ŞAG SRL34476131în dizolvare
CATERING LA OTILIA S.R.L.40223044radiată
SEBASTIAN CONSTRUCT JUNIOR SRL22197370în dizolvare

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 4 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 3 active, cifră de afaceri cumulată 2,14 mil lei, 12 salariați, 3 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Transporturi rutiere de mărfuri · Timiș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-06-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre N & A FERMA TRANS SRL

Este N & A FERMA TRANS SRL o firmă activă?

Da. N & A FERMA TRANS SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 28.10.2026).

Este N & A FERMA TRANS SRL plătitoare de TVA?

Da, N & A FERMA TRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 31.03.2006 (verificare ANAF din 28.10.2026). Codul de TVA este RO18530794.

Ce cifră de afaceri are N & A FERMA TRANS SRL?

În 2025, N & A FERMA TRANS SRL a avut o cifră de afaceri de 2.075.831 lei, în scădere cu 2,6% față de 2024, și un profit net de 27.736 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are N & A FERMA TRANS SRL?

În 2025, N & A FERMA TRANS SRL a raportat un număr mediu de 10 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este N & A FERMA TRANS SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care N & A FERMA TRANS SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 14.10.2026.

Are N & A FERMA TRANS SRL procese în instanță?

Da, N & A FERMA TRANS SRL apare în 1 dosar pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are N & A FERMA TRANS SRL datorii la ANAF?

N & A FERMA TRANS SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul N & A FERMA TRANS SRL?

Sediul social declarat al N & A FERMA TRANS SRL este în JUD. TIMIŞ, SAT ŞAG COM. ŞAG, STR. XLIX.

Ce activitate are N & A FERMA TRANS SRL?

Activitatea principală declarată a N & A FERMA TRANS SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941).

Când a fost înființată N & A FERMA TRANS SRL?

N & A FERMA TRANS SRL a fost înregistrată pe 29.03.2006, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2006001026359.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
N & A FERMA TRANS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala