identitate. Intră în cont Pro
20 ANI PE PIAȚĂ

MERCK SHARP & DOHME ROMANIA SRL

CAEN 4646 — Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice
CUI 19090390J2006016097409Plătitor TVA din 2006Verificat ANAF 15.10.2026grijadeplamani.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Distribuitor angro de medicamente
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,01mld lei
▲ 43,9% vs. 2024
Profit net · 2025
50,64mil lei
▲ 259,2% vs. 2024
Salariați
219
▲ 7,9% vs. 2024
Vechime
20ani
din 2006
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, MERCK SHARP & DOHME ROMANIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.009.403.464 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 43,9%. Rezultatul net a fost un profit de 50.640.850 lei. Datoriile totale au crescut cu 48,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 219.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
19090390
Nr. Reg. Comerțului
J2006016097409 · EUID ROONRC.J2006016097409
Cod CAEN
4646 — Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2006-10-11 (20 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mare
Organ fiscal
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, BLD POLIGRAFIEI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-15 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
grijadeplamani.ro
Nota site-ului
7,2/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 16.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 167 firme.

100 mN12345678
  1. MARCOM PROD PREST SRL · 49 m · CAEN 6820 · +1 firme la aceeași adresă
  2. ELFI GROUP INTERNATIONAL SRL · 61 m · CAEN 7311 · +2 firme la aceeași adresă
  3. DYNAMIC G10 S.R.L. · 66 m · CAEN 4711
  4. ROMFIBRE DISTRIBUTION SRL · 71 m · CAEN 4641
  5. AGRACHI SERV S.R.L. · 84 m · CAEN 7020
  6. VEGA BUTIC CONF SRL · 87 m · CAEN 4779
  7. MUTY STORE S.R.L. · 90 m · CAEN 4771 · +2 firme la aceeași adresă
  8. VALENTIN CONSTRUCT IMOB SRL · 91 m · CAEN 6820

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20252,01 mld lei▲ 43,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
502,35 mil1,00 mld1,51 mld2,01 mld2023 · cifră de afaceri: 1.109.238.538 lei2023 · profit net: 28.900.465 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.396.810.837 lei2024 · profit net: -31.807.213 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.009.403.464 lei2,01 mld2025 · profit net: 50.640.850 lei2025
Salariați
219▲ 7,9%
20232025
Datorii totale
686,87 mil lei▲ 48,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4646 · 1.414 firme · mai sus decât 100% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
2,5% marjă · mai sus decât 33% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
2,5%
Creștere CA an/an
+43,9%
CA / salariat
9.175.358 lei
Datorii / active
93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
91,5%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+46,3%/an
Grad de îndatorare
93%
Angajați, în timp
116 → 219 (2021–2025, +89%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.009.403.464+43,9%50.640.8502,5%686.866.985742.284.79655.348.372219
20241.396.810.837+25,9%-31.807.213−210%-2,3%464.173.124478.592.79714.219.501203
20231.109.238.53828.900.4652,6%430.548.185475.347.57643.296.032182
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-15.

Legi noi care privesc firma asta

5

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

2

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Distribuitor angro de medicamente autorizat ANMDMR
loc distribuție: București, Sectorul 1; Procurare/comercializare si livrare
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
665Dvalabil—Agenția Națională a Medicamentului și a Dispozitivelor Medicale (ANMDMR)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

10
Dosare în care firma apare ca parte
10
Ca reclamant
4
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-09-185950/2/2026Curtea De Apel Bucurestianulare act administrativ Rasp. CNAS nr. DG2835/19.03.2026FondReclamant
2025-06-053725/2/2025Curtea De Apel Bucuresticontestaţie act administrativ fiscal DEC.4465/09/12/2024FondReclamant
2024-11-287431/2/2024Curtea De Apel BucurestipretentiiFondReclamant
2024-10-106330/2/2024Curtea De Apel Bucurestilitigiu privind achiziţiile publice - contestaţie atribuire DECIZIA CNSC NR.2654RecursPetent
2024-10-086265/2/2024Curtea De Apel Bucurestilitigiu privind achiziţiile publice - contestaţie atribuire DECIZIA CNSC NR.2654RecursPetent
2024-06-131370/2/2024/a1Curtea De Apel BucuresticauţiuneRecursPetent
2024-03-051523/2/2024Curtea De Apel Bucurestilitigiu privind achiziţiile publice - contestaţie atribuire DECIZIA CNSC NR.367/RecursIntimat
2024-02-281370/2/2024Curtea De Apel Bucurestilitigiu privind achiziţiile publice - contestaţie atribuire DECIZIE 367/C10/3437RecursPetent
2023-11-237799/2/2023Curtea De Apel Bucuresticontestaţie act administrativ fiscal decizie nr. 1815/23.05.2023FondReclamant
2021-10-1530026/3/2021Tribunalul Bucurestimarcă dosar electronicFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2018 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2018 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MERCK SHARP & DOHME ROMANIA SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →