identitate. Intră în cont Pro
20 ANI PE PIAȚĂ

FIRST CLASS INT. SRL

CAEN 7912 — Activități ale tur-operatorilor
CUI 19090543J2006016078408Plătitor TVA din 2013Verificat ANAF 27.10.2026RO e-FacturaActivăAutorizat Ministerul Turismului
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,49mil lei
▼ 7,1% vs. 2024
Profit net · 2025
151mii lei
▲ 402,7% vs. 2024
Salariați
2
— constant
Contracte publice
66
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

FIRST CLASS INT. SRL (CUI 19090543, nr. J2006016078408) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2006. Activitatea principală: activități ale tur-operatorilor (CAEN 7912). Este plătitoare de TVA din 2013. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,49 mil lei și 2 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 27.10.2026.

În anul 2025, FIRST CLASS INT. SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.488.768 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 7,1%. Rezultatul net a fost un profit de 150.866 lei. Datoriile totale au scăzut cu 45,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
19090543
Nr. Reg. Comerțului
J2006016078408 · EUID ROONRC.J2006016078408
Cod CAEN
7912 — Activități ale tur-operatorilor
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2006-10-11 (20 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, BLD MAGHERU
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-27 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 736 firme.

100 mN12345678
  1. FROSCH MEDICAL CARE S.R.L. · 27 m · CAEN 8810
  2. 3 R CONSTRUCTII-INSTALATII S.R.L. · 29 m · CAEN 4120 · +4 firme la aceeași adresă
  3. SGS ROMANIA SA · 42 m · CAEN 7120 · +1 firme la aceeași adresă
  4. SOMADI SA · 48 m · CAEN 6820 · +1 firme la aceeași adresă
  5. A ARA MC KEEN SRL · 60 m · CAEN 4669
  6. INARCH PROIECT SRL · 63 m · CAEN 7111 · +20 firme la aceeași adresă
  7. BUSINESS NETWORK CENTER S.R.L. · 66 m · CAEN 7022 · +2 firme la aceeași adresă
  8. S&S DESIGN MANAGEMENT S.R.L. · 70 m · CAEN 7111 · +3 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,49 mil lei▼ 7,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
511 mii1,02 mil1,53 mil2,04 mil2023 · cifră de afaceri: 2.043.256 lei2023 · profit net: 152.169 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.602.231 lei2024 · profit net: 30.011 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.488.768 lei1,49 mil2025 · profit net: 150.866 lei2025
Salariați
2
20232025
Datorii totale
312 mii lei▼ 45,3%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 7912 · 1.105 firme · mai sus decât 78% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Municipiul București · mai sus decât 82% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
10,1% marjă · mai sus decât 54% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
10,1%
Creștere CA an/an
-7,1%
CA / salariat
744.384 lei
Datorii / active
36%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
27,5%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+27,0%/an
Grad de îndatorare
36%
Angajați, în timp
2 → 2 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.488.768−7,1%150.866+403%10,1%312.242860.316548.0742
20241.602.231−21,6%30.011−80,3%1,9%570.645964.253397.2082
20232.043.256152.1697,4%418.047915.707504.0722
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-27.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Agenție de turism licențiată
OrganizatoareOnline, GLOBE 365, Mun. Bucureşti, Sector 1
1549valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

66

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
2
Valoare totală
18.415 lei
Ultimul an
2022

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
64
Valoare totală
411.270 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
STIMACO PROJECT SRL34989560în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 2 active, cifră de afaceri cumulată 1,76 mil lei, 3 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități ale tur-operatorilor · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-03-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre FIRST CLASS INT. SRL

Este FIRST CLASS INT. SRL o firmă activă?

Da. FIRST CLASS INT. SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 27.10.2026).

Este FIRST CLASS INT. SRL plătitoare de TVA?

Da, FIRST CLASS INT. SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 13.12.2013 (verificare ANAF din 27.10.2026). Codul de TVA este RO19090543.

Ce cifră de afaceri are FIRST CLASS INT. SRL?

În 2025, FIRST CLASS INT. SRL a avut o cifră de afaceri de 1.488.768 lei, în scădere cu 7,1% față de 2024, și un profit net de 150.866 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are FIRST CLASS INT. SRL?

În 2025, FIRST CLASS INT. SRL a raportat un număr mediu de 2 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este FIRST CLASS INT. SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care FIRST CLASS INT. SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are FIRST CLASS INT. SRL datorii la ANAF?

FIRST CLASS INT. SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul FIRST CLASS INT. SRL?

Sediul social declarat al FIRST CLASS INT. SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, BLD MAGHERU.

Ce activitate are FIRST CLASS INT. SRL?

Activitatea principală declarată a FIRST CLASS INT. SRL este „Activități ale tur-operatorilor” (cod CAEN 7912).

Când a fost înființată FIRST CLASS INT. SRL?

FIRST CLASS INT. SRL a fost înregistrată pe 11.10.2006, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2006016078408.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
FIRST CLASS INT. SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala