identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

ANDRA SRL

CAEN 4776 — Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
CUI 1916694J1992000703511Plătitor TVA din 2025Verificat ANAF 12.10.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
431mii lei
▼ 2,2% vs. 2024
Profit net · 2025
39mii lei
▲ 31,1% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
33ani
din 1992
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, ANDRA SRL a raportat o cifră de afaceri de 430.516 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 2,2%. Rezultatul net a fost un profit de 39.407 lei. Datoriile totale au scăzut cu 38,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
1916694
Nr. Reg. Comerțului
J1992000703511 · EUID ROONRC.J1992000703511
Cod CAEN
4776 — Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1992-11-30 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Călăraşi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CĂLĂRAŞI
Localitate
Mun. Călăraşi
Adresă
JUD. CĂLĂRAŞI, MUN. CĂLĂRAŞI, STR. BUCUREŞTI · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
910079

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

6 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 5 firme.

100 m250 mN123456
  1. RMS SUD EUROPA SRL · 110 m · CAEN 4773
  2. COKET SRL · 140 m · CAEN 4771 · +1 firme la aceeași adresă
  3. PROMPT S.R.L. · 213 m · CAEN 7112 · +14 firme la aceeași adresă
  4. PARVU SRL · 213 m · CAEN 4772 · +6 firme la aceeași adresă
  5. CON CRIS TRADE SRL · 230 m · CAEN 4711 · +13 firme la aceeași adresă
  6. IRIS SRL · 276 m · CAEN 4776

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025431 mii lei▼ 2,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
119 mii237 mii356 mii475 mii2023 · cifră de afaceri: 474.980 lei2023 · profit net: 7.016 lei20232024 · cifră de afaceri: 440.354 lei2024 · profit net: 30.053 lei20242025 · cifră de afaceri: 430.516 lei431 mii2025 · profit net: 39.407 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
23 mii lei▼ 38,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4776 · 3.110 firme · mai sus decât 74% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Călărași · mai sus decât 63% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
9,2% marjă · mai sus decât 70% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
9,2%
Creștere CA an/an
-2,2%
CA / salariat
430.516 lei
Datorii / active
8%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
15,2%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+4,6%/an
Lichiditate curentă
9,53
Grad de îndatorare
8%
Scor Z-Altman
10,94 (zonă sigură)
Angajați, în timp
1 → 1 (2022–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025430.516−2,2%39.407+31,1%9,2%23.035281.640258.6051
2024440.354−7,3%30.053+328%6,8%37.716276.913239.1971
2023474.9807.0161,5%8.673232.817224.1441
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate · Călărași

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-09-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ANDRA SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →