identitate. Intră în cont Pro
19 ANI PE PIAȚĂ

OCULARIUS SRL

CAEN 8622 — Activități de asistență medicală specializată
CUI 19192705J2006002077165Neplătitor TVAVerificat ANAF 17.10.2026RO e-Facturaocularius.roActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,32mil lei
▲ 20,5% vs. 2024
Profit net · 2025
154mii lei
▲ 124,6% vs. 2024
Salariați
6
— constant
Contracte publice
1
SEAP · activ 2021
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, OCULARIUS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.320.758 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 20,5%. Rezultatul net a fost un profit de 153.569 lei. Datoriile totale au scăzut cu 11,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 6.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
19192705
Nr. Reg. Comerțului
J2006002077165 · EUID ROONRC.J2006002077165
Cod CAEN
8622 — Activități de asistență medicală specializată
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2006-11-14 (19 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
DOLJ
Localitate
Mun. Craiova
Adresă
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, STR. AMARADIA · 5 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
200157
Contact declarat
3 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-17 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

potrivit

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei și apare în titlul paginii.

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 6 firme.

100 mN12345678
  1. MARY SI PAULICA SRL · 16 m · CAEN 4779
  2. MEDICO SCIENCE S.R.L. · 50 m · CAEN 8690
  3. MANOVA SMILE S.R.L. · 53 m · CAEN 8623
  4. ALL DELICIOUS SRL · 56 m · CAEN 4711 · +2 firme la aceeași adresă
  5. B.S. TRADING COMPANY SRL · 58 m · CAEN 6831 · +4 firme la aceeași adresă
  6. EUROLIV COM SRL · 63 m · CAEN 4711 · +8 firme la aceeași adresă
  7. AUMIKATO SRL · 76 m · CAEN 8219
  8. VELNET SRL · 79 m · CAEN 8240 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,32 mil lei▲ 20,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
330 mii660 mii991 mii1,32 mil2023 · cifră de afaceri: 937.497 lei2023 · profit net: -57.540 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.096.266 lei2024 · profit net: 68.368 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.320.758 lei1,32 mil2025 · profit net: 153.569 lei2025
Salariați
6
20232025
Datorii totale
54 mii lei▼ 11,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 8622 · 12.505 firme · mai sus decât 88% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Dolj · mai sus decât 85% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
11,6% marjă · mai sus decât 25% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
11,6%
Creștere CA an/an
+20,5%
CA / salariat
220.126 lei
Datorii / active
22%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
82,2%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+11,3%/an
Grad de îndatorare
23%
Angajați, în timp
5 → 6 (2021–2025, +20%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.320.758+20,5%153.569+125%11,6%53.799239.143186.7396
20241.096.266+16,9%68.3686,2%60.997247.569191.5056
2023937.497-57.540-6,1%37.719296.164272.5935
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-17.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

1

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
300 lei
Ultimul an
2021

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme conectate

4

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

4 firme afiliate

FirmăCUIStare
IGOMAR SRL30658637în funcțiune
OFTADOC PUIANU S.R.L.43702378în funcțiune
OPSIS SRL21121587în funcțiune
OPTICA OCULARIUS SRL32893094în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 5 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 5 active, cifră de afaceri cumulată 2,19 mil lei, 11 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de asistență medicală specializată · Dolj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-06-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
OCULARIUS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →