identitate. Intră în cont Pro
19 ANI PE PIAȚĂ

DANCONSTRUCT SRL

CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 19244472J2006001012387Plătitor TVA din 2006TVA la încasareVerificat ANAF 14.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,23mil lei
Profit net · 2025
477mii lei
▲ 72,6% vs. 2024
Salariați
6
▼ 25,0% vs. 2024
Vechime
19ani
din 2006
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, DANCONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.233.920 lei. Rezultatul net a fost un profit de 476.903 lei. Datoriile totale au crescut cu 14,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 6.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
19244472
Nr. Reg. Comerțului
J2006001012387 · EUID ROONRC.J2006001012387
Cod CAEN
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2006-11-28 (19 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-14 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

4 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 m250 m500 mN1234
  1. ROGOJIN-DEAL S.R.L. · 183 m · CAEN 5520
  2. GEMICAR SERVICE S.R.L. · 209 m · CAEN 4520
  3. UP RICO METHOD S.R.L. · 346 m · CAEN 4675
  4. NORVALIS S.R.L. · 550 m · CAEN 3312

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,23 mil lei
Cifră de afaceriProfit net
308 mii617 mii925 mii1,23 mil2023 · cifră de afaceri: 616.483 lei2023 · profit net: 141.197 lei20232024 · profit net: 276.381 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.233.920 lei1,23 mil2025 · profit net: 476.903 lei2025
Salariați
6▼ 25,0%
20232025
Datorii totale
1,19 mil lei▲ 14,3%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4100 · 20.308 firme · mai sus decât 71% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Vâlcea · mai sus decât 84% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
38,7% marjă · mai sus decât 78% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
38,6%
CA / salariat
205.653 lei
Datorii / active
49%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
38,1%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+14,9%/an
Grad de îndatorare
49%
Angajați, în timp
15 → 6 (2021–2025, -60%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.233.920476.903+72,6%38,6%1.186.8172.437.4201.250.6036
2024—276.381+95,7%—1.038.3672.012.067973.7008
2023616.483141.19722,9%1.178.0652.163.030985.36812
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-14.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2021-01-28647/288/2021Judecătoria RamnicuvalceapretenţiiFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Vâlcea

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-12-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
DANCONSTRUCT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →