identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

MECAIND ULMENI SA

CAEN 111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
CUI 1931597J1991000211514Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 11.10.2026mecaindulmeni.roActivăÎnregistrat ANF (fitosanitar)Licență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
101,79mil lei
▲ 9,3% vs. 2024
Profit net · 2025
−5,15mil lei
▼ 489,4% vs. 2024
Salariați
109
▼ 0,9% vs. 2024
Contracte publice
56
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, MECAIND ULMENI SA a raportat o cifră de afaceri de 101.793.262 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 9,3%. Rezultatul net a fost o pierdere de 5.151.044 lei. Datoriile totale au crescut cu 10,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 109.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-5.151.044 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
1931597
Nr. Reg. Comerțului
J1991000211514 · EUID ROONRC.J1991000211514
Cod CAEN
111 — Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1992-11-30 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Călăraşi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CĂLĂRAŞI
Localitate
Sat Ulmeni Com. Ulmeni
Adresă
JUD. CĂLĂRAŞI, SAT ULMENI COM. ULMENI, COM. ULMENI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
917260

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

declarat

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei (unic în registru).

Website
mecaindulmeni.ro
Nota site-ului
5,7/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 25.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025101,79 mil lei▲ 9,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
32,85 mil65,71 mil98,56 mil131,41 mil2023 · cifră de afaceri: 131.411.193 lei2023 · profit net: 1.296.442 lei20232024 · cifră de afaceri: 93.096.402 lei2024 · profit net: 1.322.774 lei20242025 · cifră de afaceri: 101.793.262 lei101,79 mil2025 · profit net: -5.151.044 lei2025
Salariați
109▼ 0,9%
20232025
Datorii totale
173,38 mil lei▲ 10,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 111 · 8.923 firme · mai sus decât 100% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Călărași · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-5,1% marjă · mai sus decât 19% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-5,1%
Creștere CA an/an
+9,3%
CA / salariat
933.883 lei
Datorii / active
94%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-45,8%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+7,8%/an
Lichiditate curentă
0,50
Grad de îndatorare
94%
Scor Z-Altman
-0,01 (zonă de risc)
Angajați, în timp
70 → 109 (2021–2025, +56%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025101.793.262+9,3%-5.151.044−489%-5,1%173.378.540184.152.31611.240.476109
202493.096.402−29,2%1.322.774+2,0%1,4%157.514.235178.089.84410.884.319110
2023131.411.1931.296.4421,0%149.470.440167.077.76218.184.822116
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-11.

Legi noi care privesc firma asta

3

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

4

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator înregistrat ANF pentru comercializarea produselor de protecția plantelor
comercializare – depozite; sediu: COM. ULMENI, JUD. CALARASI; punct de lucru: ULMENI, JUD. CALARASI
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—Autoritatea Națională Fitosanitară (ANF)
lista din 04.10.2026
Operator înregistrat ANF pentru servicii cu produse de protecția plantelor
prestări servicii; sediu: COM. ULMENI, JUD. CALARASI; punct de lucru: ULMENI, JUD. CALARASI
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—Autoritatea Națională Fitosanitară (ANF)
lista din 04.10.2026
Operator înregistrat ANF pentru utilizarea produselor de protecția plantelor
utilizare; sediu: ULMENI, JUD. CALARASI; punct de lucru: ULMENI, JUD. CALARASI
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—Autoritatea Națională Fitosanitară (ANF)
lista din 04.10.2026
Transport rutier de marfă/persoane
MECAIND ULMENI SA, ULMENI
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

56

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
4.150 lei
Ultimul an
2022

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
55
Valoare totală
2.422.633 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

27
Dosare în care firma apare ca parte
27
Ca pârât
10
Ca creditor
5
Ca reclamant
3
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-09-101658/103/2024/a5Curtea De Apel Bacaudeschiderea procedurii la cererea creditorului termenul din 09.10.2026 este stabApelIntimat Reclamant
2026-09-011658/103/2024/a5Tribunalul Neamtdeschiderea procedurii la cererea debitorului apel împotriva SC 119/F/21.08.2026FondCreditor CERERE DE DESCHIDERE A PROCEDURII FALIMENTULUI -FILA 172
2026-06-161530/114/2026Tribunalul BuzaupretenţiiFondPârât
2026-06-101471/114/2026Tribunalul BuzaupretenţiiFondPârât
2026-06-106664/269/2026Judecătoria Oltenitavalidare poprire DOSAR DE EXECUTARE NR.57/2026FondTerţ poprit
2026-05-286140/269/2026Judecătoria Oltenitaactiune în daune contractualeFondPârât
2026-05-212889/118/2026Tribunalul Constantadeschiderea procedurii la cererea creditoruluiFondCreditor
2025-12-156428/249/2025Judecătoria Lehliugarapretenţii răspundere contractualăFondReclamant
2025-11-1711682/269/2025Judecătoria Oltenitaordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondPârât
2025-11-041584/116/2025Tribunalul Calarasideschiderea procedurii la cererea creditoruluiFondDebitor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · Călărași

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

15

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 15 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-10-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MECAIND ULMENI SA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →