identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

V.M. COMP SRL

CAEN 2212 — Fabricarea altor produse din cauciuc
CUI 197566J1991000694036Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 10.10.2026RO e-Facturavmcomp.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
35,38mil lei
▼ 4,8% vs. 2024
Profit net · 2025
668mii lei
▼ 68,1% vs. 2024
Salariați
159
▼ 1,2% vs. 2024
Contracte publice
2
SEAP · activ 2022
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, V.M. COMP SRL a raportat o cifră de afaceri de 35.384.654 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 4,8%. Rezultatul net a fost un profit de 668.064 lei. Datoriile totale au scăzut cu 9,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 159.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
197566
Nr. Reg. Comerțului
J1991000694036 · EUID ROONRC.J1991000694036
Cod CAEN
2212 — Fabricarea altor produse din cauciuc
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1992-11-30 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Argeş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ARGEŞ
Localitate
Orş. Ştefăneşti
Adresă
JUD. ARGEŞ, ORŞ. ŞTEFĂNEŞTI, ŞOS. BUCUREŞTI - PITEŞTI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
117715

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

potrivit

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei și apare în titlul paginii.

Website
vmcomp.ro
Email
office@vmcomp.ro
Nota site-ului
6,5/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 21.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202535,38 mil lei▼ 4,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
9,29 mil18,58 mil27,88 mil37,17 mil2023 · cifră de afaceri: 36.680.532 lei2023 · profit net: 1.982.447 lei20232024 · cifră de afaceri: 37.168.508 lei2024 · profit net: 2.093.962 lei20242025 · cifră de afaceri: 35.384.654 lei35,38 mil2025 · profit net: 668.064 lei2025
Salariați
159▼ 1,2%
20232025
Datorii totale
3,22 mil lei▼ 9,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 2212 · 109 firme · mai sus decât 89% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Argeș · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
1,9% marjă · mai sus decât 24% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
1,9%
Creștere CA an/an
-4,8%
CA / salariat
222.545 lei
Datorii / active
7%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1,5%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-1,8%/an
Lichiditate curentă
11,91
Grad de îndatorare
7%
Scor Z-Altman
11,40 (zonă sigură)
Angajați, în timp
219 → 159 (2021–2025, -27%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202535.384.654−4,8%668.064−68,1%1,9%3.218.14348.790.19145.408.919159
202437.168.508+1,3%2.093.962+5,6%5,6%3.566.17850.518.19546.716.772161
202336.680.5321.982.4475,4%4.011.79950.703.64446.622.812169
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

2

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
2
Valoare totală
7.484 lei
Ultimul an
2022

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

3
Dosare în care firma apare ca parte
3
Ca creditor
1
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2024-08-0615474/280/2024Judecătoria Pitestiplângere contravenţională PR VB SERIA GNM NR. 011296/01.08.2024FondPetent
2022-11-083023/97/2022Tribunalul Hunedoaraconcordat preventivFondCreditor
1999-06-0712/1259/1999Tribunalul ComercialargespretenţiiFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea altor produse din cauciuc · Argeș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
V.M. COMP SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →