identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

ARMCOMP SRL

CAEN 2212 — Fabricarea altor produse din cauciuc
CUI 198219J1992001343039Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 13.10.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
31,23mil lei
▲ 8,6% vs. 2024
Profit net · 2025
345mii lei
▼ 82,1% vs. 2024
Salariați
133
▲ 6,4% vs. 2024
Vechime
33ani
din 1992
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, ARMCOMP SRL a raportat o cifră de afaceri de 31.233.446 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 8,6%. Rezultatul net a fost un profit de 345.351 lei. Datoriile totale au crescut cu 9,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 133.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
198219
Nr. Reg. Comerțului
J1992001343039 · EUID ROONRC.J1992001343039
Cod CAEN
2212 — Fabricarea altor produse din cauciuc
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1992-11-30 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Argeş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ARGEŞ
Localitate
Sat Rogojina Com. Budeasa
Adresă
JUD. ARGEŞ, SAT ROGOJINA COM. BUDEASA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-13 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202531,23 mil lei▲ 8,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
7,81 mil15,62 mil23,43 mil31,23 mil2023 · cifră de afaceri: 25.172.867 lei2023 · profit net: 2.474.570 lei20232024 · cifră de afaceri: 28.767.951 lei2024 · profit net: 1.929.814 lei20242025 · cifră de afaceri: 31.233.446 lei31,23 mil2025 · profit net: 345.351 lei2025
Salariați
133▲ 6,4%
20232025
Datorii totale
10,17 mil lei▲ 9,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 2212 · 109 firme · mai sus decât 87% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Argeș · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
1,1% marjă · mai sus decât 19% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
1,1%
Creștere CA an/an
+8,6%
CA / salariat
234.838 lei
Datorii / active
55%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4,2%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+20,3%/an
Lichiditate curentă
0,69
Grad de îndatorare
55%
Scor Z-Altman
2,65 (zonă gri)
Angajați, în timp
96 → 133 (2021–2025, +39%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202531.233.446+8,6%345.351−82,1%1,1%10.168.87718.484.8298.315.952133
202428.767.951+14,3%1.929.814−22,0%6,7%9.261.17317.839.2908.666.791125
202325.172.8672.474.5709,8%9.262.25116.560.3827.555.601111
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-13.

Legi noi care privesc firma asta

3

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Mărci înregistrate

1

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

ARMCOMP OSIM 1996

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-09-2917707/280/2025Judecătoria Pitestivalidare poprireFondTerţ poprit
2023-09-2917288/280/2023Judecătoria Pitestivalidare poprireFondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
RAW CONSULT 2002 SRL14709593în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 31,49 mil lei, 133 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea altor produse din cauciuc · Argeș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-11-13.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ARMCOMP SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →