identitate. Intră în cont Pro
19 ANI PE PIAȚĂ

VLAICU TRANS SRL

CAEN 812 — Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
CUI 21396340J2007000701292Plătitor TVA din 2007Verificat ANAF 04.11.2026ActivăLicență minieră (ANRM)Licență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
13,17mil lei
▼ 9,0% vs. 2024
Profit net · 2025
1,52mil lei
▼ 49,4% vs. 2024
Salariați
34
▼ 2,9% vs. 2024
Vechime
19ani
din 2007
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

VLAICU TRANS SRL (CUI 21396340, nr. J2007000701292) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Ariceștii Rahtivani, județul Prahova, înființată în 2007. Activitatea principală: extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului (CAEN 812). Este plătitoare de TVA din 2007. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 13,17 mil lei și 34 de salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 04.11.2026.

În anul 2025, VLAICU TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 13.168.058 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 9,0%. Rezultatul net a fost un profit de 1.520.033 lei. Datoriile totale au crescut cu 20,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 34.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
21396340
Nr. Reg. Comerțului
J2007000701292 · EUID ROONRC.J2007000701292
Cod CAEN
812 — Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2007-03-20 (19 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Prahova
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

0 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 30 firme.

Nicio altă firmă cu sediul localizat la număr în raza de 700 m.

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202513,17 mil lei▼ 9,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
3,62 mil7,24 mil10,86 mil14,48 mil2023 · cifră de afaceri: 10.132.723 lei2023 · profit net: 2.195.420 lei20232024 · cifră de afaceri: 14.475.354 lei2024 · profit net: 3.001.361 lei20242025 · cifră de afaceri: 13.168.058 lei13,17 mil2025 · profit net: 1.520.033 lei2025
Salariați
34▼ 2,9%
20232025
Datorii totale
3,80 mil lei▲ 20,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 812 · 729 firme · mai sus decât 92% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Prahova · mai sus decât 97% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
11,5% marjă · mai sus decât 63% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
11,5%
Creștere CA an/an
-9,0%
CA / salariat
387.296 lei
Datorii / active
22%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
10,9%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+18,2%/an
Grad de îndatorare
22%
Angajați, în timp
26 → 34 (2021–2025, +31%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202513.168.058−9,0%1.520.033−49,4%11,5%3.802.07017.579.06113.935.57534
202414.475.354+42,9%3.001.361+36,7%20,7%3.156.42015.797.03812.859.98735
202310.132.7232.195.42021,7%4.624.10214.640.53710.076.01633
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-04.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

2

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Licență de exploatare a resurselor minerale (ANRM)
perimetrul Nedelea; Nisip si pietris; Nedelea; Lic.exploatare(Art.60, LM 85); lista ANRM din 2025-02
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
5112-03valabil—Agenția Națională pentru Resurse Minerale (ANRM)
lista din 19.10.2026
Transport rutier de marfă/persoane
VLAICU TRANS S.R.L., ARICESTII RAHTIVANI
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Ca creditor
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-06-032659/105/2026Tribunalul Prahovadeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondCreditor
2019-09-164034/105/2019Tribunalul Prahovadeschiderea procedurii la cererea debitorului J29/495/1991 CUI 1323433FondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului · Prahova

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-09-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre VLAICU TRANS SRL

Este VLAICU TRANS SRL o firmă activă?

Da. VLAICU TRANS SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 04.11.2026).

Este VLAICU TRANS SRL plătitoare de TVA?

Da, VLAICU TRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.04.2007 (verificare ANAF din 04.11.2026). Codul de TVA este RO21396340.

Ce cifră de afaceri are VLAICU TRANS SRL?

În 2025, VLAICU TRANS SRL a avut o cifră de afaceri de 13.168.058 lei, în scădere cu 9,0% față de 2024, și un profit net de 1.520.033 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are VLAICU TRANS SRL?

În 2025, VLAICU TRANS SRL a raportat un număr mediu de 34 de salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este VLAICU TRANS SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care VLAICU TRANS SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 02.09.2026.

Are VLAICU TRANS SRL procese în instanță?

Da, VLAICU TRANS SRL apare în 2 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are VLAICU TRANS SRL datorii la ANAF?

VLAICU TRANS SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul VLAICU TRANS SRL?

Sediul social declarat al VLAICU TRANS SRL este în JUD. PRAHOVA, SAT ARICEŞTII RAHTIVANI COM. ARICEŞTII RAHTIVANI, STR. NEAGOE BASARAB.

Ce activitate are VLAICU TRANS SRL?

Activitatea principală declarată a VLAICU TRANS SRL este „Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului” (cod CAEN 812).

Când a fost înființată VLAICU TRANS SRL?

VLAICU TRANS SRL a fost înregistrată pe 20.03.2007, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2007000701292.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
VLAICU TRANS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala