identitate. Intră în cont Pro
19 ANI PE PIAȚĂ

TICU CONSTRUCT SRL

CAEN 4333 — Lucrări de pardosire și placare a pereților
CUI 21649834J2007008397404Plătitor TVA din 2007TVA la încasareVerificat ANAF 04.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
451mii lei
▼ 5,6% vs. 2024
Profit net · 2025
172mii lei
▲ 3,6% vs. 2024
Salariați
3
▼ 25,0% vs. 2024
Vechime
19ani
din 2007
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

TICU CONSTRUCT SRL (CUI 21649834, nr. J2007008397404) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2007. Activitatea principală: lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN 4333). Este plătitoare de TVA din 2007. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 451 mii lei și 3 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 04.11.2026.

În anul 2025, TICU CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 451.459 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 5,6%. Rezultatul net a fost un profit de 172.254 lei. Datoriile totale au crescut cu 468,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
21649834
Nr. Reg. Comerțului
J2007008397404 · EUID ROONRC.J2007008397404
Cod CAEN
4333 — Lucrări de pardosire și placare a pereților
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2007-04-27 (19 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. CLĂBUCET
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
12132
Contact declarat
6 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 mN12345678
  1. CEGRIAS SRL · 20 m · CAEN 4685
  2. PARCHETEX S.R.L. · 26 m · CAEN 4543 · +2 firme la aceeași adresă
  3. EVO STEF PREST S.R.L. · 39 m · CAEN 4740 · +3 firme la aceeași adresă
  4. TATALOR CREATION HOUSE S.R.L. · 46 m · CAEN 7410
  5. CULTURE IN STRATEGIC MANAGEMENT SRL · 48 m · CAEN 7022 · +1 firme la aceeași adresă
  6. PRO-CONSUL PROD S.R.L. · 48 m · CAEN 2511
  7. AMB MEDICAL LAB S.R.L. · 48 m · CAEN 8621
  8. NAFI WASH S.R.L. · 54 m · CAEN 4520 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025451 mii lei▼ 5,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
120 mii239 mii359 mii478 mii2023 · cifră de afaceri: 320.330 lei2023 · profit net: 36.684 lei20232024 · cifră de afaceri: 478.377 lei2024 · profit net: 166.202 lei20242025 · cifră de afaceri: 451.459 lei451 mii2025 · profit net: 172.254 lei2025
Salariați
3▼ 25,0%
20232025
Datorii totale
346 mii lei▲ 468,6%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4333 · 2.090 firme · mai sus decât 72% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Municipiul București · mai sus decât 64% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
38,2% marjă · mai sus decât 74% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
38,2%
Creștere CA an/an
-5,6%
CA / salariat
150.486 lei
Datorii / active
67%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,9%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+18,4%/an
Grad de îndatorare
67%
Angajați, în timp
3 → 3 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025451.459−5,6%172.254+3,6%38,2%346.444518.938172.4943
2024478.377+49,3%166.202+353%34,7%60.931264.057203.1264
2023320.33036.68411,5%208.909245.83336.9244
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-04.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

4
Dosare în care firma apare ca parte
4
Ca creditor
4
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2024-11-043067/3/2024/a2Curtea De Apel BucuresticontestaţieApelIntimat creditor
2024-04-303067/3/2024/a2Tribunalul Bucuresticontestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor împotriva hotăFondCreditor
2024-04-163067/3/2024/a1Tribunalul Bucuresticontestaţie creanţe împotriva tabelului preliminar publicat în BPI 6876/10.04.20FondCreditor
2024-01-313067/3/2024Tribunalul Bucuresticererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) rep.man.CC4 cf. disp.aFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
PARCHET TEAM SRL25227573radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 451 mii lei, 3 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Lucrări de pardosire și placare a pereților · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-09-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

2

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-09-20AdresăMUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. CLABUCET, NR.36, ET.PMUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. CLĂBUCET, NR.36, ET.P
2026-09-20DenumireTICU CONSTRUCT S.R.L.TICU CONSTRUCT SRL

Întrebări despre TICU CONSTRUCT SRL

Este TICU CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da. TICU CONSTRUCT SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 04.11.2026).

Este TICU CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, TICU CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 03.05.2007 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 04.11.2026). Codul de TVA este RO21649834.

Ce cifră de afaceri are TICU CONSTRUCT SRL?

În 2025, TICU CONSTRUCT SRL a avut o cifră de afaceri de 451.459 lei, în scădere cu 5,6% față de 2024, și un profit net de 172.254 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are TICU CONSTRUCT SRL?

În 2025, TICU CONSTRUCT SRL a raportat un număr mediu de 3 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este TICU CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care TICU CONSTRUCT SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 27.09.2026.

Are TICU CONSTRUCT SRL procese în instanță?

Da, TICU CONSTRUCT SRL apare în 4 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are TICU CONSTRUCT SRL datorii la ANAF?

TICU CONSTRUCT SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul TICU CONSTRUCT SRL?

Sediul social declarat al TICU CONSTRUCT SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. CLĂBUCET.

Ce activitate are TICU CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală declarată a TICU CONSTRUCT SRL este „Lucrări de pardosire și placare a pereților” (cod CAEN 4333).

Când a fost înființată TICU CONSTRUCT SRL?

TICU CONSTRUCT SRL a fost înregistrată pe 27.04.2007, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2007008397404.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
TICU CONSTRUCT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala