identitate. Intră în cont Pro
19 ANI PE PIAȚĂ

PORSCHE INTER AUTO ROMANIA SRL

CAEN 4781 — Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
CUI 22188461J2007002067233Plătitor TVA din 2007Verificat ANAF 09.10.2026ofertemasinipia.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Licență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,54mld lei
▲ 11,3% vs. 2024
Profit net · 2025
48,50mil lei
▼ 28,8% vs. 2024
Salariați
646
▲ 3,0% vs. 2024
Contracte publice
866
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, PORSCHE INTER AUTO ROMANIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.536.439.346 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 11,3%. Rezultatul net a fost un profit de 48.503.856 lei. Datoriile totale au scăzut cu 7,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 646.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
22188461
Nr. Reg. Comerțului
J2007002067233 · EUID ROONRC.J2007002067233
Cod CAEN
4781 — Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2007-07-31 (19 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mare
Organ fiscal
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
ILFOV
Localitate
Sat Voluntari Orş. Voluntari
Adresă
JUD. ILFOV, SAT VOLUNTARI ORŞ. VOLUNTARI, BLD PIPERA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-09 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
ofertemasinipia.ro
Autoritate web
20/100 · locul 10.004.254 între domeniile .ro, după linkurile primite (Common Crawl)
Ultima schimbare
redirecționează spre pia.ro · 13.10.2026
Program
Lu 09:00–18:00 · Ma 09:00–18:00 · Mi 09:00–18:00 · Jo 09:00–18:00 · Vi 09:00–18:00 · Sâ 10:00–14:00 · de pe site
Recenzii pe site
4,8/5 · 336 recenzii, declarate de firmă

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20252,54 mld lei▲ 11,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
634,11 mil1,27 mld1,90 mld2,54 mld2023 · cifră de afaceri: 2.293.104.382 lei2023 · profit net: 76.170.940 lei20232024 · cifră de afaceri: 2.279.599.805 lei2024 · profit net: 68.119.276 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.536.439.346 lei2,54 mld2025 · profit net: 48.503.856 lei2025
Salariați
646▲ 3,0%
20232025
Datorii totale
220,53 mil lei▼ 7,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4781 · 3.495 firme · mai sus decât 100% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Ilfov · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
1,9% marjă · mai sus decât 55% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
1,9%
Creștere CA an/an
+11,3%
CA / salariat
3.926.377 lei
Datorii / active
68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
62,2%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+11,6%/an
Grad de îndatorare
68%
Angajați, în timp
554 → 646 (2021–2025, +17%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.536.439.346+11,3%48.503.856−28,8%1,9%220.534.044322.641.35277.944.638646
20242.279.599.805−0,6%68.119.276−10,6%3,0%237.263.207346.634.58497.560.059627
20232.293.104.38276.170.9403,3%220.902.879337.816.241105.611.723598
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-09.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

2

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Transport rutier de marfă/persoane
PORSCHE INTER AUTO ROMANIA SRL, VOLUNTARI
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

866

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
203
Valoare totală
996.872 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
663
Valoare totală
6.268.589 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

120
Dosare în care firma apare ca parte
120
Ca reclamant
46
Ca creditor
36
Ca pârât
29
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-08-1725715/3/2026Curtea De Apel Bucurestiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăApelIntimat Creditor
2026-07-142297/93/2026Tribunalul Ilfovactiune în daune delictualeFondPârât
2026-07-1428852/3/2026Tribunalul Bucurestiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată dosar disjuns cf.disp.sFondCreditor
2026-06-291299/99/2012/a11Tribunalul Iasicontestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor PV DIN 22.06.2FondCreditor
2026-06-2525715/3/2026Tribunalul Bucuresticererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) rep.manual completuluiFondCreditor
2026-06-2224616/94/2026Judecătoria Bufteacerere de valoare redusăFondReclamant
2026-06-1915339/303/2026Judecătoria Sectorul6bucuresticerere de valoare redusăFondReclamant
2026-06-1821356/302/2026Judecătoria Sectorul5bucuresticerere de valoare redusăFondReclamant
2026-06-1824204/94/2026Judecătoria Buftearezoluţiune contractFondPârât
2026-06-1824271/94/2026Judecătoria Bufteacerere de valoare redusăFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Listăm cele mai recente 30 dosare din 120; restul se pot consulta pe portal.just.ro. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · Ilfov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-09-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

2

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-08-08AdresăJUD. ILFOV, ORŞ. VOLUNTARI, BLD. PIPERA, NR.2, ET.2, AP.SALA 1JUD. ILFOV, SAT VOLUNTARI ORŞ. VOLUNTARI, BLD PIPERA, NR.2, SALA 1, ET.2
2026-08-08Cod CAEN45114781
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PORSCHE INTER AUTO ROMANIA SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →