identitate. Intră în cont Pro
19 ANI PE PIAȚĂ

INDITEX ROMANIA S.R.L.

CAEN 4771 — Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
CUI 22304337J2007015901403Plătitor TVA din 2007Verificat ANAF 09.10.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,98mld lei
▲ 1,3% vs. 2024
Profit net · 2025
368,78mil lei
▼ 11,2% vs. 2024
Salariați
2.085
▲ 7,4% vs. 2024
Contracte publice
164
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, INDITEX ROMANIA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.978.608.385 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 1,3%. Rezultatul net a fost un profit de 368.784.118 lei. Datoriile totale au crescut cu 34,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2085.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
22304337
Nr. Reg. Comerțului
J2007015901403 · EUID ROONRC.J2007015901403
Cod CAEN
4771 — Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2007-08-23 (19 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere foarte mare
Organ fiscal
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR BARBU VĂCĂRESCU
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Contact declarat
35 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-09 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

1 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 110 firme.

100 mN1
  1. SIFI CS RETAIL S.A. · 113 m · CAEN 6820 · +39 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20252,98 mld lei▲ 1,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
744,65 mil1,49 mld2,23 mld2,98 mld2023 · cifră de afaceri: 2.553.556.432 lei2023 · profit net: 377.808.274 lei20232024 · cifră de afaceri: 2.940.422.894 lei2024 · profit net: 415.206.407 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.978.608.385 lei2,98 mld2025 · profit net: 368.784.118 lei2025
Salariați
2.085▲ 7,4%
20232025
Datorii totale
301,93 mil lei▲ 34,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4771 · 6.252 firme · mai sus decât 100% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
12,4% marjă · mai sus decât 72% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
12,4%
Creștere CA an/an
+1,3%
CA / salariat
1.428.589 lei
Datorii / active
28%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
70,6%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+17,7%/an
Lichiditate curentă
1,51
Grad de îndatorare
27%
Scor Z-Altman
5,84 (zonă sigură)
Angajați, în timp
1724 → 2085 (2021–2025, +21%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.978.608.385+1,3%368.784.118−11,2%12,4%301.925.4881.094.821.565522.150.0122.085
20242.940.422.894+15,2%415.206.407+9,9%14,1%224.532.977934.198.116453.365.8941.942
20232.553.556.432377.808.27414,8%204.314.503849.731.847415.967.7611.911
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-09.

Legi noi care privesc firma asta

3

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

164

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
164
Valoare totală
77.170 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

628
Dosare în care firma apare ca parte
628
Ca pârât
2
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-2718693/303/2026Judecătoria Sectorul6bucuresticonfirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)FondIntimat
2026-07-2718694/303/2026Judecătoria Sectorul6bucuresticonfirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)FondIntimat
2026-07-2718696/303/2026Judecătoria Sectorul6bucuresticonfirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)FondIntimat
2026-07-2430707/245/2026Judecătoria Iasiconfirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)FondParte vătămată
2026-07-2430709/245/2026Judecătoria Iasiconfirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)FondParte vătămată
2026-07-2430710/245/2026Judecătoria Iasiconfirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)FondParte vătămată
2026-07-2430711/245/2026Judecătoria Iasiconfirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)FondParte vătămată
2026-07-2430713/245/2026Judecătoria Iasiconfirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)FondParte vătămată
2026-07-2430714/245/2026Judecătoria Iasiconfirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)FondParte vătămată
2026-07-2430715/245/2026Judecătoria Iasiconfirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)FondParte vătămată

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Listăm cele mai recente 30 dosare din 628; restul se pot consulta pe portal.just.ro. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

5 firme afiliate · 5 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
BERSHKA CARPATI SRL22302883radiată
OYSHO RO SRL22302859radiată
PULL & BEAR RO SRL22302867radiată
STRADIVARIUS RO SRL22302840radiată
ZARA HOME RO SRL22302875radiată

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 6 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 6 active, cifră de afaceri cumulată 3,56 mld lei, 2.085 salariați, 5 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2021 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2021 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
INDITEX ROMANIA S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →