identitate. Intră în cont Pro
19 ANI PE PIAȚĂ

A & V CONSTRUCT SRL

CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 22439180J2007003462356Plătitor TVA din 2007Verificat ANAF 30.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,41mil lei
▲ 148,2% vs. 2024
Profit net · 2025
682mii lei
▲ 208,6% vs. 2024
Salariați
5
— constant
Vechime
19ani
din 2007
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

A & V CONSTRUCT SRL (CUI 22439180, nr. J2007003462356) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Timișoara, județul Timiș, înființată în 2007. Activitatea principală: lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100). Este plătitoare de TVA din 2007. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,41 mil lei și 5 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 30.10.2026.

În anul 2025, A & V CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.413.905 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 148,2%. Rezultatul net a fost un profit de 682.025 lei. Datoriile totale au crescut cu 34,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 5.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
22439180
Nr. Reg. Comerțului
J2007003462356 · EUID ROONRC.J2007003462356
Cod CAEN
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2007-09-20 (19 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
TIMIŞ
Localitate
Mun. Timişoara
Adresă
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. FRANYO ZOLTAN
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
300014

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-30 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 mN12345678
  1. DENOMETAL S.R.L. · 50 m · CAEN 111 · +1 firme la aceeași adresă
  2. JRSI BUSINESS SRL · 51 m · CAEN 7022 · +5 firme la aceeași adresă
  3. DIV PROTECT SSMSU SRL · 85 m · CAEN 7499
  4. UNITY DESIGN STUDIO SRL · 89 m · CAEN 7111
  5. FOR ACTIV CLASS SRL · 94 m · CAEN 9329 · +5 firme la aceeași adresă
  6. MASTER MILLENIUM SRL · 98 m · CAEN 9329
  7. A.S.K. TIM SRL · 108 m · CAEN 6110 · +2 firme la aceeași adresă
  8. C.C. ART & CONS SRL · 110 m · CAEN 7022 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,41 mil lei▲ 148,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
353 mii707 mii1,06 mil1,41 mil2023 · cifră de afaceri: 978.445 lei2023 · profit net: -465.087 lei20232024 · cifră de afaceri: 569.583 lei2024 · profit net: -628.106 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.413.905 lei1,41 mil2025 · profit net: 682.025 lei2025
Salariați
5
20232025
Datorii totale
3,14 mil lei▲ 34,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4100 · 21.008 firme · mai sus decât 74% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Timiș · mai sus decât 84% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
48,2% marjă · mai sus decât 83% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
48,2%
Creștere CA an/an
+148,2%
CA / salariat
282.781 lei
Datorii / active
40%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14,4%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-3,5%/an
Grad de îndatorare
40%
Angajați, în timp
15 → 5 (2021–2025, -67%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.413.905+148%682.02548,2%3.140.3487.867.1634.744.2415
2024569.583−41,8%-628.106-110,3%2.334.0906.398.9944.062.2155
2023978.445-465.087-47,5%2.184.8076.815.3414.613.0068
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-30.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

3
Dosare în care firma apare ca parte
3
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-06-2642924/325/2025Tribunalul Timisvalidare poprireRecursRecurent Terţ poprit
2025-11-2842924/325/2025Judecătoria Timisoaravalidare poprire SMEREA MARIA LACRAMIOARAFondTerţ poprit
2022-12-2134935/325/2022Judecătoria Timisoaraplângere contravenţională AX 0543289FondPetent

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

5 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
ALSET ENERGY SRL25795379în funcțiune
AS CENTER CAR SRL17256403în dizolvare
BILTAC COMPANY SRL10441306în funcțiune
ORIZZONTIS SRL15794511radiată
SOLDADO SRL29832470în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Timiș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

12

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 12 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-10-19.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

1

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-09-24Cod CAEN41204100

Întrebări despre A & V CONSTRUCT SRL

Este A & V CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da. A & V CONSTRUCT SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 30.10.2026).

Este A & V CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, A & V CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 25.09.2007 (verificare ANAF din 30.10.2026). Codul de TVA este RO22439180.

Ce cifră de afaceri are A & V CONSTRUCT SRL?

În 2025, A & V CONSTRUCT SRL a avut o cifră de afaceri de 1.413.905 lei, în creștere cu 148,2% față de 2024, și un profit net de 682.025 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are A & V CONSTRUCT SRL?

În 2025, A & V CONSTRUCT SRL a raportat un număr mediu de 5 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este A & V CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care A & V CONSTRUCT SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 16.08.2026.

Are A & V CONSTRUCT SRL procese în instanță?

Da, A & V CONSTRUCT SRL apare în 3 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are A & V CONSTRUCT SRL datorii la ANAF?

A & V CONSTRUCT SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul A & V CONSTRUCT SRL?

Sediul social declarat al A & V CONSTRUCT SRL este în JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. FRANYO ZOLTAN.

Ce activitate are A & V CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală declarată a A & V CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100).

Când a fost înființată A & V CONSTRUCT SRL?

A & V CONSTRUCT SRL a fost înregistrată pe 20.09.2007, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2007003462356.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
A & V CONSTRUCT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala