identitate. Intră în cont Pro
19 ANI PE PIAȚĂ

MAGERIS COM S.R.L.

CAEN 8299 — Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
CUI 22481100J29/2476/2007Plătitor TVA din 2007TVA la încasareVerificat ANAF 30.10.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,00mil lei
▼ 21,1% vs. 2024
Profit net · 2025
−61mii lei
▼ 279,8% vs. 2024
Salariați
5
— constant
Contracte publice
116
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

MAGERIS COM S.R.L. (CUI 22481100, nr. J29/2476/2007) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Ploiești, județul Prahova, înființată în 2007. Activitatea principală: alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN 8299). Este plătitoare de TVA din 2007. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,00 mil lei și 5 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 30.10.2026.

În anul 2025, MAGERIS COM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.002.626 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 21,1%. Rezultatul net a fost o pierdere de 61.155 lei. Datoriile totale au crescut cu 3,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 5.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (548.677 lei) depășesc activele totale (267.888 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-366.713 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-61.155 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
22481100
Nr. Reg. Comerțului
J29/2476/2007 · EUID ROONRC.J29/2476/2007
Cod CAEN
8299 — Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2007-09-28 (19 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
PRAHOVA
Localitate
Mun. Ploieşti
Adresă
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. ÎNFRĂŢIRII · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
100202

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-30 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

4 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 71 firme.

100 m250 mN1234
  1. AVANTAJ EXPRES LOGISTIC SRL · 177 m · CAEN 4941 · +1 firme la aceeași adresă
  2. OPTIMATIC SOLUTIONS SRL · 284 m · CAEN 7112 · +11 firme la aceeași adresă
  3. DRASIL SRL · 286 m · CAEN 5221
  4. IVAN MATILDA · 294 m · +24 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,00 mil lei▼ 21,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
318 mii635 mii953 mii1,27 mil2023 · cifră de afaceri: 962.148 lei2023 · profit net: -91.110 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.270.637 lei2024 · profit net: 34.017 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.002.626 lei1,00 mil2025 · profit net: -61.155 lei2025
Salariați
5
20232025
Datorii totale
549 mii lei▲ 3,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 8299 · 6.388 firme · mai sus decât 76% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Prahova · mai sus decât 79% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-6,1% marjă · mai sus decât 11% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-6,1%
Creștere CA an/an
-21,1%
CA / salariat
200.525 lei
Datorii / active
205%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+6,8%/an
Grad de îndatorare
205%
Angajați, în timp
4 → 5 (2021–2025, +25%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.002.626−21,1%-61.155−280%-6,1%548.677267.888-366.7135
20241.270.637+32,1%34.0172,7%528.249308.615-305.5585
2023962.148-91.110-9,5%509.804223.207-339.5745
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-30.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

116

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
3
Valoare totală
26.339 lei
Ultimul an
2020

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
113
Valoare totală
464.104 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · Prahova

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre MAGERIS COM S.R.L.

Este MAGERIS COM S.R.L. o firmă activă?

Da. MAGERIS COM S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 30.10.2026).

Este MAGERIS COM S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, MAGERIS COM S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 02.10.2007 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 30.10.2026). Codul de TVA este RO22481100.

Ce cifră de afaceri are MAGERIS COM S.R.L.?

În 2025, MAGERIS COM S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 1.002.626 lei, în scădere cu 21,1% față de 2024, și o pierdere netă de 61.155 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are MAGERIS COM S.R.L.?

În 2025, MAGERIS COM S.R.L. a raportat un număr mediu de 5 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este MAGERIS COM S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care MAGERIS COM S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are MAGERIS COM S.R.L. datorii la ANAF?

MAGERIS COM S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul MAGERIS COM S.R.L.?

Sediul social declarat al MAGERIS COM S.R.L. este în JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. ÎNFRĂŢIRII.

Ce activitate are MAGERIS COM S.R.L.?

Activitatea principală declarată a MAGERIS COM S.R.L. este „Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.” (cod CAEN 8299).

Când a fost înființată MAGERIS COM S.R.L.?

MAGERIS COM S.R.L. a fost înregistrată pe 28.09.2007, cu numărul de ordine în registrul comerțului J29/2476/2007.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MAGERIS COM S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala