identitate. Intră în cont Pro
19 ANI PE PIAȚĂ

ROCK STAR CONSTRUCT SRL

CAEN 4683 — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
CUI 22680005J2007020648407Plătitor TVA din 2007Verificat ANAF 07.11.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Licență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
26,67mil lei
▲ 0,6% vs. 2024
Profit net · 2025
−804mii lei
▲ 52,4% vs. 2024
Salariați
27
▼ 22,9% vs. 2024
Contracte publice
41
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

ROCK STAR CONSTRUCT SRL (CUI 22680005, nr. J2007020648407) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2007. Activitatea principală: comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683). Este plătitoare de TVA din 2007. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 26,67 mil lei și 27 de salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 07.11.2026.

În anul 2025, ROCK STAR CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 26.665.326 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 0,6%. Rezultatul net a fost o pierdere de 803.580 lei. Datoriile totale au scăzut cu 3,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 27.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-803.580 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
22680005
Nr. Reg. Comerțului
J2007020648407 · EUID ROONRC.J2007020648407
Cod CAEN
4683 — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2007-11-02 (19 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, ALE TEIŞANI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
14034

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-07 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 m250 m500 mN12345678
  1. TAROX INVEST S.R.L. · 45 m · CAEN 6820
  2. SAROSA PROSPER SRL · 157 m · CAEN 4645
  3. NORTHBRIDGE LLH SRL · 206 m · CAEN 4110
  4. ROMARE BUCUREŞTI - ILFOV SOCIETATE COOPERATIVĂ · 278 m · CAEN 3811 · +3 firme la aceeași adresă
  5. VSS RECUPERĂRI - RECICLABILE SRL · 500 m · CAEN 3832 · +12 firme la aceeași adresă
  6. ROMTRADE CONSTRUCT S.R.L. · 646 m · CAEN 4619 · +2 firme la aceeași adresă
  7. ALBATROS COM SERV SRL · 691 m · CAEN 4120 · +2 firme la aceeași adresă
  8. BLACK CORPORATION SOLAR ENERGY S.R.L. · 703 m · CAEN 3511 · +13 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202526,67 mil lei▲ 0,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
8,43 mil16,86 mil25,29 mil33,73 mil2023 · cifră de afaceri: 33.726.003 lei2023 · profit net: 748.060 lei20232024 · cifră de afaceri: 26.515.264 lei2024 · profit net: -1.687.208 lei20242025 · cifră de afaceri: 26.665.326 lei26,67 mil2025 · profit net: -803.580 lei2025
Salariați
27▼ 22,9%
20232025
Datorii totale
8,66 mil lei▼ 3,3%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4683 · 4.188 firme · mai sus decât 95% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 97% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-3,0% marjă · mai sus decât 19% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-3,0%
Creștere CA an/an
+0,6%
CA / salariat
987.605 lei
Datorii / active
66%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-17,6%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+2,0%/an
Grad de îndatorare
66%
Angajați, în timp
39 → 27 (2021–2025, -31%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202526.665.326+0,6%-803.580-3,0%8.659.26213.086.5914.558.75327
202426.515.264−21,4%-1.687.208−326%-6,4%8.954.75014.527.5925.682.76235
202333.726.003748.0602,2%6.833.22014.758.8038.050.44439
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-07.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

2

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Transport rutier de marfă/persoane
ROCK STAR CONSTRUCT SRL, BUCURESTI
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Mărci înregistrate

1

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

rock star construct FINISAJE CU PIATRA NATURALA OSIM 2014

Contracte publice (SEAP)

41

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
11
Valoare totală
56.759 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
30
Valoare totală
429.587 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

26
Dosare în care firma apare ca parte
26
Ca reclamant
12
Ca pârât
3
Ca creditor
3
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-10-165670/306/2025Tribunalul Sibiucerere de valoare redusăApelIntimat
2026-08-0541024/299/2026Judecătoria Sectorul1bucurestirezoluţiune contractFondPârât
2026-07-2024529/299/2024Tribunalul BucurestipretenţiiApelApelant
2026-07-0929379/325/2026Judecătoria Timisoararezoluţiune contractFondPârât
2026-06-1022129/300/2026Judecătoria Sectorul2bucurestiobligatia de a faceFondReclamant
2026-03-068534/3/2026Tribunalul Bucurestipretentii 49,021 LEIFondReclamant
2026-02-2446065/3/2024/a1Tribunalul Bucurestireexaminare amendă judiciarăApelIntimat
2026-02-206286/3/2026Tribunalul Bucurestiactiune în daune contractualeFondReclamant
2025-08-2920028/281/2025Judecătoria Ploiesticontestaţie la executareFondIntimat
2025-05-1917043/3/2025Tribunalul Bucurestipretentii 60.299 LEIFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-11-13.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre ROCK STAR CONSTRUCT SRL

Este ROCK STAR CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da. ROCK STAR CONSTRUCT SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 07.11.2026).

Este ROCK STAR CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, ROCK STAR CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 05.11.2007 (verificare ANAF din 07.11.2026). Codul de TVA este RO22680005.

Ce cifră de afaceri are ROCK STAR CONSTRUCT SRL?

În 2025, ROCK STAR CONSTRUCT SRL a avut o cifră de afaceri de 26.665.326 lei, în creștere cu 0,6% față de 2024, și o pierdere netă de 803.580 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are ROCK STAR CONSTRUCT SRL?

În 2025, ROCK STAR CONSTRUCT SRL a raportat un număr mediu de 27 de salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este ROCK STAR CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care ROCK STAR CONSTRUCT SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 06.11.2026.

Are ROCK STAR CONSTRUCT SRL procese în instanță?

Da, ROCK STAR CONSTRUCT SRL apare în 26 de dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are ROCK STAR CONSTRUCT SRL datorii la ANAF?

ROCK STAR CONSTRUCT SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul ROCK STAR CONSTRUCT SRL?

Sediul social declarat al ROCK STAR CONSTRUCT SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, ALE TEIŞANI.

Ce activitate are ROCK STAR CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală declarată a ROCK STAR CONSTRUCT SRL este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare” (cod CAEN 4683).

Când a fost înființată ROCK STAR CONSTRUCT SRL?

ROCK STAR CONSTRUCT SRL a fost înregistrată pe 02.11.2007, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2007020648407.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ROCK STAR CONSTRUCT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala