identitate. Intră în cont Pro
18 ANI PE PIAȚĂ

GRAMS TOUR SRL

CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
CUI 22682740J05/2773/2007Plătitor TVA din 2007Verificat ANAF 02.11.2026gramstour.roActivăLicență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
6,28mil lei
▲ 1,3% vs. 2024
Profit net · 2025
693mii lei
▼ 9,0% vs. 2024
Salariați
14
▼ 30,0% vs. 2024
Contracte publice
1
SEAP · activ 2023
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

GRAMS TOUR SRL (CUI 22682740, nr. J05/2773/2007) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Oradea, județul Bihor, înființată în 2007. Activitatea principală: transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941). Este plătitoare de TVA din 2007. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6,28 mil lei și 14 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 02.11.2026.

În anul 2025, GRAMS TOUR SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.282.269 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 1,3%. Rezultatul net a fost un profit de 693.039 lei. Datoriile totale au scăzut cu 1,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 14.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
22682740
Nr. Reg. Comerțului
J05/2773/2007 · EUID ROONRC.J05/2773/2007
Cod CAEN
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2007-11-05 (18 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BIHOR
Localitate
Mun. Oradea
Adresă
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. OGORULUI · 6 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
410554
Contact declarat
21 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

potrivit

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei și apare în titlul paginii.

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

3 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 12 firme.

100 m250 mN123
  1. NEXIA CONSULTING SRL · 176 m · CAEN 6202 · +12 firme la aceeași adresă
  2. CHERRIES FRUITS DI RENATA & LILO S.R.L. · 198 m · CAEN 4631 · +15 firme la aceeași adresă
  3. EUROBAC MONTAJE S.R.L. · 323 m · CAEN 4332 · +10 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20256,28 mil lei▲ 1,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,57 mil3,14 mil4,71 mil6,28 mil2023 · cifră de afaceri: 5.754.435 lei2023 · profit net: 124.584 lei20232024 · cifră de afaceri: 6.202.795 lei2024 · profit net: 761.566 lei20242025 · cifră de afaceri: 6.282.269 lei6,28 mil2025 · profit net: 693.039 lei2025
Salariați
14▼ 30,0%
20232025
Datorii totale
5,10 mil lei▼ 1,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4941 · 34.824 firme · mai sus decât 94% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Bihor · mai sus decât 94% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
11,0% marjă · mai sus decât 70% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
11,0%
Creștere CA an/an
+1,3%
CA / salariat
448.734 lei
Datorii / active
78%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
35,6%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+14,2%/an
Grad de îndatorare
78%
Angajați, în timp
7 → 14 (2021–2025, +100%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20256.282.269+1,3%693.039−9,0%11,0%5.100.8356.565.1081.944.30014
20246.202.795+7,8%761.566+511%12,3%5.200.1946.451.4561.986.20120
20235.754.435124.5842,2%4.742.0965.757.9981.223.63514
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-02.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Transport rutier de marfă/persoane
GRAMS TOUR SRL, ORADEA
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

1

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
1
Valoare totală
15.480 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

9
Dosare în care firma apare ca parte
9
Ca pârât
1
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-0120659/211/2026Judecătoria Clujnapocacerere de valoare redusăFondPârât
2026-04-237821/271/2026Judecătoria Oradeavalidare poprireFondTerţ poprit
2026-03-195146/271/2026Judecătoria Oradeacerere de valoare redusăFondReclamant
2026-02-202941/271/2026Judecătoria Oradeavalidare poprireFondTerţ poprit
2025-06-029354/271/2025Judecătoria Oradeavalidare poprireFondTerţ poprit
2025-05-309322/271/2025Judecătoria Oradeavalidare poprireFondTerţ poprit
2024-08-0915709/271/2024Judecătoria Oradeacontestaţia la executare (art.598 NCPP)FondIntimat
2023-06-0910089/271/2023Judecătoria Oradeavalidare poprireFondTerţ poprit
2023-06-0910090/271/2023Judecătoria Oradeavalidare poprireFondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

5

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Transporturi rutiere de mărfuri · Bihor

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre GRAMS TOUR SRL

Este GRAMS TOUR SRL o firmă activă?

Da. GRAMS TOUR SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 02.11.2026).

Este GRAMS TOUR SRL plătitoare de TVA?

Da, GRAMS TOUR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 06.11.2007 (verificare ANAF din 02.11.2026). Codul de TVA este RO22682740.

Ce cifră de afaceri are GRAMS TOUR SRL?

În 2025, GRAMS TOUR SRL a avut o cifră de afaceri de 6.282.269 lei, în creștere cu 1,3% față de 2024, și un profit net de 693.039 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are GRAMS TOUR SRL?

În 2025, GRAMS TOUR SRL a raportat un număr mediu de 14 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este GRAMS TOUR SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care GRAMS TOUR SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 08.10.2026.

Are GRAMS TOUR SRL procese în instanță?

Da, GRAMS TOUR SRL apare în 9 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are GRAMS TOUR SRL datorii la ANAF?

GRAMS TOUR SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul GRAMS TOUR SRL?

Sediul social declarat al GRAMS TOUR SRL este în JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. OGORULUI.

Ce activitate are GRAMS TOUR SRL?

Activitatea principală declarată a GRAMS TOUR SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941).

Când a fost înființată GRAMS TOUR SRL?

GRAMS TOUR SRL a fost înregistrată pe 05.11.2007, cu numărul de ordine în registrul comerțului J05/2773/2007.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
GRAMS TOUR SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala