identitate. Intră în cont Pro
18 ANI PE PIAȚĂ

STAR UTILAJ SRL

CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
CUI 22755345J2007001429100Plătitor TVA din 2007Verificat ANAF 11.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2024 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2024
573mii lei
▼ 21,0% vs. 2023
Profit net · 2024
603mii lei
▲ 1.071,5% vs. 2023
Salariați
6
▲ 50,0% vs. 2023
Contracte publice
1
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2024, STAR UTILAJ SRL a raportat o cifră de afaceri de 572.974 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 21,0%. Rezultatul net a fost un profit de 602.525 lei. Datoriile totale au crescut cu 417,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 6.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
22755345
Nr. Reg. Comerțului
J2007001429100 · EUID ROONRC.J2007001429100
Cod CAEN
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2007-11-16 (18 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BUZĂU
Localitate
Mun. Buzău
Adresă
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, STR. NICU CONSTANTINESCU
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 mN12345678
  1. CT MINION TRADE S.R.L. · 35 m · CAEN 5630
  2. FURNICA ZILIERA SRL · 45 m · CAEN 7810 · +2 firme la aceeași adresă
  3. VLD TOTAL TEHNIC S.R.L. · 58 m · CAEN 7112 · +1 firme la aceeași adresă
  4. BLUE DIA STOMADENT S.R.L. · 69 m · CAEN 8623
  5. PITZUSCA MARKET SRL · 69 m · CAEN 4711
  6. FERMELE DEALUL MARE SRL · 71 m · CAEN 121
  7. GRACESWAY S.R.L. · 73 m · CAEN 7420
  8. TRIPOL SISTEM ENERGY SRL · 74 m · CAEN 4664 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

11 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2024573 mii lei▼ 21,0% față de 2023
Cifră de afaceriProfit net
231 mii463 mii694 mii926 mii2022 · cifră de afaceri: 925.798 lei2022 · profit net: 255.740 lei20222023 · cifră de afaceri: 725.685 lei2023 · profit net: -62.019 lei20232024 · cifră de afaceri: 572.974 lei573 mii2024 · profit net: 602.525 lei2024
Salariați
6▲ 50,0%
20222024
Datorii totale
1,01 mil lei▲ 417,1%
20222024

Indicatori 2024

Marjă netă
105,2%
Creștere CA an/an
-21,0%
CA / salariat
95.496 lei
Datorii / active
41%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
42,0%
Creștere medie anuală (2015–2024)
-1,4%/an

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2024572.974−21,0%602.525105,2%1.006.0752.441.5361.435.4616
2023725.685−21,6%-62.019−124%-8,5%194.570965.487770.9174
2022925.798255.74027,6%176.5951.009.531832.9363
Încă 8 ani de istoric (2014–2021)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2022–2024). Ultima actualizare: 2026-10-11.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

1

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
1
Valoare totală
120.313 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Transporturi rutiere de mărfuri · Buzău

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
STAR UTILAJ SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →