identitate. Intră în cont Pro
18 ANI PE PIAȚĂ

IXIA PAINTS SRL

CAEN 4683 — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
CUI 23017060J2008000102401Plătitor TVA din 2008TVA la încasareVerificat ANAF 03.11.2026ixiapaints.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,26mil lei
▼ 13,6% vs. 2024
Profit net · 2025
261mii lei
▼ 13,1% vs. 2024
Salariați
5
— constant
Vechime
18ani
din 2008
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

IXIA PAINTS SRL (CUI 23017060, nr. J2008000102401) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2008. Activitatea principală: comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683). Este plătitoare de TVA din 2008. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,26 mil lei și 5 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 03.11.2026.

În anul 2025, IXIA PAINTS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.260.700 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 13,6%. Rezultatul net a fost un profit de 261.210 lei. Datoriile totale au crescut cu 4,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 5.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
23017060
Nr. Reg. Comerțului
J2008000102401 · EUID ROONRC.J2008000102401
Cod CAEN
4683 — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2008-01-09 (18 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 3 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, ALE MIZIL
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
32346
Contact declarat
15 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

potrivit

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei și apare în titlul paginii.

Website
ixiapaints.ro
Email
mihaela.florea@ixiapaints.ro

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 2 firme.

100 mN12345678
  1. HERTA GRUP SRL · 53 m · CAEN 4322 · +4 firme la aceeași adresă
  2. KMG STAR S.R.L. · 70 m · CAEN 5187
  3. SMART DEALS SERVICES SRL · 88 m · CAEN 2511
  4. EURO-TEX COMPANY SRL · 88 m · CAEN 4641 · +24 firme la aceeași adresă
  5. ROMKUVERT IND. SRL · 92 m · CAEN 1723
  6. AVRAM SAFETY SOLUTIONS S.R.L. · 99 m · CAEN 7499 · +3 firme la aceeași adresă
  7. G&D TOYS PAPERS SRL · 119 m · CAEN 4690
  8. IORDACHE INTERNATIONAL S.R.L. · 123 m · CAEN 7022 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20252,26 mil lei▼ 13,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
664 mii1,33 mil1,99 mil2,65 mil2023 · cifră de afaceri: 2.654.444 lei2023 · profit net: 427.783 lei20232024 · cifră de afaceri: 2.617.465 lei2024 · profit net: 300.658 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.260.700 lei2,26 mil2025 · profit net: 261.210 lei2025
Salariați
5
20232025
Datorii totale
782 mii lei▲ 4,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4683 · 4.125 firme · mai sus decât 64% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Municipiul București · mai sus decât 86% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
11,6% marjă · mai sus decât 80% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
11,6%
Creștere CA an/an
-13,6%
CA / salariat
452.140 lei
Datorii / active
44%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
26,1%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+7,3%/an
Grad de îndatorare
44%
Angajați, în timp
5 → 5 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.260.700−13,6%261.210−13,1%11,6%781.7141.783.3651.001.6515
20242.617.465−1,4%300.658−29,7%11,5%750.4202.544.5581.794.1385
20232.654.444427.78316,1%611.9612.105.3251.493.4815
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-03.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Ca creditor
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-04-1711371/301/2025Judecătoria Sectorul3bucurestiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. 5152,52 LEIFondCreditor
2024-03-137594/301/2024Judecătoria Sectorul3bucurestiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. 1.177,53 LEIFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
DOMENIILE BLAGA SRL26081505în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 2 active, cifră de afaceri cumulată 4,27 mil lei, 18 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre IXIA PAINTS SRL

Este IXIA PAINTS SRL o firmă activă?

Da. IXIA PAINTS SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 03.11.2026).

Este IXIA PAINTS SRL plătitoare de TVA?

Da, IXIA PAINTS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 11.01.2008 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 03.11.2026). Codul de TVA este RO23017060.

Ce cifră de afaceri are IXIA PAINTS SRL?

În 2025, IXIA PAINTS SRL a avut o cifră de afaceri de 2.260.700 lei, în scădere cu 13,6% față de 2024, și un profit net de 261.210 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are IXIA PAINTS SRL?

În 2025, IXIA PAINTS SRL a raportat un număr mediu de 5 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este IXIA PAINTS SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care IXIA PAINTS SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 21.09.2026.

Are IXIA PAINTS SRL procese în instanță?

Da, IXIA PAINTS SRL apare în 2 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are IXIA PAINTS SRL datorii la ANAF?

IXIA PAINTS SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul IXIA PAINTS SRL?

Sediul social declarat al IXIA PAINTS SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, ALE MIZIL.

Ce activitate are IXIA PAINTS SRL?

Activitatea principală declarată a IXIA PAINTS SRL este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare” (cod CAEN 4683).

Când a fost înființată IXIA PAINTS SRL?

IXIA PAINTS SRL a fost înregistrată pe 09.01.2008, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2008000102401.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
IXIA PAINTS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala