identitate. Intră în cont Pro
18 ANI PE PIAȚĂ

RUE ALSAC SRL

CAEN 4211 — Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
CUI 23201887J2008001904402Plătitor TVA din 2008Verificat ANAF 04.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,14mil lei
▼ 32,0% vs. 2024
Profit net · 2025
4.787lei
▼ 96,7% vs. 2024
Salariați
3
▼ 57,1% vs. 2024
Vechime
18ani
din 2008
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

RUE ALSAC SRL (CUI 23201887, nr. J2008001904402) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2008. Activitatea principală: lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN 4211). Este plătitoare de TVA din 2008. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,14 mil lei și 3 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 04.11.2026.

În anul 2025, RUE ALSAC SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.142.607 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 32,0%. Rezultatul net a fost un profit de 4.787 lei. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
23201887
Nr. Reg. Comerțului
J2008001904402 · EUID ROONRC.J2008001904402
Cod CAEN
4211 — Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2008-02-07 (18 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, ŞOS CHITILEI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-04 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. LAVICONS MANAGEMENT SRL · 21 m · CAEN 7022 · +1 firme la aceeași adresă
  2. FLORI MARC ALPEXIM SRL · 67 m · CAEN 5262 · +1 firme la aceeași adresă
  3. ROBERT ORIGINAL S.R.L. · 68 m · CAEN 4752 · +2 firme la aceeași adresă
  4. BELLA ROSA SALON BUSINESS SRL · 70 m · CAEN 9602
  5. LUCA CHITILA WASH S.R.L. · 79 m · CAEN 9531
  6. DI - EM TRADING SRL · 85 m · CAEN 1629
  7. VACARESCU GRUP INTERNATIONAL S.R.L. · 86 m · CAEN 5248 · +3 firme la aceeași adresă
  8. COOLAIR S.R.L. · 93 m · CAEN 4322

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,14 mil lei▼ 32,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
420 mii840 mii1,26 mil1,68 mil2023 · cifră de afaceri: 1.673.959 lei2023 · profit net: -255.907 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.680.079 lei2024 · profit net: 145.730 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.142.607 lei1,14 mil2025 · profit net: 4.787 lei2025
Salariați
3▼ 57,1%
20232025
Datorii totale
1,22 mil lei▼ 0,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 4211 · 1.976 firme · mai sus decât 49% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Municipiul București · mai sus decât 79% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
0,4% marjă · mai sus decât 23% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
0,4%
Creștere CA an/an
-32,0%
CA / salariat
380.869 lei
Datorii / active
60%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0,7%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-13,4%/an
Grad de îndatorare
60%
Angajați, în timp
20 → 3 (2021–2025, -85%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.142.607−32,0%4.787−96,7%0,4%1.222.6322.025.451706.1623
20241.680.079+0,4%145.7308,7%1.228.2762.110.261701.3747
20231.673.959-255.907-15,3%1.687.3982.335.506555.6448
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-04.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-07-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre RUE ALSAC SRL

Este RUE ALSAC SRL o firmă activă?

Da. RUE ALSAC SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 04.11.2026).

Este RUE ALSAC SRL plătitoare de TVA?

Da, RUE ALSAC SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 12.02.2008 (verificare ANAF din 04.11.2026). Codul de TVA este RO23201887.

Ce cifră de afaceri are RUE ALSAC SRL?

În 2025, RUE ALSAC SRL a avut o cifră de afaceri de 1.142.607 lei, în scădere cu 32,0% față de 2024, și un profit net de 4.787 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are RUE ALSAC SRL?

În 2025, RUE ALSAC SRL a raportat un număr mediu de 3 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este RUE ALSAC SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care RUE ALSAC SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are RUE ALSAC SRL datorii la ANAF?

RUE ALSAC SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul RUE ALSAC SRL?

Sediul social declarat al RUE ALSAC SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, ŞOS CHITILEI.

Ce activitate are RUE ALSAC SRL?

Activitatea principală declarată a RUE ALSAC SRL este „Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor” (cod CAEN 4211).

Când a fost înființată RUE ALSAC SRL?

RUE ALSAC SRL a fost înregistrată pe 07.02.2008, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2008001904402.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
RUE ALSAC SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala