identitate. Intră în cont Pro
18 ANI PE PIAȚĂ

SER CONSTRUCT SRL

CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 23379320J2008000374334Plătitor TVA din 2008Verificat ANAF 15.10.2026RO e-FacturaActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Licență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
25,30mil lei
▲ 100,5% vs. 2024
Profit net · 2025
2,29mil lei
▲ 277,2% vs. 2024
Salariați
37
▲ 8,8% vs. 2024
Contracte publice
79
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, SER CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 25.303.688 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 100,5%. Rezultatul net a fost un profit de 2.288.706 lei. Datoriile totale au scăzut cu 32,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 37.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
23379320
Nr. Reg. Comerțului
J2008000374334 · EUID ROONRC.J2008000374334
Cod CAEN
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2008-02-27 (18 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
SUCEAVA
Localitate
Mun. Suceava
Adresă
JUD. SUCEAVA, MUN. SUCEAVA, STR. EROILOR
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
720103
Contact declarat
3 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-15 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

6 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 122 firme.

100 mN123456
  1. LUCANDVE S.R.L. · 29 m · CAEN 4712
  2. RASHA TERM S.R.L. · 46 m · CAEN 4322 · +6 firme la aceeași adresă
  3. SIMDAVID S.R.L. · 116 m · CAEN 4690 · +5 firme la aceeași adresă
  4. EURO EXCHANGE SRL · 137 m · CAEN 6713 · +12 firme la aceeași adresă
  5. ALPHALOGISTIC VISION S.R.L. · 181 m · CAEN 5229 · +4 firme la aceeași adresă
  6. EPURE SUPPLY S.R.L. · 192 m · CAEN 4690 · +7 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202525,30 mil lei▲ 100,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
6,33 mil12,65 mil18,98 mil25,30 mil2023 · cifră de afaceri: 5.824.903 lei2023 · profit net: 49.701 lei20232024 · cifră de afaceri: 12.617.248 lei2024 · profit net: 606.699 lei20242025 · cifră de afaceri: 25.303.688 lei25,30 mil2025 · profit net: 2.288.706 lei2025
Salariați
37▲ 8,8%
20232025
Datorii totale
10,82 mil lei▼ 32,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4100 · 19.949 firme · mai sus decât 97% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Suceava · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
9,0% marjă · mai sus decât 46% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
9,0%
Creștere CA an/an
+100,5%
CA / salariat
683.883 lei
Datorii / active
53%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
26,2%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+42,0%/an
Grad de îndatorare
53%
Angajați, în timp
20 → 37 (2021–2025, +85%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202525.303.688+101%2.288.706+277%9,0%10.824.75920.336.2248.725.20437
202412.617.248+117%606.699+999%4,8%16.019.65520.280.1966.939.03234
20235.824.90349.7010,9%9.177.46717.812.3276.332.33328
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-15.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

2

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Transport rutier de marfă/persoane
SER CONSTRUCT SRL, SUCEAVA
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

79

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
17
Valoare totală
175.642 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
62
Valoare totală
238.940 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

11
Dosare în care firma apare ca parte
11
Ca pârât
6
Ca debitor
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-09-024468/86/2024/a5Tribunalul Suceavaacţiune în anulareFondPârât
2026-08-0610176/314/2026Judecătoria Suceavaanulare proces verbal de contravenţie DGAF-0004069FondPetent
2026-06-308301/314/2026Judecătoria SuceavaCerere în anulare ordonanţa de plataFondDebitor
2026-05-196400/314/2026Judecătoria Suceavaobligaţie de a faceFondPârât
2026-04-305502/314/2026Judecătoria Suceavaordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondPârât
2026-04-164754/314/2026Judecătoria Suceavaactiune în daune contractualeFondPârât
2026-04-154663/314/2026Judecătoria Suceavavalidare poprireFondTerţ poprit
2026-03-273986/314/2026Judecătoria Suceavaactiune în daune delictualeFondPârât
2026-03-123016/314/2026Judecătoria Suceavaordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondDebitor
2025-11-0611566/314/2025Judecătoria Suceavaactiune în daune delictualeFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
SERSTAR SRL15953390radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 25,30 mil lei, 37 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Suceava

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-09-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

1

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-08-26Cod CAEN41204100
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SER CONSTRUCT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →