identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

FARCAS SERVICE SRL

CAEN 9531 — Repararea și întreținerea autovehiculelor
CUI 235325J1992000484124Plătitor TVA din 1998TVA la încasareVerificat ANAF 09.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,59mil lei
▼ 3,6% vs. 2024
Profit net · 2025
164mii lei
▼ 80,3% vs. 2024
Salariați
10
▲ 25,0% vs. 2024
Contracte publice
18
SEAP · activ 2024
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, FARCAS SERVICE SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.594.154 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 3,6%. Rezultatul net a fost un profit de 163.765 lei. Datoriile totale au scăzut cu 16,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 10.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
235325
Nr. Reg. Comerțului
J1992000484124 · EUID ROONRC.J1992000484124
Cod CAEN
9531 — Repararea și întreținerea autovehiculelor
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1992-11-27 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Dej
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Dej
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. DEJ, STR. CRÂNGULUI · 4 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
405200
Contact declarat
8 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-09 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 3 firme.

100 mN12345678
  1. SAMATSIM EURO TRANS SRL · 22 m · CAEN 4941 · +1 firme la aceeași adresă
  2. LUKAS PUR DELICE S.R.L. · 42 m · CAEN 5621
  3. ELON CONTRACTING S.R.L. · 45 m · CAEN 4120 · +3 firme la aceeași adresă
  4. COROSMAR CONSTRUCTII SRL · 68 m · CAEN 4100
  5. NIS INSTAL TRANSILVANIA S.R.L. · 71 m · CAEN 4322
  6. MHC STYL SRL · 85 m · CAEN 4941
  7. BRUSSEL IMPEX SRL · 90 m · CAEN 4619 · +12 firme la aceeași adresă
  8. JVC TRADING S.R.L. · 103 m · CAEN 4100 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20251,59 mil lei▼ 3,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
446 mii892 mii1,34 mil1,78 mil2023 · cifră de afaceri: 1.783.489 lei2023 · profit net: 551.493 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.653.477 lei2024 · profit net: 832.538 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.594.154 lei1,59 mil2025 · profit net: 163.765 lei2025
Salariați
10▲ 25,0%
20232025
Datorii totale
402 mii lei▼ 16,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 9531 · 10.098 firme · mai sus decât 87% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Cluj · mai sus decât 87% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
10,3% marjă · mai sus decât 67% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
10,3%
Creștere CA an/an
-3,6%
CA / salariat
159.415 lei
Datorii / active
26%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14,5%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+6,1%/an
Lichiditate curentă
1,83
Grad de îndatorare
26%
Scor Z-Altman
4,43 (zonă sigură)
Angajați, în timp
12 → 10 (2021–2025, -17%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.594.154−3,6%163.765−80,3%10,3%402.3661.528.6691.126.30310
20241.653.477−7,3%832.538+51,0%50,4%480.4342.530.6952.050.2618
20231.783.489551.49330,9%363.5612.078.7641.715.2039
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-09.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

18

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
10
Valoare totală
11.780.755 lei
Ultimul an
2024

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
8
Valoare totală
23.481 lei
Ultimul an
2020
Valoarea totală a contractelor publice câștigate (istoric, 11.780.755 lei) este de 7,4× mai mare decât cifra de afaceri declarată pe anul 2025 (1.594.154 lei). Notă: contractele sunt cumulate pe mai mulți ani.

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

3
Dosare în care firma apare ca parte
3
Ca reclamant
2
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-04-071441/219/2026Judecătoria DejpretenţiiFondReclamant
2025-09-183717/219/2025Judecătoria DejpretenţiiFondReclamant
2013-01-2279/1285/2013Tribunalul Comercialclujprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

3

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
AUTOSAN EXIM SRL6624356radiată
CHIEMSEE AUTO IMPEX SRL20960785activitate suspendată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 4 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 1,59 mil lei, 10 salariați, 2 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Repararea și întreținerea autovehiculelor · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-06-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
FARCAS SERVICE SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →