identitate. Intră în cont Pro
18 ANI PE PIAȚĂ

ERYSTAR SRL

CAEN 4613 — Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
CUI 23663525J2008001604128Plătitor TVA din 2008Verificat ANAF 01.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
329mii lei
▼ 37,6% vs. 2024
Profit net · 2025
−28mii lei
▼ 150,9% vs. 2024
Salariați
2
— constant
Contracte publice
2
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

ERYSTAR SRL (CUI 23663525, nr. J2008001604128) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Gherla, județul Cluj, înființată în 2008. Activitatea principală: intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții (CAEN 4613). Este plătitoare de TVA din 2008. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 329 mii lei și 2 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2025, ERYSTAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 329.216 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 37,6%. Rezultatul net a fost o pierdere de 28.277 lei. Datoriile totale au crescut cu 17,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-28.277 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
23663525
Nr. Reg. Comerțului
J2008001604128 · EUID ROONRC.J2008001604128
Cod CAEN
4613 — Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2008-04-07 (18 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Gherla
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Gherla
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. GHERLA, STR. LIVIU REBREANU
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
405300

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

1 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 34 firme.

100 m250 m500 mN1
  1. MARFI IMPEX S.R.L. · 468 m · CAEN 4931 · +39 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025329 mii lei▼ 37,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
132 mii264 mii395 mii527 mii2023 · cifră de afaceri: 299.862 lei2023 · profit net: -33.467 lei20232024 · cifră de afaceri: 527.297 lei2024 · profit net: 55.557 lei20242025 · cifră de afaceri: 329.216 lei329 mii2025 · profit net: -28.277 lei2025
Salariați
2
20232025
Datorii totale
80 mii lei▲ 17,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 4613 · 960 firme · mai sus decât 45% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Cluj · mai sus decât 62% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-8,6% marjă · mai sus decât 16% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-8,6%
Creștere CA an/an
-37,6%
CA / salariat
164.608 lei
Datorii / active
38%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-21,6%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+3,6%/an
Grad de îndatorare
38%
Angajați, în timp
2 → 2 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025329.216−37,6%-28.277−151%-8,6%80.416211.037130.6212
2024527.297+75,8%55.55710,5%68.601227.500158.8992
2023299.862-33.467-11,2%145.645248.987103.3421
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Contracte publice (SEAP)

2

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
2
Valoare totală
2.392 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2023-09-014302/235/2023Judecătoria Gherlacerere de valoare redusăFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-03-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre ERYSTAR SRL

Este ERYSTAR SRL o firmă activă?

Da. ERYSTAR SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 01.11.2026).

Este ERYSTAR SRL plătitoare de TVA?

Da, ERYSTAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 11.04.2008 (verificare ANAF din 01.11.2026). Codul de TVA este RO23663525.

Ce cifră de afaceri are ERYSTAR SRL?

În 2025, ERYSTAR SRL a avut o cifră de afaceri de 329.216 lei, în scădere cu 37,6% față de 2024, și o pierdere netă de 28.277 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are ERYSTAR SRL?

În 2025, ERYSTAR SRL a raportat un număr mediu de 2 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este ERYSTAR SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care ERYSTAR SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 30.08.2026.

Are ERYSTAR SRL procese în instanță?

Da, ERYSTAR SRL apare în 1 dosar pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are ERYSTAR SRL datorii la ANAF?

ERYSTAR SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul ERYSTAR SRL?

Sediul social declarat al ERYSTAR SRL este în JUD. CLUJ, MUN. GHERLA, STR. LIVIU REBREANU.

Ce activitate are ERYSTAR SRL?

Activitatea principală declarată a ERYSTAR SRL este „Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții” (cod CAEN 4613).

Când a fost înființată ERYSTAR SRL?

ERYSTAR SRL a fost înregistrată pe 07.04.2008, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2008001604128.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ERYSTAR SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala