identitate. Intră în cont Pro
18 ANI PE PIAȚĂ

IVAN GROUP SRL

CAEN 5520 — Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
CUI 23704781J2008000656326Plătitor TVA din 2010Verificat ANAF 01.11.2026ActivăAutorizat Ministerul Turismului
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,38mil lei
▼ 18,9% vs. 2024
Profit net · 2025
312mii lei
▼ 33,6% vs. 2024
Salariați
0
▼ 100,0% vs. 2024
Vechime
18ani
din 2008
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

IVAN GROUP SRL (CUI 23704781, nr. J2008000656326) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Sibiu, județul Sibiu, înființată în 2008. Activitatea principală: facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN 5520). Este plătitoare de TVA din 2010. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,38 mil lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2025, IVAN GROUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.380.141 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 18,9%. Rezultatul net a fost un profit de 312.185 lei. Datoriile totale au scăzut cu 2,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 0.
Semnale de atenție
  • Restanțe la ANAF — Pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la 30.06.2026: 228.387 lei.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
23704781
Nr. Reg. Comerțului
J2008000656326 · EUID ROONRC.J2008000656326
Cod CAEN
5520 — Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2008-04-11 (18 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
SIBIU
Localitate
Mun. Sibiu
Adresă
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. SOFOCLE
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
550183

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 6 firme.

100 mN12345678
  1. PRECIZIA S.R.L. · 77 m · CAEN 1071
  2. LA CASA ALBA HERMANNSTADT S.R.L. · 90 m · CAEN 5610
  3. ZAMAC BIJU S.R.L. · 114 m · CAEN 4777
  4. A.PLAN CONSULTING SRL · 115 m · CAEN 7111 · +1 firme la aceeași adresă
  5. CLASIC INTERMED S.R.L. · 116 m · CAEN 7414 · +6 firme la aceeași adresă
  6. ALVET S.R.L. · 126 m · CAEN 7500 · +1 firme la aceeași adresă
  7. URBAN BEANS SRL · 132 m · CAEN 1083
  8. MAISON ELYSEE TRANSILVANIA S.R.L. · 137 m · CAEN 5520

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,38 mil lei▼ 18,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
522 mii1,04 mil1,57 mil2,09 mil2023 · cifră de afaceri: 2.088.534 lei2023 · profit net: 684.250 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.701.442 lei2024 · profit net: 470.422 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.380.141 lei1,38 mil2025 · profit net: 312.185 lei2025
Salariați
0▼ 100,0%
20232025
Datorii totale
876 mii lei▼ 2,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 5520 · 5.766 firme · mai sus decât 95% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Sibiu · mai sus decât 82% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
22,6% marjă · mai sus decât 76% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
22,6%
Creștere CA an/an
-18,9%
Datorii / active
53%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
39,9%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-5,0%/an
Grad de îndatorare
53%
Angajați, în timp
21 → 0 (2021–2025, -100%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.380.141−18,9%312.185−33,6%22,6%876.1471.658.994782.8470
20241.701.442−18,5%470.422−31,2%27,6%895.6641.357.065470.6623
20232.088.534684.25032,8%659.9561.255.082684.4907
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

5

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Proiect cu fonduri UE (POC 2014–2020)
Dezvoltarea societății IVAN GROUP SRL; valoare eligibilă 1.419.003 lei
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
159818reziliat31.12.2023Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene
lista din 19.10.2026
Structură de cazare clasificată
Mun. Sibiu
—valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026
Unitate de alimentație publică clasificată
RESTAURANT CLASIC, CASA ROMANA, 3 - STELE, Mun. Sibiu
11571valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026
Unitate de alimentație publică clasificată
RESTAURANT FAMILIAL/PENSIUNE, VILA ROMANA, 3 - STELE, Mun. Sibiu, Loc. Păltiniş
14661valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026
Unitate de alimentație publică clasificată
CLUB SAU DISCO-BAR, REGAL, 2 - STELE, Mun. Sibiu, Loc. Păltiniş
14662valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

7
Dosare în care firma apare ca parte
7
Ca pârât
4
Ca debitor
3
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-08-2114748/306/2026Judecătoria Sibiucerere de valoare redusăFondPârât
2026-07-0311539/306/2026Judecătoria Sibiucerere de valoare redusăFondPârât
2026-04-097057/55/2026Judecătoria Aradordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondDebitor
2026-02-266109/301/2026Judecătoria Sectorul3bucurestiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. 16046,66 LEIFondDebitor
2025-07-316542/176/2025Judecătoria Albaiuliaordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondDebitor
2024-01-171436/3/2024Tribunalul Bucurestidrept de autor şi drepturi conexeFondPârât
2023-12-1315610/306/2023Judecătoria Sibiuactiune în daune contractualeFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

6 firme afiliate

FirmăCUIStare
BSL RESIDENCE CONSTRUCT SRL37939010în funcțiune
GSR IMOB BUILDING S.R.L.43485430în funcțiune
MANAGEMENT GLOBAL INVEST S.R.L.43006139în funcțiune
SUPORT INVEST CONSTRUCT S.R.L.41114142în funcțiune
TOWER IMOB EXCLUSIVE S.R.L.44594096în funcțiune
TOWER INVEST S.R.L.44437318în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 13 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 10 active, cifră de afaceri cumulată 19,37 mil lei, 6 salariați, 2 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · Sibiu

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre IVAN GROUP SRL

Este IVAN GROUP SRL o firmă activă?

Da. IVAN GROUP SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 01.11.2026).

Este IVAN GROUP SRL plătitoare de TVA?

Da, IVAN GROUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.11.2010 (verificare ANAF din 01.11.2026). Codul de TVA este RO23704781.

Ce cifră de afaceri are IVAN GROUP SRL?

În 2025, IVAN GROUP SRL a avut o cifră de afaceri de 1.380.141 lei, în scădere cu 18,9% față de 2024, și un profit net de 312.185 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are IVAN GROUP SRL?

În 2025, IVAN GROUP SRL a raportat un număr mediu de 0 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este IVAN GROUP SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care IVAN GROUP SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 01.11.2026.

Are IVAN GROUP SRL procese în instanță?

Da, IVAN GROUP SRL apare în 7 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are IVAN GROUP SRL datorii la ANAF?

IVAN GROUP SRL apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante, cu 228.387 lei (lista publicată pentru 30.06.2026).

Unde are sediul IVAN GROUP SRL?

Sediul social declarat al IVAN GROUP SRL este în JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. SOFOCLE.

Ce activitate are IVAN GROUP SRL?

Activitatea principală declarată a IVAN GROUP SRL este „Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată” (cod CAEN 5520).

Când a fost înființată IVAN GROUP SRL?

IVAN GROUP SRL a fost înregistrată pe 11.04.2008, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2008000656326.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
IVAN GROUP SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala