identitate. Intră în cont Pro
18 ANI PE PIAȚĂ

KIRO S.R.L.

CAEN 4771 — Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
CUI 23972229J26/1001/2008Plătitor TVA din 2015TVA la încasareVerificat ANAF 12.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
451mii lei
▲ 4,4% vs. 2024
Profit net · 2025
42mii lei
▲ 179,6% vs. 2024
Salariați
3
— constant
Vechime
18ani
din 2008
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, KIRO S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 450.991 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 4,4%. Rezultatul net a fost un profit de 41.676 lei. Datoriile totale au scăzut cu 8,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
23972229
Nr. Reg. Comerțului
J26/1001/2008 · EUID ROONRC.J26/1001/2008
Cod CAEN
4771 — Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2008-05-30 (18 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Orăşenească Sovata
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUREŞ
Localitate
Orş. Sovata
Adresă
JUD. MUREŞ, ORŞ. SOVATA, STR. PETOFI SANDOR
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
545500

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 14 firme.

100 mN12345678
  1. CENTRUL COMERCIAL SOVATA S.R.L. · 105 m · CAEN 4712 · +1 firme la aceeași adresă
  2. EB HUNGARY INVEST KFT BUDAPESTA SUCURSALA SOVATA · 120 m · CAEN 4120 · +4 firme la aceeași adresă
  3. SOCIETATE COOPERATIVA MESTESUGAREASCA COMUS · 140 m · CAEN 1413
  4. B&B SUPER IMPORT SRL · 142 m · CAEN 4690
  5. JUT&MEL SRL · 151 m · CAEN 4712
  6. KENNYS ART HOUSE S.R.L. · 165 m · CAEN 5520
  7. LAUREALUXE TRAVELS S.R.L. · 196 m · CAEN 4791 · +2 firme la aceeași adresă
  8. CITRIL GOLD SRL · 214 m · CAEN 4777

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025451 mii lei▲ 4,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
113 mii225 mii338 mii451 mii2023 · cifră de afaceri: 377.240 lei2023 · profit net: 11.505 lei20232024 · cifră de afaceri: 432.031 lei2024 · profit net: 14.904 lei20242025 · cifră de afaceri: 450.991 lei451 mii2025 · profit net: 41.676 lei2025
Salariați
3
20232025
Datorii totale
195 mii lei▼ 8,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4771 · 6.276 firme · mai sus decât 81% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Mureș · mai sus decât 67% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
9,2% marjă · mai sus decât 67% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
9,2%
Creștere CA an/an
+4,4%
CA / salariat
150.330 lei
Datorii / active
55%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
25,5%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+4,6%/an
Grad de îndatorare
55%
Angajați, în timp
3 → 3 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025450.991+4,4%41.676+180%9,2%194.916353.207163.5713
2024432.031+14,5%14.904+29,5%3,4%213.076329.692121.8963
2023377.24011.5053,0%56.976162.940106.9913
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
FN-GROUP SRL37394966activitate suspendată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 451 mii lei, 3 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate · Mureș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
KIRO S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →