identitate. Intră în cont Pro
18 ANI PE PIAȚĂ

ETERA TRADING SRL

CAEN 4686 — Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
CUI 23978299J2008001057041Plătitor TVA din 2011Verificat ANAF 15.10.2026RO e-FacturaActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
5,53mil lei
▲ 21,5% vs. 2024
Profit net · 2025
256mii lei
▼ 15,6% vs. 2024
Salariați
3
— constant
Contracte publice
6
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, ETERA TRADING SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.528.194 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 21,5%. Rezultatul net a fost un profit de 256.215 lei. Datoriile totale au scăzut cu 36,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
23978299
Nr. Reg. Comerțului
J2008001057041 · EUID ROONRC.J2008001057041
Cod CAEN
4686 — Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2008-05-30 (18 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Oneşti
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BACĂU
Localitate
Mun. Oneşti
Adresă
JUD. BACĂU, MUN. ONEŞTI, STR. STIRENULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
601056

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-15 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 2 firme.

100 mN12345678
  1. MINOLIV-IMPEX S.R.L. · 29 m · CAEN 4711 · +5 firme la aceeași adresă
  2. F.C.M.T. EDISON SRL · 58 m · CAEN 4782
  3. COVE HOUSE S.R.L. · 72 m · CAEN 4778 · +3 firme la aceeași adresă
  4. ŞTEFEDY & ANDREEA SRL · 83 m · CAEN 4941 · +1 firme la aceeași adresă
  5. TOTAL LUCRARI SPECIALE-IMPEX S.R.L. · 85 m · CAEN 4120 · +2 firme la aceeași adresă
  6. 2M FARM SRL · 88 m · CAEN 4773 · +3 firme la aceeași adresă
  7. HAFF SRL · 91 m · CAEN 5630 · +5 firme la aceeași adresă
  8. DOFITEL SRL · 104 m · CAEN 5248 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20255,53 mil lei▲ 21,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,38 mil2,76 mil4,15 mil5,53 mil2023 · cifră de afaceri: 3.449.005 lei2023 · profit net: 172.978 lei20232024 · cifră de afaceri: 4.549.711 lei2024 · profit net: 303.561 lei20242025 · cifră de afaceri: 5.528.194 lei5,53 mil2025 · profit net: 256.215 lei2025
Salariați
3
20232025
Datorii totale
622 mii lei▼ 36,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4686 · 212 firme · mai sus decât 72% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Bacău · mai sus decât 95% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
4,6% marjă · mai sus decât 45% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
4,6%
Creștere CA an/an
+21,5%
CA / salariat
1.842.731 lei
Datorii / active
34%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
20,9%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+12,9%/an
Grad de îndatorare
34%
Angajați, în timp
1 → 3 (2021–2025, +200%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20255.528.194+21,5%256.215−15,6%4,6%621.5731.846.4471.224.8743
20244.549.711+31,9%303.561+75,5%6,7%970.9332.049.3201.078.3873
20233.449.005172.9785,0%1.868.7252.662.580793.8553
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-15.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

6

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
6
Valoare totală
10.735 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · Bacău

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ETERA TRADING SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →