identitate. Intră în cont Pro
18 ANI PE PIAȚĂ

SELLWAY SRL

CAEN 7020 — Activități de consultanță în afaceri și management
CUI 24071360J2008010732401Plătitor TVA din 2008Verificat ANAF 03.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
80mii lei
▼ 33,3% vs. 2024
Profit net · 2025
51mii lei
▼ 42,2% vs. 2024
Salariați
—
Vechime
18ani
din 2008
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

SELLWAY SRL (CUI 24071360, nr. J2008010732401) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2008. Activitatea principală: activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020). Este plătitoare de TVA din 2008. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 80 mii lei. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 03.11.2026.

În anul 2025, SELLWAY SRL a raportat o cifră de afaceri de 80.000 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 33,3%. Rezultatul net a fost un profit de 50.528 lei. Datoriile totale au scăzut cu 99,4% față de anul anterior.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
24071360
Nr. Reg. Comerțului
J2008010732401 · EUID ROONRC.J2008010732401
Cod CAEN
7020 — Activități de consultanță în afaceri și management
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2008-06-19 (18 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 4 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR. PLAIUL FOII
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
42106
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 3 firme.

100 mN12345678
  1. ATF POWER DESIGN SRL · 46 m · CAEN 7112
  2. PRECIS CONT SRL · 47 m · CAEN 6920 · +2 firme la aceeași adresă
  3. WONDER BUSINESS TEAM S.R.L. · 53 m · CAEN 4646
  4. FLOR-FBA-DIGITAL SRL · 60 m · CAEN 4762
  5. PROIECT EDUCATIVO SRL · 60 m · CAEN 5920 · +4 firme la aceeași adresă
  6. REZT S.R.L. · 72 m · CAEN 6820
  7. PLASTIROM SEMNALIZARE S.R.L. · 80 m · CAEN 4211 · +2 firme la aceeași adresă
  8. NIDOS TRAVEL SRL · 83 m · CAEN 7911 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202580 mii lei▼ 33,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
30 mii60 mii90 mii120 mii2023 · cifră de afaceri: 81.500 lei2023 · profit net: 27.296 lei20232024 · cifră de afaceri: 120.000 lei2024 · profit net: 87.486 lei20242025 · cifră de afaceri: 80.000 lei80 mii2025 · profit net: 50.528 lei2025
Salariați
—
Datorii totale
77 lei▼ 99,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 7020 · 11.582 firme · mai sus decât 32% dintre ele
Cifră de afaceri, în județultimul sfert
Municipiul București · mai sus decât 24% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
63,2% marjă · mai sus decât 77% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
63,2%
Creștere CA an/an
-33,3%
Datorii / active
0%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
97,7%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+15,1%/an
Grad de îndatorare
0%
Angajați, în timp
1 → 1 (2021–2022, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202580.000−33,3%50.528−42,2%63,2%7750.70451.729—
2024120.000+47,2%87.486+221%72,9%12.32055.73943.419—
202381.50027.29633,5%66.44322.377-44.066—
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-03.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități de consultanță în afaceri și management · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-09-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

3

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-08-15AdresăMUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR. PLAIUL FOII, NR.40, MANSARDA, CAMERA 1, AP.13MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR. PLAIUL FOII, NR.40, MANSARDA. CAMERA 1, AP.13
2026-08-15Cod CAEN70227020
2026-08-15DenumireSELLWAY S.R.L.SELLWAY SRL

Întrebări despre SELLWAY SRL

Este SELLWAY SRL o firmă activă?

Da. SELLWAY SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 03.11.2026).

Este SELLWAY SRL plătitoare de TVA?

Da, SELLWAY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 25.06.2008 (verificare ANAF din 03.11.2026). Codul de TVA este RO24071360.

Ce cifră de afaceri are SELLWAY SRL?

În 2025, SELLWAY SRL a avut o cifră de afaceri de 80.000 lei, în scădere cu 33,3% față de 2024, și un profit net de 50.528 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Este SELLWAY SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care SELLWAY SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 30.09.2026.

Are SELLWAY SRL datorii la ANAF?

SELLWAY SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul SELLWAY SRL?

Sediul social declarat al SELLWAY SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, STR. PLAIUL FOII.

Ce activitate are SELLWAY SRL?

Activitatea principală declarată a SELLWAY SRL este „Activități de consultanță în afaceri și management” (cod CAEN 7020).

Când a fost înființată SELLWAY SRL?

SELLWAY SRL a fost înregistrată pe 19.06.2008, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2008010732401.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SELLWAY SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala