identitate. Intră în cont Pro
18 ANI PE PIAȚĂ

NOVAPAX ROMANIA SRL

CAEN 2226 — Fabricarea altor produse din material plastic
CUI 24085713J2008001723085Plătitor TVA din 2008Verificat ANAF 13.10.2026RO e-Facturanovapax.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
22,45mil lei
▲ 1,9% vs. 2024
Profit net · 2025
1,55mil lei
▼ 29,1% vs. 2024
Salariați
61
▲ 5,2% vs. 2024
Vechime
18ani
din 2008
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, NOVAPAX ROMANIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 22.449.790 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 1,9%. Rezultatul net a fost un profit de 1.548.895 lei. Datoriile totale au scăzut cu 14,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 61.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
24085713
Nr. Reg. Comerțului
J2008001723085 · EUID ROONRC.J2008001723085
Cod CAEN
2226 — Fabricarea altor produse din material plastic
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2008-06-23 (18 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Braşov
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton si strain

Sediu și contact

Județ
BRAŞOV
Localitate
Mun. Braşov
Adresă
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. POIENELOR
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
500419

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-13 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
novapax.ro
Email
office@novapax.ro
Autoritate web
24/100 · locul 6.174.207 între domeniile .ro, după linkurile primite (Common Crawl)

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

7 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 79 firme.

100 m250 mN1234567
  1. ALEXANDRU ANTINIE TRUMPET S.R.L. · 67 m · CAEN 8552 · +2 firme la aceeași adresă
  2. BOLD MOVEMENT S.R.L. · 99 m · CAEN 9319 · +5 firme la aceeași adresă
  3. I.S.C.-IPANEMA SPORT CENTER SRL · 163 m · CAEN 4322 · +1 firme la aceeași adresă
  4. AUTO B5 SERVICE SRL · 168 m · CAEN 9531 · +5 firme la aceeași adresă
  5. TACU COMPANY SRL · 196 m · CAEN 1723 · +2 firme la aceeași adresă
  6. STERNS FINANCIAL ADVISOR S.R.L. · 242 m · CAEN 7020
  7. HAWEMA TOOLING SRL · 277 m · CAEN 2553 · +18 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202522,45 mil lei▲ 1,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
5,61 mil11,22 mil16,84 mil22,45 mil2023 · cifră de afaceri: 18.489.996 lei2023 · profit net: 1.629.172 lei20232024 · cifră de afaceri: 22.021.020 lei2024 · profit net: 2.185.012 lei20242025 · cifră de afaceri: 22.449.790 lei22,45 mil2025 · profit net: 1.548.895 lei2025
Salariați
61▲ 5,2%
20232025
Datorii totale
4,47 mil lei▼ 14,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 2226 · 269 firme · mai sus decât 79% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Brașov · mai sus decât 98% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
6,9% marjă · mai sus decât 49% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
6,9%
Creștere CA an/an
+1,9%
CA / salariat
368.029 lei
Datorii / active
28%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
13,5%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+9,6%/an
Grad de îndatorare
28%
Angajați, în timp
50 → 61 (2021–2025, +22%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202522.449.790+1,9%1.548.895−29,1%6,9%4.473.65015.871.54211.439.03661
202422.021.020+19,1%2.185.012+34,1%9,9%5.226.49515.808.12810.617.14158
202318.489.9961.629.1728,8%4.579.62013.958.6089.417.12955
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-13.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea altor produse din material plastic · Brașov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-11-13.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
NOVAPAX ROMANIA SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →