identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

DEVIS SERVCOM SRL

CAEN 4730 — Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate
CUI 2410155J1992000517132Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 12.10.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
3,95mil lei
▲ 28,4% vs. 2024
Profit net · 2025
745mii lei
▲ 3.112,4% vs. 2024
Salariați
6
— constant
Contracte publice
9
SEAP · activ 2023
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, DEVIS SERVCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.945.215 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 28,4%. Rezultatul net a fost un profit de 744.688 lei. Datoriile totale au scăzut cu 21,6% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 6.
Semnale de atenție
  • Restanțe la ANAF — Pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la 30.06.2026: 125.275 lei.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
2410155
Nr. Reg. Comerțului
J1992000517132 · EUID ROONRC.J1992000517132
Cod CAEN
4730 — Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1992-11-09 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CONSTANŢA
Localitate
Orş. Năvodari
Adresă
JUD. CONSTANŢA, ORŞ. NĂVODARI, STR. CONSTANTEI · 3 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
905700

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

4 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 55 firme.

100 mN1234
  1. KAFLO FAVORIT SRL · 72 m · CAEN 3212
  2. ELY-ALI IDEAL ALIMENT SRL · 115 m · CAEN 4721 · +23 firme la aceeași adresă
  3. MOBI COM DESIGN S.R.L. · 175 m · CAEN 3109 · +12 firme la aceeași adresă
  4. POWER TRUCK S.R.L. · 214 m · CAEN 9531 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20253,95 mil lei▲ 28,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,18 mil2,35 mil3,53 mil4,70 mil2023 · cifră de afaceri: 4.702.846 lei2023 · profit net: 693.611 lei20232024 · cifră de afaceri: 3.071.805 lei2024 · profit net: 23.182 lei20242025 · cifră de afaceri: 3.945.215 lei3,95 mil2025 · profit net: 744.688 lei2025
Salariați
6
20232025
Datorii totale
1,19 mil lei▼ 21,6%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 4730 · 904 firme · mai sus decât 48% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Constanța · mai sus decât 92% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 10%
18,9% marjă · mai sus decât 93% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
18,9%
Creștere CA an/an
+28,4%
CA / salariat
657.536 lei
Datorii / active
30%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
26,3%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+1,3%/an
Lichiditate curentă
0,86
Grad de îndatorare
30%
Scor Z-Altman
3,98 (zonă sigură)
Angajați, în timp
7 → 6 (2021–2025, -14%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20253.945.215+28,4%744.688+999%18,9%1.191.1844.023.4212.832.2376
20243.071.805−34,7%23.182−96,7%0,8%1.520.0143.607.5632.087.5496
20234.702.846693.61114,7%339.4392.403.8062.064.3678
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

9

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
9
Valoare totală
765 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

6
Dosare în care firma apare ca parte
6
Ca reclamant
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-02-0628875/212/2023Tribunalul Constantaanulare proces verbal de contravenţie L 24450ApelApelant
2023-10-3128875/212/2023Judecătoria Constantaplângere contravenţională L 24450FondPetent
2023-10-036731/118/2023Tribunalul Constantasuspendare executare act administrativFondReclamant
2023-10-036733/118/2023Tribunalul Constantasuspendare executare act administrativ NOTA DE CONSTATARE NR RUC 2/28.09.2023FondReclamant
2023-10-0225876/212/2023Judecătoria Constantaplângere contravenţională GNM 007360FondPetent
2023-10-0225878/212/2023Judecătoria Constantaplângere contravenţională GNM 009148FondPetent

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

2

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
MAXICREDIT RAPID FINANCE S.R.L.44511635în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 3,95 mil lei, 6 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate · Constanța

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-02-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
DEVIS SERVCOM SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →