identitate. Intră în cont Pro
18 ANI PE PIAȚĂ

UNIVERSAL VISION SRL

CAEN 4619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverse
CUI 24209510J2008012535404Plătitor TVA din 2008RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
847mii lei
▲ 1,4% vs. 2024
Profit net · 2025
−339mii lei
▼ 278,9% vs. 2024
Salariați
2
— constant
Vechime
18ani
din 2008
În anul 2025, UNIVERSAL VISION SRL a raportat o cifră de afaceri de 847.492 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 1,4%. Rezultatul net a fost o pierdere de 338.768 lei. Datoriile totale au crescut cu 20,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 2.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (1.519.029 lei) depășesc activele totale (1.231.910 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-262.762 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-338.768 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
24209510
Nr. Reg. Comerțului
J2008012535404 · EUID ROONRC.J2008012535404
Cod CAEN
4619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2008-07-18 (18 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR MAŞINA DE PÂINE, NR.22, BL.50, SC.2, ET.5, AP.63
Cod poștal
21136

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
847.492 lei
▲ 1,4%
Profit net
-338.768 lei
▼ 278,9%
Datorii
1.519.029 lei
▲ 20,1%
Salariați
2
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 556.493 lei2024: 835.793 lei2025: 847.492 lei847 mii20232025
Evoluția profitului net
2023: 2.168 lei2024: -89.397 lei2025: -338.768 lei−339 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 22024: 22025: 2220232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
-40,0%
Creștere CA an/an
+1,4%
CA / salariat
423.746 lei
Datorii / active
123%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+9,9%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025847.492 lei-338.768 lei1.519.029 lei1.231.910 lei-262.762 lei2
2024835.793 lei-89.397 lei1.265.048 lei1.148.569 lei-88.647 lei2
2023556.493 lei2.168 lei589.663 lei895.140 lei320.750 lei2
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-12.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
YU FASHION STAR TOP S.R.L.41671046în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Intermedieri în comerțul cu produse diverse · Municipiul București

AS
ANETA SHOP IMPORT EXPORT S.R.L.
CUI 55490350 · Sector 2 Mun. Bucureşti
AS
ADONIS SMART PROJECT S.R.L.
CUI 55486960 · Sector 2 Mun. Bucureşti
EH
ELITE HOLDING S.R.L.
CUI 55466181 · Sector 2 Mun. Bucureşti
RD
RD DIMELLO VERDANT S.R.L.
CUI 55399392 · Sector 2 Mun. Bucureşti
RC
RC CONQUEST GRUP S.R.L.
CUI 55137847 · Sector 2 Mun. Bucureşti
HF
HORIZON FOOD S.R.L.
CUI 54803203 · Sector 2 Mun. Bucureşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
UNIVERSAL VISION SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →