identitate. Intră în cont Pro
18 ANI PE PIAȚĂ

CHANCE STAR SRL

CAEN 4719 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
CUI 24251409J29/2118/2008Neplătitor TVAVerificat ANAF 30.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,43mil lei
Profit net · 2025
1,34mil lei
▲ 334,6% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
18ani
din 2008
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

CHANCE STAR SRL (CUI 24251409, nr. J29/2118/2008) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Ploiești, județul Prahova, înființată în 2008. Activitatea principală: comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,43 mil lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 30.10.2026.

În anul 2025, CHANCE STAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.428.571 lei. Rezultatul net a fost un profit de 1.335.513 lei. Datoriile totale au crescut cu 60,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Semnale de risc ridicat
  • Restanțe la ANAF — Pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la 30.06.2026: 1.319.571 lei (Insolvabil).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
24251409
Nr. Reg. Comerțului
J29/2118/2008 · EUID ROONRC.J29/2118/2008
Cod CAEN
4719 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4712, 4791. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2008-07-28 (18 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
PRAHOVA
Localitate
Mun. Ploieşti
Adresă
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. BUZEŞTI · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
100179
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-30 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 2 firme.

100 mN12345678
  1. OLANDIA SERVICE COPIATOARE SRL · 16 m · CAEN 3312
  2. MARANA GROUP SERVICES AND CONSTRUCT S.R.L. · 21 m · CAEN 4662
  3. THE SMILEY CORP S.R.L. · 32 m · CAEN 7022
  4. SAFAR EVENT SRL · 51 m · CAEN 7140
  5. CREW NITA SOCIETATE IN NUME COLECTIV · 70 m · CAEN 5221 · +2 firme la aceeași adresă
  6. ELECTRO SANITAS SRL · 70 m · CAEN 4533 · +2 firme la aceeași adresă
  7. ATZA & DODO S.R.L. · 74 m · CAEN 4520 · +1 firme la aceeași adresă
  8. MONA-CLEAN DAK S.R.L. · 77 m · CAEN 4520

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,43 mil lei
Cifră de afaceriProfit net
357 mii714 mii1,07 mil1,43 mil2023 · cifră de afaceri: 619.037 lei2023 · profit net: 429.932 lei20232024 · profit net: -569.324 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.428.571 lei1,43 mil2025 · profit net: 1.335.513 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
966 mii lei▲ 60,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4719 · 2.743 firme · mai sus decât 92% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Prahova · mai sus decât 84% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 10%
93,5% marjă · mai sus decât 99% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
93,5%
CA / salariat
1.428.571 lei
Datorii / active
56%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
174,0%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+59,7%/an
Grad de îndatorare
56%
Angajați, în timp
3 → 1 (2021–2025, -67%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.428.5711.335.51393,5%965.5261.732.942767.4161
2024—-569.324−232%—601.50133.404-568.0971
2023619.037429.93269,5%504.408712.567208.1591
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-30.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

3
Dosare în care firma apare ca parte
3
Ca pârât
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-10-2825017/281/2025Judecătoria Ploiesticerere de valoare redusăFondPârât
2025-06-0612690/281/2025Judecătoria Ploiesticerere de valoare redusăFondPârât
2024-05-0710929/281/2024Judecătoria Ploiestivalidare poprireFondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
STOIMPACT IMOB SRL18412489în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 2,05 mil lei, 2 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · Prahova

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2021-02-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre CHANCE STAR SRL

Este CHANCE STAR SRL o firmă activă?

Da. CHANCE STAR SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 30.10.2026).

Este CHANCE STAR SRL plătitoare de TVA?

Nu, CHANCE STAR SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 30.10.2026).

Ce cifră de afaceri are CHANCE STAR SRL?

În 2025, CHANCE STAR SRL a avut o cifră de afaceri de 1.428.571 lei, și un profit net de 1.335.513 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are CHANCE STAR SRL?

În 2025, CHANCE STAR SRL a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este CHANCE STAR SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care CHANCE STAR SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 22.09.2026.

Are CHANCE STAR SRL procese în instanță?

Da, CHANCE STAR SRL apare în 3 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are CHANCE STAR SRL datorii la ANAF?

CHANCE STAR SRL apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante, cu 1.319.571 lei (lista publicată pentru 30.06.2026).

Unde are sediul CHANCE STAR SRL?

Sediul social declarat al CHANCE STAR SRL este în JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. BUZEŞTI.

Ce activitate are CHANCE STAR SRL?

Activitatea principală declarată a CHANCE STAR SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4719).

Când a fost înființată CHANCE STAR SRL?

CHANCE STAR SRL a fost înregistrată pe 28.07.2008, cu numărul de ordine în registrul comerțului J29/2118/2008.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CHANCE STAR SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala