identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

ILVAS SA

CAEN 1051 — Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
CUI 2433906J1991000105370Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 13.10.2026RO e-FacturaActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Aprobat ANSVSA (export UE)Licență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
48,00mil lei
▲ 20,8% vs. 2024
Profit net · 2025
4,70mil lei
▲ 133,8% vs. 2024
Salariați
98
▲ 14,0% vs. 2024
Contracte publice
1.936
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, ILVAS SA a raportat o cifră de afaceri de 48.003.827 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 20,8%. Rezultatul net a fost un profit de 4.698.654 lei. Datoriile totale au scăzut cu 13,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 98.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
2433906
Nr. Reg. Comerțului
J1991000105370 · EUID ROONRC.J1991000105370
Cod CAEN
1051 — Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1992-10-30 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Vaslui
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
VASLUI
Localitate
Mun. Vaslui
Adresă
JUD. VASLUI, MUN. VASLUI, STR. ŞTEFAN CEL MARE · 3 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
730187

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-13 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

3 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 24 firme.

100 mN123
  1. ENGLISH CENTAGREM S.R.L. · 49 m · CAEN 9329 · +3 firme la aceeași adresă
  2. L.C.L. ROMANIA SRL · 68 m · CAEN 1422
  3. MARDENIMPEX S.R.L. · 113 m · CAEN 1413 · +34 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202548,00 mil lei▲ 20,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
12,00 mil24,00 mil36,00 mil48,00 mil2023 · cifră de afaceri: 23.810.012 lei2023 · profit net: 325.538 lei20232024 · cifră de afaceri: 39.734.154 lei2024 · profit net: 2.009.421 lei20242025 · cifră de afaceri: 48.003.827 lei48,00 mil2025 · profit net: 4.698.654 lei2025
Salariați
98▲ 14,0%
20232025
Datorii totale
7,35 mil lei▼ 13,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 1051 · 303 firme · mai sus decât 91% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Vaslui · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
9,8% marjă · mai sus decât 80% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
9,8%
Creștere CA an/an
+20,8%
CA / salariat
489.835 lei
Datorii / active
32%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
29,5%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+5,8%/an
Lichiditate curentă
1,47
Grad de îndatorare
32%
Scor Z-Altman
4,73 (zonă sigură)
Angajați, în timp
90 → 98 (2021–2025, +9%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202548.003.827+20,8%4.698.654+134%9,8%7.353.47023.254.82015.909.80398
202439.734.154+66,9%2.009.421+517%5,1%8.493.30119.704.45011.211.14986
202323.810.012325.5381,4%8.620.42919.157.46410.570.92280
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-13.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

3

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Unitate alimentară aprobată sanitar-veterinar ANSVSA (listă UE)
SECTIUNEA 0 - ACTIVITATI GENERALE; jud. Vaslui, Vaslui, str. Stefan cel Mare,nr. 9
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
L2valabil—ANSVSA
lista din 04.10.2026
Transport rutier de marfă/persoane
ILVAS S.A., VASLUI
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Mărci înregistrate

2

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

SC ILVAS SA VIO NATURAL E CEL MAI BUN! OSIM 2004ILVAS OSIM 1993

Contracte publice (SEAP)

1.936

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
21
Valoare totală
58.160 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
1.915
Valoare totală
2.539.476 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

16
Dosare în care firma apare ca parte
16
Ca creditor
12
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-08-0610/103/2002/a19Tribunalul NeamtcontestaţieFondCreditor
2026-07-21925/89/2016/a1.26Tribunalul Vasluicontestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor DIN 09.07.2026FondCreditor
2026-06-29925/89/2016/a1.25Tribunalul Vasluicontestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciarFondCreditor
2026-01-0810/103/2002/a17Curtea De Apel Bacaucontestare raport şi plan de distribuire sumeRecursIntimat Creditor
2025-11-13925/89/2016/a1.22Curtea De Apel Iasicontestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar contesApelIntimat
2025-09-29925/89/2016/a1.23Tribunalul Vasluicontestaţie la raportul administratorului publicat în BPI NR. 20399/19.09.2025FondCreditor
2025-04-07925/89/2016/a1.22Tribunalul Vasluicontestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar contesFondCreditor
2024-05-145218/333/2024Judecătoria Vasluivalidare poprireFondTerţ poprit
2023-11-29925/89/2016/a1.21Tribunalul Vasluicontestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor din 22.11.2023FondCreditor
2023-10-066283/333/2022Tribunalul Vasluicerere necontencioasăApelIntimat Reclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

2

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate

FirmăCUIStare
AGRO-OLIVER TRANS S.R.L.38664936în funcțiune
ANPAVI SANO FRUIT S.R.L.47954262în funcțiune

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 3 active, cifră de afaceri cumulată 73,03 mil lei, 106 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor · Vaslui

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ILVAS SA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →