identitate. Intră în cont Pro
18 ANI PE PIAȚĂ

SGPI SECURITY FORCE SRL

CAEN 8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție
CUI 24452844J2008015513403Plătitor TVA din 2008Verificat ANAF 10.10.2026ActivăLicență IGPRAutorizat IGSU (incendiu)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
107,51mil lei
▲ 15,8% vs. 2024
Profit net · 2025
6,23mil lei
▲ 69,1% vs. 2024
Salariați
—
Contracte publice
493
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, SGPI SECURITY FORCE SRL a raportat o cifră de afaceri de 107.505.229 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 15,8%. Rezultatul net a fost un profit de 6.229.306 lei. Datoriile totale au crescut cu 3,3% față de anul anterior.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
24452844
Nr. Reg. Comerțului
J2008015513403 · EUID ROONRC.J2008015513403
Cod CAEN
8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2008-09-11 (18 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 3 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, SPL UNIRII
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
30138

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 97 firme.

100 mN12345678
  1. CITY PUBLISHING S.R.L. · 48 m · CAEN 5814 · +8 firme la aceeași adresă
  2. DIVID TECHNOLOGY SRL · 50 m · CAEN 4650
  3. SUPLIMENTE ORIGINALE S.R.L. · 51 m · CAEN 4791 · +1 firme la aceeași adresă
  4. CATERING LUCAS & ANDREES & ERICKS S.R.L. · 52 m · CAEN 5621
  5. GIR OIL & GAS S.R.L. · 56 m · CAEN 1120 · +2 firme la aceeași adresă
  6. RTI SOFTWARE CONSULTING S.R.L. · 61 m · CAEN 6210
  7. SIMPLIOLABS SRL · 64 m · CAEN 5829 · +9 firme la aceeași adresă
  8. BANCLAS FINANCIAR S.R.L. · 67 m · CAEN 6619

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025107,51 mil lei▲ 15,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
26,88 mil53,75 mil80,63 mil107,51 mil2023 · cifră de afaceri: 66.978.821 lei2023 · profit net: 3.122.050 lei20232024 · cifră de afaceri: 92.862.394 lei2024 · profit net: 3.683.322 lei20242025 · cifră de afaceri: 107.505.229 lei107,51 mil2025 · profit net: 6.229.306 lei2025
Salariați
—
20232024
Datorii totale
21,68 mil lei▲ 3,3%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 8001 · 1.131 firme · mai sus decât 99% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
5,8% marjă · mai sus decât 43% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
5,8%
Creștere CA an/an
+15,8%
Datorii / active
71%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
72,7%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+64,4%/an
Grad de îndatorare
71%
Angajați, în timp
1038 → 1714 (2021–2024, +65%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025107.505.229+15,8%6.229.306+69,1%5,8%21.676.51130.370.9028.566.358—
202492.862.394+38,6%3.683.322+18,0%4,0%20.986.48625.212.5984.201.6511.714
202366.978.8213.122.0504,7%15.419.71321.258.9245.783.4711.630
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

4

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Societate de pază
activități: P.T.G.C.
1329/Pvalabil08.02.2027Poliția Română (IGPR)
lista din 04.10.2026
Societate de sisteme de alarmare
activități: proiectare, instalare, întreținere
5026/Tvalabil03.06.2028Poliția Română (IGPR)
lista din 04.10.2026
Instalare/întreținere sisteme de semnalizare/alarmare incendiu (IGSU)
emisă 26/10/2020
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
B-0197valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Proiectare sisteme de semnalizare/alarmare incendiu (IGSU)
emisă 10/26/2020
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
B-0196valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026

Mărci înregistrate

2

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

SGPI SECURITY FORCE OSIM 2017SGPI - SECURITY FORCE OSIM 2009

Contracte publice (SEAP)

493

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
183
Valoare totală
17.039.255 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
310
Valoare totală
16.101.823 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

286
Dosare în care firma apare ca parte
286
Ca pârât
17
Ca reclamant
12
Ca creditor
6
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-09-28991/42/2026Curtea De Apel PloiestiPlângere împotriva deciziei CNSC plângere împotriva dec. nr. 2916/C4/2759, 2770 RecursIntimat
2026-09-24981/42/2026Curtea De Apel PloiestiPlângere împotriva deciziei CNSC plângere împotriva deciziei CNSC nr.2916/C4/275RecursIntimat
2026-09-185564/335/2026Judecătoria Videlevalidare poprire 1365/VS/2026FondTerţ poprit
2026-09-185565/335/2026Judecătoria Videlevalidare poprire 1379/VS/2026FondTerţ poprit
2026-09-1731736/301/2026/a1Judecătoria Sectorul3bucurestiîndreptare eroare materialăFondDebitor
2026-09-155879/2/2026Curtea De Apel Bucurestilitigiu privind achiziţiile publice - contestaţie atribuire DECIZIE CNSC NR.2820RecursIntimat
2026-09-145840/2/2026Curtea De Apel Bucurestilitigiu privind achiziţiile publice - contestaţie atribuire DECIZIA CNSC NR.2820RecursPetent
2026-09-141469/87/2026Tribunalul Teleormanordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor
2026-09-0737003/3/2026Tribunalul Bucuresticalcul drepturi salarialeFondPârât
2026-09-036865/257/2026Judecătoria Mediasvalidare poprireFondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Listăm cele mai recente 30 dosare din 286; restul se pot consulta pe portal.just.ro. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
LEGION COMPANY SERVICES SRL38378659în funcțiune
M.G.S. SISTEM SECURITY SRL16036639radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 107,52 mil lei, 1.715 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de investigații și servicii private de protecție · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: sediu, în instantaneul ONRC din 2026-02-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SGPI SECURITY FORCE SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →