identitate. Intră în cont Pro
17 ANI PE PIAȚĂ

AMMASTEEL MET SRL

CAEN 4682 — Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
CUI 24742341J2008003147290Plătitor TVA din 2016Verificat ANAF 12.10.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,64mil lei
▲ 3,2% vs. 2024
Profit net · 2025
292mii lei
▼ 33,6% vs. 2024
Salariați
3
— constant
Contracte publice
33
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, AMMASTEEL MET SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.638.442 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 3,2%. Rezultatul net a fost un profit de 292.351 lei. Datoriile totale au crescut cu 67,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
24742341
Nr. Reg. Comerțului
J2008003147290 · EUID ROONRC.J2008003147290
Cod CAEN
4682 — Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2008-11-14 (17 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
PRAHOVA
Localitate
Mun. Ploieşti
Adresă
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. CĂLUGĂRENI · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
100324

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 mN12345678
  1. RALUBACA PREST S.R.L. · 32 m · CAEN 4776
  2. STANDARD 2 L SRL · 57 m · CAEN 4711
  3. COMIT TRADING INVESTMENT S.R.L. · 76 m · CAEN 9329
  4. EL POATE S.R.L. · 95 m · CAEN 4933
  5. GELD MONTAJ SRL · 101 m · CAEN 4711
  6. CENTRUL PENTRU EXCELENŢĂ EDUTEACH SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ · 103 m · CAEN 8559
  7. ECSTATIC LIFE S.R.L. · 105 m · CAEN 9004
  8. HIGH MAGIC ART S.R.L. · 108 m · CAEN 7420

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20252,64 mil lei▲ 3,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
660 mii1,32 mil1,98 mil2,64 mil2023 · cifră de afaceri: 2.306.629 lei2023 · profit net: 217.652 lei20232024 · cifră de afaceri: 2.556.208 lei2024 · profit net: 440.368 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.638.442 lei2,64 mil2025 · profit net: 292.351 lei2025
Salariați
3
20232025
Datorii totale
852 mii lei▲ 67,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 4682 · 328 firme · mai sus decât 48% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Prahova · mai sus decât 90% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
11,1% marjă · mai sus decât 76% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
11,1%
Creștere CA an/an
+3,2%
CA / salariat
879.481 lei
Datorii / active
57%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
45,1%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+62,9%/an
Grad de îndatorare
57%
Angajați, în timp
3 → 3 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.638.442+3,2%292.351−33,6%11,1%852.1731.492.747648.4533
20242.556.208+10,8%440.368+102%17,2%509.5521.147.579638.3073
20232.306.629217.6529,4%483.171814.675331.5973
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

33

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
6
Valoare totală
206.243 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
27
Valoare totală
798.260 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-05-2520342/3/2026Tribunalul Bucurestiordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice · Prahova

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-02-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
AMMASTEEL MET SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →