identitate. Intră în cont Pro
17 ANI PE PIAȚĂ

KREATOR AUTO SRL

CAEN 4672 — Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
CUI 25046569J2009000201121Plătitor TVA din 2009Verificat ANAF 06.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
7,80mil lei
▲ 14,1% vs. 2024
Profit net · 2025
−625mii lei
▲ 19,7% vs. 2024
Salariați
47
▲ 6,8% vs. 2024
Vechime
17ani
din 2009
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

KREATOR AUTO SRL (CUI 25046569, nr. J2009000201121) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Florești, județul Cluj, înființată în 2009. Activitatea principală: comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice (CAEN 4672). Este plătitoare de TVA din 2009. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7,80 mil lei și 47 de salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 06.11.2026.

În anul 2025, KREATOR AUTO SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.798.013 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 14,1%. Rezultatul net a fost o pierdere de 624.980 lei. Datoriile totale au scăzut cu 23,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 47.
Semnale de risc ridicat
  • Restanțe la ANAF — Pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la 30.06.2026: 401.702 lei.
  • Datorii peste active — Datoriile (4.580.291 lei) depășesc activele totale (2.815.227 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-1.742.575 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-624.980 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
25046569
Nr. Reg. Comerțului
J2009000201121 · EUID ROONRC.J2009000201121
Cod CAEN
4672 — Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2009-02-03 (17 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-06 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 12 firme.

100 mN12345678
  1. CARDIOPEDEXPERT SRL · 25 m · CAEN 8622
  2. BUMPERTRUCK S.R.L. · 33 m · CAEN 4941 · +3 firme la aceeași adresă
  3. AUTO BENNY SERVICE S.R.L. · 38 m · CAEN 9531
  4. M PACT SOLUTIONS SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ · 45 m · CAEN 7020 · +3 firme la aceeași adresă
  5. GENETIC CENTER SRL · 46 m · CAEN 8690 · +6 firme la aceeași adresă
  6. CORNUCOPIA INVESTMENTS S.R.L. · 51 m · CAEN 9602 · +1 firme la aceeași adresă
  7. LUKY CLEAN SRL · 52 m · CAEN 4322 · +1 firme la aceeași adresă
  8. GLOBAL WEST PROPERTIES S.R.L. · 60 m · CAEN 6812

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20257,80 mil lei▲ 14,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,95 mil3,90 mil5,85 mil7,80 mil2023 · cifră de afaceri: 7.394.109 lei2023 · profit net: 520.897 lei20232024 · cifră de afaceri: 6.833.105 lei2024 · profit net: -778.754 lei20242025 · cifră de afaceri: 7.798.013 lei7,80 mil2025 · profit net: -624.980 lei2025
Salariați
47▲ 6,8%
20232025
Datorii totale
4,58 mil lei▼ 23,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4672 · 1.339 firme · mai sus decât 86% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Cluj · mai sus decât 96% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-8,0% marjă · mai sus decât 15% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-8,0%
Creștere CA an/an
+14,1%
CA / salariat
165.915 lei
Datorii / active
163%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+15,3%/an
Grad de îndatorare
163%
Angajați, în timp
38 → 47 (2021–2025, +24%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20257.798.013+14,1%-624.980-8,0%4.580.2912.815.227-1.742.57547
20246.833.105−7,6%-778.754−250%-11,4%5.981.8234.984.008-977.71144
20237.394.109520.8977,0%4.443.7654.951.694521.13739
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-06.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Ca creditor
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2024-08-22571/1285/2024Tribunalul Comercialclujdeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondCreditor
2022-04-27403/1285/2022Tribunalul Comercialclujdeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
AMICO MOTORS SRL30117909în funcțiune
AUTOREX SOLUTION SRL26223529în funcțiune
V & K AUTOREX SRL34609424radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 4 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 3 active, cifră de afaceri cumulată 11,13 mil lei, 67 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-04-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre KREATOR AUTO SRL

Este KREATOR AUTO SRL o firmă activă?

Da. KREATOR AUTO SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 06.11.2026).

Este KREATOR AUTO SRL plătitoare de TVA?

Da, KREATOR AUTO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 09.02.2009 (verificare ANAF din 06.11.2026). Codul de TVA este RO25046569.

Ce cifră de afaceri are KREATOR AUTO SRL?

În 2025, KREATOR AUTO SRL a avut o cifră de afaceri de 7.798.013 lei, în creștere cu 14,1% față de 2024, și o pierdere netă de 624.980 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are KREATOR AUTO SRL?

În 2025, KREATOR AUTO SRL a raportat un număr mediu de 47 de salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este KREATOR AUTO SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care KREATOR AUTO SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 20.09.2026.

Are KREATOR AUTO SRL procese în instanță?

Da, KREATOR AUTO SRL apare în 2 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are KREATOR AUTO SRL datorii la ANAF?

KREATOR AUTO SRL apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante, cu 401.702 lei (lista publicată pentru 30.06.2026).

Unde are sediul KREATOR AUTO SRL?

Sediul social declarat al KREATOR AUTO SRL este în JUD. CLUJ, SAT FLOREŞTI COM. FLOREŞTI, STR. SOMEŞULUI.

Ce activitate are KREATOR AUTO SRL?

Activitatea principală declarată a KREATOR AUTO SRL este „Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice” (cod CAEN 4672).

Când a fost înființată KREATOR AUTO SRL?

KREATOR AUTO SRL a fost înregistrată pe 03.02.2009, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2009000201121.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
KREATOR AUTO SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala