identitate. Intră în cont Pro
17 ANI PE PIAȚĂ

MUNTY SRL

CAEN 8010 — Activități de protecție și gardă
CUI 25352118J32/317/2009Plătitor TVA din 2016TVA la încasareVerificat ANAF 12.10.2026ActivăLicență IGPR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
891mii lei
▼ 19,9% vs. 2024
Profit net · 2025
631mii lei
▲ 0,3% vs. 2024
Salariați
4
▼ 71,4% vs. 2024
Vechime
17ani
din 2009
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, MUNTY SRL a raportat o cifră de afaceri de 890.856 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 19,9%. Rezultatul net a fost un profit de 630.637 lei. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
25352118
Nr. Reg. Comerțului
J32/317/2009 · EUID ROONRC.J32/317/2009
Cod CAEN
8010 — Activități de protecție și gardă
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 8001. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2009-03-26 (17 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
SIBIU
Localitate
Mun. Sibiu
Adresă
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. NICOLAE IORGA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
550361

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

6 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 12 firme.

100 mN123456
  1. TEM BALNEO S.R.L. · 30 m · CAEN 8690 · +2 firme la aceeași adresă
  2. PRO CONFIN SRL · 63 m · CAEN 4100 · +6 firme la aceeași adresă
  3. LOIAL S.R.L. · 77 m · CAEN 4619 · +15 firme la aceeași adresă
  4. DENT INA SRL · 100 m · CAEN 8623 · +3 firme la aceeași adresă
  5. LIMAR IMPEX S.R.L. · 127 m · CAEN 5913 · +4 firme la aceeași adresă
  6. CRISTAL SRL · 130 m · CAEN 4322 · +4 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025891 mii lei▼ 19,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
360 mii720 mii1,08 mil1,44 mil2023 · cifră de afaceri: 1.439.271 lei2023 · profit net: 559.662 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.112.803 lei2024 · profit net: 628.481 lei20242025 · cifră de afaceri: 890.856 lei891 mii2025 · profit net: 630.637 lei2025
Salariați
4▼ 71,4%
20232025
Datorii totale
138 mii lei▼ 0,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 8010 · 207 firme · mai sus decât 56% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Sibiu · mai sus decât 76% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 10%
70,8% marjă · mai sus decât 98% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
70,8%
Creștere CA an/an
-19,9%
CA / salariat
222.714 lei
Datorii / active
15%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
82,4%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+15,1%/an
Grad de îndatorare
15%
Angajați, în timp
32 → 4 (2021–2025, -88%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025890.856−19,9%630.637+0,3%70,8%137.966901.938765.5034
20241.112.803−22,7%628.481+12,3%56,5%138.629818.867681.57614
20231.439.271559.66238,9%157.860752.650595.48725
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Societate de pază
activități: P.T.G.C.
2948/Pvalabil28.06.2029Poliția Română (IGPR)
lista din 04.10.2026

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate

FirmăCUIStare
ERIC FOOD & EVENT S.R.L.46690154în funcțiune
HRC CITY SECURITY SRL22239530în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 3 active, cifră de afaceri cumulată 1,26 mil lei, 8 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Activități de protecție și gardă · Sibiu

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MUNTY  SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →