identitate. Intră în cont Pro
34 ANI PE PIAȚĂ

SARCOM DISTRIBUTION SRL

CAEN 4685 — Comerț cu ridicata al produselor chimice
CUI 2535574J1992000065387Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 06.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
337mii lei
▼ 4,1% vs. 2024
Profit net · 2025
−18mii lei
▼ 526,0% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Contracte publice
150
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

SARCOM DISTRIBUTION SRL (CUI 2535574, nr. J1992000065387) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea, înființată în 1992. Activitatea principală: comerț cu ridicata al produselor chimice (CAEN 4685). Este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 337 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 06.11.2026.

În anul 2025, SARCOM DISTRIBUTION SRL a raportat o cifră de afaceri de 336.760 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 4,1%. Rezultatul net a fost o pierdere de 18.288 lei. Datoriile totale au crescut cu 36,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (75.568 lei) depășesc activele totale (48.773 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-26.795 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-18.288 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
2535574
Nr. Reg. Comerțului
J1992000065387 · EUID ROONRC.J1992000065387
Cod CAEN
4685 — Comerț cu ridicata al produselor chimice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1992-07-21 (34 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
VÂLCEA
Localitate
Mun. Râmnicu Vâlcea
Adresă
JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. DOCTOR SABIN
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
240084

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-06 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. EVEX CONSULTING SRL · 53 m · CAEN 7412
  2. ASGARD ALPEX S.R.L. · 57 m · CAEN 7020
  3. FLOREXIM INTERNATIONAL SRL · 57 m · CAEN 8553
  4. DOCTOR BARBU GEORGETA SRL · 61 m · CAEN 8621
  5. ACSERBAN EVO S.R.L. · 64 m · CAEN 7120
  6. CIOBIMEX SRL · 67 m · CAEN 4778 · +1 firme la aceeași adresă
  7. AGERTEX-PROD S.R.L. · 69 m · CAEN 1421
  8. MINITECH COMPUTERS S.R.L. · 69 m · CAEN 4741

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025337 mii lei▼ 4,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
119 mii238 mii357 mii476 mii2023 · cifră de afaceri: 475.566 lei2023 · profit net: 40.924 lei20232024 · cifră de afaceri: 351.055 lei2024 · profit net: 4.293 lei20242025 · cifră de afaceri: 336.760 lei337 mii2025 · profit net: -18.288 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
76 mii lei▲ 36,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniuultimul sfert
CAEN 4685 · 693 firme · mai sus decât 20% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Vâlcea · mai sus decât 63% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-5,4% marjă · mai sus decât 14% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-5,4%
Creștere CA an/an
-4,1%
CA / salariat
336.760 lei
Datorii / active
155%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+0,2%/an
Lichiditate curentă
0,45
Grad de îndatorare
155%
Scor Z-Altman
3,66 (zonă sigură)
Angajați, în timp
1 → 1 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025336.760−4,1%-18.288−526%-5,4%75.56848.773-26.7951
2024351.055−26,2%4.293−89,5%1,2%55.28446.777-8.5071
2023475.56640.9248,6%88.06876.740-11.3281
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-06.

Contracte publice (SEAP)

150

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
29
Valoare totală
13.025 lei
Ultimul an
2024

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
121
Valoare totală
63.373 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Ca creditor
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2012-09-102530/90/2011Curtea De Apel Pitestiprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată Închiderea proceduriiRecursIntimat Creditor
2011-05-272530/90/2011Tribunalul Valceaprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al produselor chimice · Vâlcea

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-12-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre SARCOM DISTRIBUTION SRL

Este SARCOM DISTRIBUTION SRL o firmă activă?

Da. SARCOM DISTRIBUTION SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 06.11.2026).

Este SARCOM DISTRIBUTION SRL plătitoare de TVA?

Da, SARCOM DISTRIBUTION SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.09.1993 (verificare ANAF din 06.11.2026). Codul de TVA este RO2535574.

Ce cifră de afaceri are SARCOM DISTRIBUTION SRL?

În 2025, SARCOM DISTRIBUTION SRL a avut o cifră de afaceri de 336.760 lei, în scădere cu 4,1% față de 2024, și o pierdere netă de 18.288 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are SARCOM DISTRIBUTION SRL?

În 2025, SARCOM DISTRIBUTION SRL a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este SARCOM DISTRIBUTION SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care SARCOM DISTRIBUTION SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 28.09.2026.

Are SARCOM DISTRIBUTION SRL procese în instanță?

Da, SARCOM DISTRIBUTION SRL apare în 2 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are SARCOM DISTRIBUTION SRL datorii la ANAF?

SARCOM DISTRIBUTION SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul SARCOM DISTRIBUTION SRL?

Sediul social declarat al SARCOM DISTRIBUTION SRL este în JUD. VÂLCEA, MUN. RÂMNICU VÂLCEA, STR. DOCTOR SABIN.

Ce activitate are SARCOM DISTRIBUTION SRL?

Activitatea principală declarată a SARCOM DISTRIBUTION SRL este „Comerț cu ridicata al produselor chimice” (cod CAEN 4685).

Când a fost înființată SARCOM DISTRIBUTION SRL?

SARCOM DISTRIBUTION SRL a fost înregistrată pe 21.07.1992, cu numărul de ordine în registrul comerțului J1992000065387.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SARCOM DISTRIBUTION SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala