identitate. Intră în cont Pro
17 ANI PE PIAȚĂ

LINIZIO IMPEX SRL

CAEN 4622 — Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
CUI 26098400J2009001520294Plătitor TVA din 2009TVA la încasareVerificat ANAF 17.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
640mii lei
▲ 21,0% vs. 2024
Profit net · 2025
−27mii lei
▼ 8.992,7% vs. 2024
Salariați
4
▲ 33,3% vs. 2024
Contracte publice
14
SEAP · activ 2024
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, LINIZIO IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 639.618 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 21,0%. Rezultatul net a fost o pierdere de 26.767 lei. Datoriile totale au crescut cu 102,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-26.767 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
26098400
Nr. Reg. Comerțului
J2009001520294 · EUID ROONRC.J2009001520294
Cod CAEN
4622 — Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2009-10-13 (17 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
PRAHOVA
Localitate
Mun. Ploieşti
Adresă
JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, ŞOS. VESTULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
100298

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-17 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

3 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 8 firme.

100 mN123
  1. IGIENA LUX SOCIETATE COOPERATIVĂ MEŞTEŞUGĂREASCĂ · 115 m · CAEN 9621 · +27 firme la aceeași adresă
  2. UNIVERS SANDRA S.R.L. · 119 m · CAEN 7112 · +9 firme la aceeași adresă
  3. SEKADA CONSTRUCT SRL · 125 m · CAEN 5153 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025640 mii lei▲ 21,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
160 mii320 mii480 mii640 mii2023 · cifră de afaceri: 238.550 lei2023 · profit net: 6.616 lei20232024 · cifră de afaceri: 528.679 lei2024 · profit net: 301 lei20242025 · cifră de afaceri: 639.618 lei640 mii2025 · profit net: -26.767 lei2025
Salariați
4▲ 33,3%
20232025
Datorii totale
135 mii lei▲ 102,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4622 · 345 firme · mai sus decât 55% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Prahova · mai sus decât 72% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
-4,2% marjă · mai sus decât 27% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-4,2%
Creștere CA an/an
+21,0%
CA / salariat
159.905 lei
Datorii / active
96%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-427,8%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+13,9%/an
Grad de îndatorare
96%
Angajați, în timp
3 → 4 (2021–2025, +33%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025639.618+21,0%-26.767−999%-4,2%135.469141.7266.2574
2024528.679+122%301−95,5%0,1%67.055100.07933.0243
2023238.5506.6162,8%65.14597.86832.7233
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-17.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

14

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
14
Valoare totală
6.899 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2022-11-254960/105/2022Tribunalul Prahovaanulare act emis de autorităţi publice localeFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
CRINOLIDI SRL19502393radiată

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 744 mii lei, 4 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor · Prahova

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-07-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
LINIZIO IMPEX SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →