identitate. Intră în cont Pro
16 ANI PE PIAȚĂ

STALEX LOGISTIC FMCG S.R.L.

CAEN 4639 — Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
CUI 26128225J2015010711406Plătitor TVA din 2009RO e-Facturastalex-logistic.roActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
103,36mil lei
▲ 49,4% vs. 2024
Profit net · 2025
2,16mil lei
▼ 5,6% vs. 2024
Salariați
130
▲ 34,0% vs. 2024
Contracte publice
7
SEAP · activ 2023
În anul 2025, STALEX LOGISTIC FMCG S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 103.362.399 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 49,4%. Rezultatul net a fost un profit de 2.156.266 lei. Datoriile totale au crescut cu 56,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 130.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
26128225
Nr. Reg. Comerțului
J2015010711406 · EUID ROONRC.J2015010711406
Cod CAEN
4639 — Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2009-10-21 (16 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR VIRGILIU, NR.55-57, PARTER. BIROUL NR.1
Cod poștal

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-17 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

declarat

Site declarat de firmă la registrul comerțului (date deschise ONRC); numele firmei apare pe el, dar CUI-ul nu e afișat.

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
103.362.399 lei
▲ 49,4%
Profit net
2.156.266 lei
▼ 5,6%
Datorii
28.549.937 lei
▲ 56,4%
Salariați
130
▲ +33
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 52.789.753 lei2024: 69.192.723 lei2025: 103.362.399 lei103,36 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 3.155.708 lei2024: 2.285.291 lei2025: 2.156.266 lei2,16 mil20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 782024: 972025: 13013020232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
2,1%
Creștere CA an/an
+49,4%
CA / salariat
795.095 lei
Datorii / active
74%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
21,0%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+14,4%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025103.362.399 lei2.156.266 lei28.549.937 lei38.802.180 lei10.252.243 lei130
202469.192.723 lei2.285.291 lei18.254.004 lei28.731.096 lei10.477.092 lei97
202352.789.753 lei3.155.708 lei12.546.871 lei21.852.802 lei9.305.931 lei78
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-17.

Contracte publice (SEAP)

7

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
4
Valoare totală
28.020 lei
Ultimul an
2023

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
3
Valoare totală
5.462 lei
Ultimul an
2021

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
ELIS LOGISTIC SBV SRL14354822în procedură
VASCOST COMSERV SRL7814030radiată

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · Municipiul București

LR
LEADER REAL CONSTRUCTION S.R.L.
CUI 55374584 · Sector 1 Mun. Bucureşti
ID
IMAD DELIGHT SAVORY S.R.L.
CUI 54660650 · Sector 1 Mun. Bucureşti
BI
BRIDGEPOINT INTERNATIONAL S.R.L.
CUI 53044792 · Sector 1 Mun. Bucureşti
CI
C2I IMPORT-EXPORT S.R.L.
CUI 52481853 · Sector 1 Mun. Bucureşti
AF
ALL FOOD OF THE WORLD S.R.L.
CUI 52133581 · Sector 1 Mun. Bucureşti
FF
FOOD FLOW S.R.L.
CUI 51846579 · Sector 1 Mun. Bucureşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

14

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 14 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
STALEX LOGISTIC FMCG S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →