identitate. Intră în cont Pro
16 ANI PE PIAȚĂ

HIGH CONSTRUCTION SRL

CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 26396007J2010000139235Plătitor TVA din 2010Verificat ANAF 15.10.2026RO e-FacturaActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
146,49mil lei
▲ 76,9% vs. 2024
Profit net · 2025
2,51mil lei
▲ 3.435,0% vs. 2024
Salariați
80
▼ 4,8% vs. 2024
Vechime
16ani
din 2010
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, HIGH CONSTRUCTION SRL a raportat o cifră de afaceri de 146.485.033 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 76,9%. Rezultatul net a fost un profit de 2.505.247 lei. Datoriile totale au scăzut cu 15,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 80.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
26396007
Nr. Reg. Comerțului
J2010000139235 · EUID ROONRC.J2010000139235
Cod CAEN
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2010-01-14 (16 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Ilfov
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton si strain

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-15 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

2 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 404 firme.

100 mN12
  1. VMOB SOLUTIONS S.R.L. · 159 m · CAEN 6831 · +10 firme la aceeași adresă
  2. MAGAZIN AUTOAPARARE S.R.L. · 160 m · CAEN 4791 · +28 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025146,49 mil lei▲ 76,9% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
36,62 mil73,24 mil109,86 mil146,49 mil2023 · cifră de afaceri: 108.379.852 lei2023 · profit net: 241.834 lei20232024 · cifră de afaceri: 82.785.484 lei2024 · profit net: 70.869 lei20242025 · cifră de afaceri: 146.485.033 lei146,49 mil2025 · profit net: 2.505.247 lei2025
Salariați
80▼ 4,8%
20232025
Datorii totale
47,31 mil lei▼ 15,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4100 · 19.949 firme · mai sus decât 100% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Ilfov · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
1,7% marjă · mai sus decât 30% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
1,7%
Creștere CA an/an
+76,9%
CA / salariat
1.831.063 lei
Datorii / active
89%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100,0%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+10,3%/an
Grad de îndatorare
89%
Angajați, în timp
107 → 80 (2021–2025, -25%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025146.485.033+76,9%2.505.247+999%1,7%47.307.58052.981.1062.506.44780
202482.785.484−23,6%70.869−70,7%0,1%55.984.13664.078.2015.735.47084
2023108.379.852241.8340,2%54.321.58262.235.9085.657.02395
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-15.

Legi noi care privesc firma asta

3

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

9
Dosare în care firma apare ca parte
9
Ca pârât
6
Ca debitor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-2927159/94/2023Curtea De Apel BucurestipretenţiiRecursRecurent Pârât
2026-07-1417632/303/2026Judecătoria Sectorul6bucurestialte cereri privind titlurile de valoare/instrumentele financiare anulare bileteFondPârât
2025-07-1827159/94/2023Tribunalul Ilfovpretenţii TR 09.09.2025ApelApelant Pârât
2025-05-20992/93/2022*Tribunalul Ilfovpretenţii transpus din Secţia a I-a civilăApelApelant Pârât
2024-12-053299/93/2024Tribunalul Ilfovconfimare redeschidere urmărire penală (art.335 alin. 4 NCPP)FondIntimat
2023-11-0627159/94/2023Judecătoria Bufteapretenţii D.E.FondDebitor
2022-04-13992/93/2022Tribunalul Ilfovpretenţii TR 18.05.2022ApelApelant Pârât
2018-07-0610139/94/2018Judecătoria Bufteaobligaţie de a face discutare perimareFondPârât
2016-03-017563/94/2015/a1Judecătoria Bufteaanulare somaţie de plată reeaminare anulare cerereFondIntimat

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

9 firme afiliate · 3 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
ATLAS CONSTRUCT INVEST S.A.16487191radiată
BH INVESTMENTS LAND DEVELOPMENT SRL26395990radiată
COSMO FINANCE IFN S.A.54628161în funcțiune
COSMOPOLIS 1 INVESTMENT S.R.L.42064646în funcțiune
COSMOPOLIS INVESTMENT AND DEVELOPMENT HOLDING S.R.L.55172380—
ERES GRAND ESTATE S.R.L.46068284în funcțiune
IMMO GURU S.A.31706228în funcțiune
LUNA INVESTMENT S.R.L.40610539în funcțiune
WORLD DEVELOPMENT IMOBILIARE SRL32603581radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 164 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 8 județe: 138 active, cifră de afaceri cumulată 363,56 mil lei, 242 salariați, 35 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Ilfov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

1

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-09-24Cod CAEN41204100
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
HIGH CONSTRUCTION SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →